Autor Wątek: Ustawa  (Przeczytany 1517 razy)

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Ustawa
« dnia: Styczeń 31, 2006, 15:38:08 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ustawa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:13:23 »
Tak na ciepło - od razu nasuwa mi się osobiście, że kolejny raz "olano" przy okazji tego projektu dyżurnych wszelkich SK  :(  W sumie nic nowego  :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2006, 17:14:09 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Ustawa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:43:19 »
Jednym słowem szukanie oszczędności na etatach, na szkoleniu , wyposażeniu, płacach, świadczeniach pozostałych , lepiej zapłacić jakiś tam dodatek za pracę w nadgodzinach, obciąc urlop aby stany były powyżej 50% .Cwanie ktoś to wykalkulował,mniej etatów i miej kasy - tanie państwo.
A tak nawiasem mówiąc projekt jest dla mnie jak i kolegów mało zrozumiały. Jak czegoś nie sp...ą posłowie to może będzie lepiej. Kwestja ile ten dodatek za nad godziny bedzie wynosił , i w jaki sposób będzie ewentualnie naliczany, może  na takich zasadach jak w kodeksie pracy? Czas pokarze. ;)  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ustawa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2006, 18:33:59 »
Dla mnie ta poprawka nic nie wnosi, jest to pic na wode! Jeśli nasza sytuacja ma się jakoś unormowac , ma byc zapewniona stabilność, zapisy w takim akcie jak ustawa powinny byc jasne, wyraźne i niepodlwgające dyskusji, natomiast tutaj mamy do czynienia z zapisami lekkimi, łatwymi, i przyjemnymi, które można w dowolny sposób interpretować, wykorzystywac i naduzywac bez jakich kolwiek represji. Jesli chodzi o nadgodziny, to jesli chcieli bybyc wporzadku wobec nas, wówczas powinno byc jasno okresline, w jakich przypadkach moze byc czas zwiekszony ponad norme, ile razy, kiedy za takie godziny należa się pienieądze i ile, kiedy nalezy sie wolne dni itd. jasno i precyzyjnie zeby nikt niemiał wątpliwości.

Niestety znowu ktoś stworzył takie zapisy, dzięki którym władze mają wolną ręke w interpretacji. Tak samo nowelizacja z 1 lipca 2005 roku jest to samo, wiele ogólników, i nic więcej.

Panowie decydenci....... takim działaniem nic nie osiągniecie!

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Ustawa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2006, 18:57:14 »
Jak znam życie to, te dodatki będą śmiesznie małe. Ale i tak pewnie będą duże opory z ich wypłacaniem. No a dodatkowe wolne? Na co mi wolna służba, skoro jakiś "racjonalizator" z komendy ustawi mi na ten dzień dyżur domowy? Ten cały nowy system naliczania czasu pracy nadaje się do rozbicia o kant dupy!
Tricks are for kids.