Autor Wątek: "Strażacy" obsikali ołtarz  (Przeczytany 2405 razy)

Offline Ignis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
"Strażacy" obsikali ołtarz
« dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:37:07 »
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/799355,profanacja-w-kosciele-w-bialopolu-jedli-hostie-sikali-na,id,t.html?cookie=1
Kolejne czarne owce... Jak widać głupota i brak szacunku nie zna granic. I oczywiście jak zwykle wszystkim nam się oberwie. Co prawda nie jestem zwolennikiem KK, ale nasikać na cokolwiek kojarzone z Jezusem może tylko najgorszy ... .
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. " - Jan 15:13
"Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!" - 1 Tes 5:6
"Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle. " - 1 P 3:17

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2013, 23:53:43 »
W zasadzie to trudno powiedzieć czy są strażakami czy nie... Tak czy siak, nawet jeśli nie, to ktoś ich musiał w nocy wpuścić - jeśli w ramach warty, no to sami strażacy raczej...

Zbydlęcenie i debilizm w jednym.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2013, 00:04:06 »
Fajnie.
To wszyscy ci co gryzą hostię dopuszczają się profanacji? To już tylko można brać na język i połykać troszkę rozpuszczoną? A czy tam na prawdę był grób Jezusa? Wydaje mi się, że chyba jednak ten grób znajduje się w innym miejscu (Jerozolima)... no ale skoro ktoś twierdzi, że tam jest grób jezusa to ja proszę aby prokuratura zajęła się obrazą ale naszej inteligencji.
To brzmi jak relacja z jakiegoś państwa wyznaniowego.
Młode chłopaki są i się popisywali po dwóch piwach. "Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 01:50:46 »
Fajnie.
To wszyscy ci co gryzą hostię dopuszczają się profanacji? To już tylko można brać na język i połykać troszkę rozpuszczoną? A czy tam na prawdę był grób Jezusa? Wydaje mi się, że chyba jednak ten grób znajduje się w innym miejscu (Jerozolima)... no ale skoro ktoś twierdzi, że tam jest grób jezusa to ja proszę aby prokuratura zajęła się obrazą ale naszej inteligencji.
To brzmi jak relacja z jakiegoś państwa wyznaniowego.
Młode chłopaki są i się popisywali po dwóch piwach. "Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".
Dla ludzi wierzących to Ci ludzie powinni smażyć się w piekle - jest to najważniejsze święto dla katolików i ta hostia w tym czasie dla nich najważniejsze co może być, bo ma to być Bogiem pod postacią hostii. Nie wszyscy potrafią uszanować poglądy religijne i widocznie Ty też do tego grona należysz, do tego jeszcze rzucasz jakimiś cytatami, które w ogóle są na miejscu. Włamanie, kradzież i zniewaga poglądów religijnych to dość poważna sprawa, a na pewno brudno w papierach.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:05:07 »
"Wszyscy którzy gryzą hostie"? masz na myśli kogo? Hostia jest w każdym kościele tylko jedna. I tak gdybyś nie wiedział to nikt nigdy jej nie zjada.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:16:02 »
Fajnie.
To wszyscy ci co gryzą hostię dopuszczają się profanacji? To już tylko można brać na język i połykać troszkę rozpuszczoną? A czy tam na prawdę był grób Jezusa? Wydaje mi się, że chyba jednak ten grób znajduje się w innym miejscu (Jerozolima)... no ale skoro ktoś twierdzi, że tam jest grób jezusa to ja proszę aby prokuratura zajęła się obrazą ale naszej inteligencji.
To brzmi jak relacja z jakiegoś państwa wyznaniowego.
Młode chłopaki są i się popisywali po dwóch piwach. "Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".

Kolego ja również podchodzę z dużym dystansem do tego co dzieje się w Kościele Katolickim, ale jako Katolik nie pozwolę Sobie na obrażanie moich uczuć religijnych!! Czy pomnik Dzierżyńskiego to jego grób, że się mu hołd składa??
Nie rozumiesz i nie zrozumiesz czym jest ten symboliczny grób Jezusa w Kościele. Jeżeli chcesz by Ciebie szanowano, szanuj poglądy innych. Dopóki jest nas większość w Państwie (katolicy) to Polska krajem wyznaniowym jest.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:18:43 »
Głupota nie boli. Młodzież robi różne rzeczy i jeżeli chłopaki chcieli dostać się do OSP to już się nie dostaną.
Ciekawy w tym wszystkim jest fakt, że próbowano to załatwić bez rozgłosu, jakoś w ramach własnej społeczności. Ktoś jednak szukając sensacji doniósł do gazety?! Dopiero później cała sprawa trafiła na policje.W tym całym artykule coś mi nie pasuje. Sprawa robi wrażenie strasznie wyolbrzymionej. ( w sumie kto by czytał jakąś tam notatkę o profanacji kościoła. Wmieszajmy do tego straż i sensacja jak się patrzy.)

W mojej parafii nie ma w tej chwili nocnego czuwania przy grobie. Pewnie dlatego, że z opowieści starszych strażaków różne rzeczy się w nocy w kościele działy.

OSP jest po to aby również wychowywać, ale czy w jej działalności da się wyeliminować takie osoby w procesie rekrutacji? Pewnie nie. Głupie pomysły zawsze mogą komuś przyjść do głowy zwłaszcza ludziom młodym. Właściwie jedyny sposób jaki mi się nasuwa to rekrutacja od najmłodszych lat do MDP i "wychowanie" sobie członka straży od małego. Choć gwarancji też nie ma.

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:43:22 »

Fajnie.
To wszyscy ci co gryzą hostię dopuszczają się profanacji? To już tylko można brać na język i połykać troszkę rozpuszczoną? A czy tam na prawdę był grób Jezusa? Wydaje mi się, że chyba jednak ten grób znajduje się w innym miejscu (Jerozolima)... no ale skoro ktoś twierdzi, że tam jest grób jezusa to ja proszę aby prokuratura zajęła się obrazą ale naszej inteligencji.
To brzmi jak relacja z jakiegoś państwa wyznaniowego.
Młode chłopaki są i się popisywali po dwóch piwach. "Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".

Witam, odniosę się do tego wpisu. Ja też rzadko bywam w kościele i drażnią mnie takie uroczystości kościelne i inne, w których straż bierze udział. Drażnią dlatego, że lansowanie w mundurze w kościele, czy gdzie indziej przedkładane jest nad szkolenia i działania operacyjne, bądź pozyskiwanie sprzętu. Mówię to w oparciu o swoje podwórko. Goście nie umieją oddać honoru, ale jazda w mundurze, z tysiącem medali, nie znając nawet zasad mundurowych. Jak ktoś jest obeznany z wiernych  z tematem i widzi takich gości w kościele to się potem śmieją z nich.

Do rzeczy, choć mam takie podejście do tematu, ale jest to wyłącznie mój punkt widzenia, jako naczelnik nikomu nie zabraniam, ani też nie wpływam na nikogo, żeby nie chodził na te uroczystości, ponieważ wiem, że u nas to już weszło w tradycję, a jak wiadomo u nas tradycja jest święta jak chleb.Szanuję to, że ludzie wierzą w coś, więc nie będę ich obrażał, ponieważ jestem tolerancyjny i nie narzucam nikomu swoich poglądów :) Jeśli już idą moi chłopcy na tego typu zgromadzenia mają wyglądać i zachowywać się tak, żeby nie przynieść wstydu jednostce.

Mam dużo młodziutkich chłopaków, różnica wieku między nami nie jest aż taka duża,na pewno nie jest różnicą pokoleniową, a to dużo upraszcza, dlatego dogadujemy się, a oni szanują zdanie swojego przełożonego. I choć wielu z nich to "hultaje", którzy wiedzą, jak się dobrze "bawić", rozumieją, gdzie i i ile można powygłupiać się. Przed Wielkim Piątkiem było krotko i na temat, że nie ma żadnego picia. Trzeba wytrzymać do rezurekcji, a potem śniadanie  i jak ktoś ma ochotę niech wali do bólu.   Pamiętam swoje lata, gdzie różne cuda się robiło, ale tam, gdzie nie trzeba lepiej nie przesadzać. Ale chyba, zależy to od człowieka, gdzie jest granica. Dlatego, trzeba rozmawiać z młodymi strażakami, a przede wszystkim dawać dobre przykłady. Nie jestem święty, lubię dobrze poimprezować z moimi chłopakami, ale kiedy można,  a kiedy nie trzeba to im pokazać.

Pozdrawiam....

Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:02:05 »
Akurat StrazakusX zawsze będzie bronił ochotników, nieważne czego się dopuszczą.
Tu nawet nie chodzi o uczucia religijne, ale wpuść chłopie do siebie do domu hołotę i niech naszczą Ci na kanapę a później wyjdą z biżuterią i kasą, i wtedy powiedz:
Młode chłopaki są i się popisywali po dwóch piwach. "Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: "Strażacy" obsikali ołtarz
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:40:18 »
"Każdy kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamieniem".
Chcesz powiedzieć, że też sikałeś na ołtarz?