Autor Wątek: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?  (Przeczytany 120370 razy)

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 01, 2013, 15:41:34 »
idź do lekarza ogólnego i się porostu zapytaj w Katowicach ,nie zapisuj się tylko pomiędzy kolejką na chwile,albo idź do WKL i tam też ci powiedzą czy cię przepuszczą

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 01, 2013, 17:07:10 »
Uważajcie na komisji MSW. Przede wszystkim pilnujcie czy macie wszystkie papiery od danych lekarzy ( wyniki ekg, wyniki krwi ) potem pilnujcie swoich kartek... Bo ? Dzisiaj o 10:30 miałem komisję, po komisji miałem czekać na orzeczenie, o 14:00 dostali już wszyscy orzeczenie, a ja czekam dalej... Co się okazało ? Taki wysoki, w okularach, nieco "roztrzęsiony" doktor co tak charakterystycznie gibie się podczas chodzenia, miał podpisać moje orzeczenie, ale przykrył je innymi papierami na biurku i wszystkie wyniki badań moich, obiegówka itp "zginęły na jego biurku" po śledztwie u niezbyt uprzejmej Pani w gabinecie nr 4, pani w rejestracji i w sekretariacie, ok 15:00 udało się mi z przewodniczą komisji porozmawiać i wspólnymi siłami na biurku "nieogarniętego" doktora znaleziono moje orzeczenie - wynik ZDOLNY. Nerwów z czekaniem bardzo dużo :/
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Crusher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:05:18 »
Dla tych co mieli komisje końcową - czy mieliście azotyny w moczu, jeśli tak, co czy komisja na to zwracała uwage? Bo ponoc jest to nieprawidłowe wskazanie, ale nie wiem czy zwrócą na to uwage i czy to powtórzyć..

Offline Krzychu1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:11:15 »
Trzeba było na psychologu pisać swój życiorys albo coś takiego?

Offline Crusher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 01, 2013, 22:37:30 »
@Krzychu1993 - nie. Masz proste pytania o konkretne rzeczy. Ciężko psychologa nie zdać, spokojnie ;)

Offline Dader20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:47:00 »
Dla tych co mieli komisje końcową - czy mieliście azotyny w moczu, jeśli tak, co czy komisja na to zwracała uwage? Bo ponoc jest to nieprawidłowe wskazanie, ale nie wiem czy zwrócą na to uwage i czy to powtórzyć..
Azotyny w moczu wyszły mi że są obeczne, zreszta tak samo jak to że mam za mały cholesterol.

Poszedłem do komisji i babeczka mi powiedziała że są to tak śladowe ilości że nie musze tego poprawiać, ale na twoim miejscu bym się jeszcze upewnił dla 100% pewności.

Offline Crusher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:07:36 »
Okej , dzieki. Byłem na wewnętrznych i powiedziala ze nie musze poprawiac i na komisji tez powinno przejść. Za to w labo powiedziala, ze musze poprawić, ale zostawie, na komisji sie okaże.

Więc po krótce:
psycholog - tak jak pisano trudno nie zdać, ale dlugo to trwa
psychiatra - dosłownie minutka po pieczątke
chirurg- cos tam sprawdza szybko i po 2-3 minutach jestes wolny
okulista - to jest kosmos, bo dzis okulistki nie było, ale ubłagaliśmy żeby nam badania zrobiła pielegniarka i badania mamy zrobione, ale na komisje trza pieczątke. Tak wiec nie moglem isc na komisje, a musze czekac do poniedzialku.. Ale trwa to dłuższa chwile. Nam zrobiła tablice do czytania, test na daltonizm i czytanie tej wypukłości. Z tą wypukłością to uwaga, bo naprawde niektorych za cholere nie widac i trza strzelać (w dziewiatym jest PRAWE kółko ;) )
laryngolog - przy audiogramie  trza sie skupic, potem sie czeka na próbe błędnikową. Nie wiem czy ma byc ten oczopląs czy nie, lepiej nie udawac i przejśc to normalnie ;) Sprawdza przegrode, uszy i do gardła zagląda
Stomatolog - patrzy w zęby i po minucie jesteś wolny
neurolog- po chwili jestes wolny, żadnych problemów
dermatolog - rozbierasz sie i Cie ogląda, patrzy w wyniki krwi i moczu (mozna sie jej zapytac jesli ma sie jakies odchylenia od normy w wynikach czy trza to powtarzać)

Badanie wewnętrzne - trza miec wszystkie podpisy i pieczątki, tak wiec to na końcu. Pyta sie o poważne choroby i przegląda wyniki. Sensowna babka - mysmy nie mieli pieczatki okulisty to nas wpuscila , bo ponoc w pn jej nie ma.

Moja rada - pytać gdzie sie da, błagać, prosić i nie bać sie pukać do różnych lekarzy, nawet jesli mowią, że "ich nie ma". Naprawde mozna mocno sobie przyspieszyć te badania i zrobic wiecej niz sie planowało. A jak sie troche nawet powkurza lekarzy, to tez sie nic nie  stanie :P

Została mi tylko komisja. Może ktos napisac jak to wygląda i czy są restrykcyjni? Długo trza na to czekać w kolejce?

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 03, 2013, 14:11:27 »
Po co mam brać czystą kopertę i długopis? Oprócz tego, że faxują wyniki to będą je wysyłać do szkoły czy to ja mam coś wysłać?

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 03, 2013, 14:28:29 »
Długopis do psychologa, koperta jest nie potrzebna;p

Offline matpru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 03, 2013, 14:56:28 »
Jeżeli komuś laryngolog nie podbije karty bo stwierdził, że przegroda wymaga zabiegu to ile mamy czasu na zabieg i ponowną komisje? Jest jakiś ostateczny termin uzyskania orzeczenia?

 :pyt:

Offline ja7rek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 03, 2013, 18:11:45 »
mam pytanie do Tych, którzy już byli na komisji.
Czy są jakieś utrudnienia z dojazdem typu jakieś budowy, objazdy itd. I czy jest możliwość zaparkowania gdzieś blisko czy szukać dalej ?

Offline strazak_mat998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:51:04 »
Utrudnień w ruchu raczej nie było, a zaparkować można przy szpitalu, ale o miejsce trudno - zależy od dnia i pory. Jakby nie było miejsca na Głowackiego to skręć w uliczkę w prawo, tam też jest parking. Powodzenia ;)  :straz:

Offline ja7rek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:11:48 »
dzięki bardzo
Pozdro

Offline Arca92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:33:15 »
Jeżeli komuś laryngolog nie podbije karty bo stwierdził, że przegroda wymaga zabiegu to ile mamy czasu na zabieg i ponowną komisje? Jest jakiś ostateczny termin uzyskania orzeczenia?

 :pyt:

jeśli zdążysz do 2 września zrobić to Cię przepuszczą

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:15:31 »
Czy faktycznie jest pytanie o wady jakie moze posiadać strażak? Dla mnie to jakieś malo logiczne pytanie, bo o jakiej wadzie się nie pomysli to nie powinien jej miec :-) co pisaliście :-)

Offline Bart.P

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:30:29 »
Jeżeli komuś laryngolog nie podbije karty bo stwierdził, że przegroda wymaga zabiegu to ile mamy czasu na zabieg i ponowną komisje? Jest jakiś ostateczny termin uzyskania orzeczenia?

 :pyt:

jeśli zdążysz do 2 września zrobić to Cię przepuszczą

to pewne info? bo ja słyszałem coś, że chłopaki nawet w trakcie nauki robili te przegrody

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:32:53 »
Panowie czy komuś do ręki dała Pani orzeczenie komisji lekarskiej czy każdemu z was powiedziała,że wyślą oryginał do szkoły??

Offline Dader20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #442 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:48:54 »
Nikt nic nie dostawał, ponoć miała wszystko wysłać.

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:09:07 »
Jakie niby wady moze posiadać strażak? O_o kazdy z nas ma inne, nie rozumiem :-)

Offline Arca92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:59:06 »
Jeżeli komuś laryngolog nie podbije karty bo stwierdził, że przegroda wymaga zabiegu to ile mamy czasu na zabieg i ponowną komisje? Jest jakiś ostateczny termin uzyskania orzeczenia?

 :pyt:

jeśli zdążysz do 2 września zrobić to Cię przepuszczą

to pewne info? bo ja słyszałem coś, że chłopaki nawet w trakcie nauki robili te przegrody


Po co robić przegrodę jak orzekną że zdolny?
Jak nie będziesz miał zgody WKL to niestety nie można iść do szkoły.

Offline rychu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 05, 2013, 11:10:38 »
A wie ktoś czy jak wpisali w karcie tą krzywą przegrodę to trzeba iść od razu na komisję czy dopiero po operacji?

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:20:34 »
Dzisiaj komisja wydawała nam orzeczenia normalnie i trzeba było samemu wysłać do szkoły. Z tego co wiem jak masz krzywą przegrodę to laryngolog wpisuje do obiegówki niezdolny do pracy w psp do tego jakiś paragraf idziesz z tym do komisji i tam Ci przedłużają wszystkie badania i mówią co dalej.

Offline czemu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • CSPSP!
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:13:30 »
Jak to w końcu jest z rejestracją do laryngologa - badają od ręki czy trzeba najpierw lecieć do rejestracji tam na dół po pieczątkę?

Offline Arca92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:22:45 »
ja byłem po pieczątki i tam podbijali gdzie możesz iść od razu wpisywali do jakiejś księgi.

Offline Arca92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do CSPSP Częstochowa 2013 ?
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:24:31 »
Dzisiaj komisja wydawała nam orzeczenia normalnie i trzeba było samemu wysłać do szkoły. Z tego co wiem jak masz krzywą przegrodę to laryngolog wpisuje do obiegówki niezdolny do pracy w psp do tego jakiś paragraf idziesz z tym do komisji i tam Ci przedłużają wszystkie badania i mówią co dalej.

To ciekawe czemu nam nie dawali. Żeby się czasem nie okazało że mamy wracać.  :angry: