Autor Wątek: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?  (Przeczytany 15193 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:07:02 »
Chętnie przeczytam jak odniesiesz się do Pisma i czy nadal uważasz ze ów komendant się myli nakazując tak realizować procedury o których w nim mówi .
Przeczytałem je i nie uznaje je za prawidłowe... Pozwól że posłuże sie przykładem:
"do każdej awarii samochodu należy wezwac specjaliste mechanika nawet jak złapie gumę?"
Ponieważ z pisma wynika że jesli akcja np. trzeba sciąc 30m drzewo to nie wystarczy drabina z obsada ale trzeba wysłac zuka z miejscowości do której drabina pojechała
czy mówie zgodnie z procedura??? tak bo "kazdorazowo" oznacza zwasze OSP!
Dyżurny ma wiedzę czym może dysponować na powiecie i jakie są obiekty w rejonie- tu komendant pozostawił furtkę i dyspozycję pozostawił wg uznania danej sytuacji (rodzaj zdarzenia i zaistniała sytuacja) i np. do parterowego muzeum nie dysponowana jest drabina zaś do piętrowego już tak. I TU WŁAŚNIE JEST SEDNO SPRAWY. PROCEDURA Z KG WG MOJEGO UZNANIA ORAZ MOJEGO KOMENDANTA MA SŁUŻYĆ POMOCĄ DO STWORZENIA WŁASNYCH. Podobnie zresztą było z regulaminem służby. Wyszły wytyczne z KG jak on ma ogólnie wyglądąc w Komendach a jak ma wyglądać w danej komendzie to już zadanie komendanta danej komendy
Komendant Miejski lub powiatowy nie może nic zmienic w procedruach KG poza ewentualnie może zwiekszyc liczbe minimalna....
A prawde mówic niektóre komendy miejskie nie obsadza tylu samochodów nie mówiąc o powiatowych.
Szanujcie ochotników  bo oni wam chleba nie odbierają tylko chcą Wam pomagać i lubią to co robią - trzeba ich tylko czasem
Ochotników z prawdziwego zdarzenia szanuje nawet bardzo ale nie pieniaczy i gamoni którzy strażctwo poznali w remizie przy winie i podszywają sie pod zawodowców.... (patrz też czytałem twoje posty zanim je pokasowałes)
Chłopie niedopełnienie obowiązków służbowych jest karane z paragrafów karnych wiec komendant nie przyznał ci racji tylko cie uciszył zebys wiecej głupot nie gadał. ************************
**** zmiana zdogdnie prośbą moda ja nie grożę w żaden sposób ale chce sie dowiedziec prawdy i to zrobie oraz opublikuje wyniki mojego małego dochodzenia na forum
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 07:53:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:51:34 »
Eqinox- Komendant Miejski czy Powiatowy nie może zmienić procedury. To odpowiedź mi czym jest procedura wg Ciebie? Dla mnie jest schematem pomocniczym przy określeniu jakiś działań, postępowań itp. Dla Ciebie widocznie jest klapką na łeb konia i tak należy postępować. Jeśli tak to wytłumacz mi jak to możliwe, że w procedurze KG określającego organizację działań ratowniczych nie ma wogóle mowy o usuwaniu konarów drzew z jezdni, plam oleju po wypadku, oświetlenia prowadzonych działań przez Policję, czy też otwierania pomieszczeń gdzie istnieje podejrzenie zgonu  A WSZYSTKO TO JEST W DALSZYM CIĄGU ROBIONE. jEŚLI PROCEDURA kg MA BYĆ TAKĄ KLAPKĄ DLA KONIA TO KOMENDANCI  NIE WYKONUJĄ SWOICH OBOWIĄZKÓW W PRAWIDŁOWY SPOSÓB?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2013, 17:14:58 »
Eqinox- z niecierpliwością czekam na wyniki Twojego śledztwa. Stop pomówieniom.