Autor Wątek: Opuszczona remiza  (Przeczytany 10752 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Opuszczona remiza
« dnia: Kwiecień 08, 2013, 12:22:27 »
http://www.adamzajaczkowski.pl/2013/04/opuszczona-remiza-osp/

Aż serce się kraja...  :'(

Czy ktoś z Was wie może gdzie to?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2013, 13:06:56 »
piękny, a zarazem przerażający widok.

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2013, 13:08:37 »
W tej opuszczonej remizie mieli leprzy sprzęt niż u nas w OSP.

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 13:44:36 »
Tarpan w całkiem dobrym stanie, w nie jednej JRG jeszcze taki służy;) Nie wydaje wam sie że jest to specjalnie przygotowana sceneria do zdjęc?
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2013, 13:56:13 »
W sumie dziwnie, jak zamkneli to powinni wyniesc drozsze lub uzyteczne rzeczy. Tak to wyglada jak nagle opuszczona po wybuchu w Czarnobylu :P i te buty  :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2013, 14:02:04 »
W sumie dziwnie, jak zamkneli to powinni wyniesc drozsze lub uzyteczne rzeczy. Tak to wyglada jak nagle opuszczona po wybuchu w Czarnobylu :P i te buty  :szalony:

galowe leżą na koszulach wyjściowych  :klol:

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2013, 15:30:56 »
W mojej okolicy jest również podobna remiza w której znajduje sie star 660. Wszystko otwarte, nie użytkowane od ponad 15 lat.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2013, 17:08:49 »
To ja proponuję zabawę w detektywów i odnalezienie tej remizy;)
oczywiście o ile to nie jest fotomontaż, a właściwie celowa inscenizacja, która obstawiam, bo takie rzeczy to chyba tylko w Prypeci

Na podstawie kalendarzy można wnioskować, że co najmniej w 2006r. remiza funkcjonowała.
Poz tym numer rejestracyjny tarpana to DDD 735... (ciekawe czy prawdziwy)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=488491234532703&set=a.488491231199370.1073741825.297512110297284&type=1&theater

a tak na marginesie o ile do tej pory jej nie rozkradli, to po publikacji zdjęć pewnie się tak stanie.....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 17:12:46 wysłana przez malpa151 »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:10:52 »
Cóż zabrakło ludzi ...
Jak nie ma Gospodarza to taki wynik. Przykro na to patrzyć ale przy tym co się obecnie dzieje takie opuszczone remizy mogą się zacząć trafiać częściej  :'(
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2013, 16:41:31 »
Panowie, obejrzyjcie te filmy. Czy tylko ja widzę podobieństwo ?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hEBLEWQ-VSw[/youtube]
Szczególnie ostatnie zbiorcze zdjęcie -> uderzająco podobne bramy, zgodzicie się ?

no i jeszcze ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=75r_PpqlN5E
zanim Pepsa wyjedzie

Czy nie jest to "inscenizacja", m.in. brak oznaczeń (numerów operacyjnych) na wozach, a nawet śladów po zamazywaniu ich. Tatra powinna posiadać prześwitujące numery wg "starych wytycznych" bo widać, że była "od pędzla" naprawiana na szybko, więc stare numery zostały pewno zamalowane również od pędzla, a tutaj nie widać śladów zamalowywania. Za dużo rzeczy nie gra na tych zdjęciach. Jeśli jej nie rozkradają, to co się stało z mundurami, hełmami, wężami, motopompą, radiotelefonem w wozie ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:11:12 »
Po edycji w Gimpie i naciągnięciu perspektywy, a następnie odwróceniu w pionie oraz zastosowaniu odbicia lustrzanego - Sianów. Zdjęcia miały usunięte numery żeby nie kusić ale to bez sensu :)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Dammie

  • Gość
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2013, 13:35:55 »
w komentarzach można wyczytać, że to przez niechęć wójta do OSP i brak funduszy. Smutne, że zabija się straż w taki sposób...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2013, 17:48:15 »
a tu pożar starej (zapewne też opuszczonej) siedziby KW w Skierniewicach
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plonie-dawna-siedziba-strazy-pozarnej,83545.html?categoryId=2

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2013, 23:19:53 »
Mi tam wszystko wskazuje na to, że ta cała "opuszczona" remiza to inscenizacja, chociaż nie jestem przekonany czy jest to Sianów. Możliwe (jak powiedział mój znajomy, któremu pokazałem te zdjęcia), że te zdjęcia będą wykorzystane w jakiejś kampanii reklamowej dotyczącej 1% albo coś w tym stylu. Zbyt ładnie to z jednej strony wygląda, zbyt dużo faktów się nie zgadza (gdyby wójt był pazerny na pieniądze, to te wozy by zaraz sprzedał, co się stało z nomexami lub morami ? Gdzie są hełmy ( w tatrze wisi jeden kalisz, a gdzie reszta ?), gdzie jest radiotelefon z tatry ? Przecież niczego nie rozkradli a sprzętu brakuje :D I Dlaczego Tatra ma powietrze w kołach, a Honker już nie ? Kto w taki sposób zostawia rozgrzebane papiery / dokumenty od sprzętu ? Nikt tak papierów nie wyciąga). Ale to jest moja teoria :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2013, 16:28:12 »
No faktycznie trochę dziwne te zdjęcia. Np. nr 17 i aparat AP3 - wizjer maski pokryty grubą warstwą kurzu, podobnie jak hełm, na którym leży maska, ale już reszta aparatu i chociażby blat stołu - "czyściutkie". Tak nie wygląda wyposażenie pomieszczenia, które leży odłogiem od kilku lat.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:23:13 »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:46:25 »
Grzela, raczej koleżankę z forum  :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2013, 18:01:11 »
Grzela, raczej koleżankę z forum  :straz:

Nie doczytałem.
Po nazwie ciężko się domyśleć.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:03:52 »
To ja rozwieję wszystkie wątpliwości w kwestii sianowskiej. To nie jest Sianów :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 19:07:25 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2013, 19:39:29 »
Mi tam wszystko wskazuje na to, że ta cała "opuszczona" remiza to inscenizacja, chociaż nie jestem przekonany czy jest to Sianów. Możliwe (jak powiedział mój znajomy, któremu pokazałem te zdjęcia), że te zdjęcia będą wykorzystane w jakiejś kampanii reklamowej dotyczącej 1% albo coś w tym stylu. Zbyt ładnie to z jednej strony wygląda, zbyt dużo faktów się nie zgadza (gdyby wójt był pazerny na pieniądze, to te wozy by zaraz sprzedał, co się stało z nomexami lub morami ? Gdzie są hełmy ( w tatrze wisi jeden kalisz, a gdzie reszta ?), gdzie jest radiotelefon z tatry ? Przecież niczego nie rozkradli a sprzętu brakuje :D I Dlaczego Tatra ma powietrze w kołach, a Honker już nie ? Kto w taki sposób zostawia rozgrzebane papiery / dokumenty od sprzętu ? Nikt tak papierów nie wyciąga). Ale to jest moja teoria :)

W sumie masz rację. Zwróćcie także uwagę na drzwi w bramie Tarpana i tego drugiego wozu, a także układ jej desek, na zdjęciach i filmie.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:50:04 »
Ostatnie zdjęcie na filmie obejmuje 2 z 4 bram garażowych i nie obejmuje biura. Inny jest także układ okien w garażach. Poza tym to nie Sianów.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:25:28 »
To może wspólnie dojdziemy co do za remiza i czy na pewno jest to inscenizacja czy nie :) I czemu na wozach nigdzie nie widać nawet "śladów" zamazywania numerów operacyjnych ? Chyba, że pod OSP "xxxxNÓW" kryją się numery operacyjne :D Mi też to na Sianów nie pasuje, nigdzie żadna jednostka w okolicy nie ma Honkera...
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2013, 21:11:08 »
Właśnie pytanie czy te zdjęcia to nie inscenizacja. A co powiecie na te zdjęcie z butami. Wszystko stare i zakurzone i buty wypastowane??? coś nie chce mi sie w to wierzyc   :gwiazdki:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

lambadagra

  • Gość
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2013, 14:11:43 »
Jednostka OSP prezentowana na filmie nie pokrywa się z tą na zdjęciach. Ściany boczne od wjazdów mają okna, na filmie z każdej strony widoczne zabudowanie garażu.

Offline Daniel112998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Opuszczona remiza
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 04, 2013, 13:25:07 »
Przepraszam za odkopywanie tematu ale wydaję mi się ,że był to tylko żart na Prima Aprilis . Jak łatwo zauważyć zdjęcia te dodano 1 kwietnia :) Nie wiem co autor miał dokładnie na celu ale to tylko moje przypuszczenie . Remiza pewnie funkcjonuje lecz były to zdjęcia przed lub w czasie jakiegoś remontu .