Autor Wątek: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?  (Przeczytany 15188 razy)

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« dnia: Marzec 31, 2013, 12:24:10 »
 :zamknij: :zamknij: :zamknij:-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 10:38:34 wysłana przez Daro77strażak »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2013, 15:22:41 »
Pomijając że dyskutujemy o takich sytuacjach w kilku wątkach, to jak na strażaka zawodowego pytasz o ciekawe rzeczy  :rofl:

dysfire

  • Gość
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2013, 16:24:51 »
To, że selektywny nie zadziałał to jeszcze nic nie znaczy, są przecież telefony

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2013, 18:14:45 »
Polecam wątek
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18730.0.html

U nas skończyło się dobrze :)

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2013, 23:19:16 »
 :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 10:38:02 wysłana przez Daro77strażak »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2013, 23:26:15 »
Daro, widzę że jesteś poirytowany, ale grunt to rozsądne podejście. Póki co obowiązujące są procedury dysponowania i wszelkie samowolki stanowią ich naruszenie. Jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz a rozmowy nie skutkują (pamiętajmy że tak naprawdę to rozmowy są najważniejsze!) to najrozsądniej będzie:
- spiszcie sobie wszystkie przypadki naruszeń zasad dysponowania, włącznie z czasami itp
- napiszcie pismo do KP, (nie zaszkodzi też do wiadomości KW) gdzie zwracacie się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie niepokojących was przypadków dysponowania sis, zabezpieczenie nagrań z rejestratorów rozmów i kart manipulacyjnych oraz udzielenie pisemnego wyjaśnienia. U mnie zadziałało.

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2013, 23:56:12 »
Zgadza się jestem i to nie tylko ja
Pism wysłałem kilka z prośbą o wyjaśnienie niestety jeden z dyżurnych to użył sformułowania " przyjedź tutaj do psk to porozmawiamy na zewnątrz" odebrałem to jako groźba karalna - zgłosiłem to komendantowi powiatowemu ale niestety reakcji nie było żadnej a jeśli była to mizerna
Całkowicie się zgadzam rozmawiać trzeba ale prośby o rozmowę wychodzą tylko i z naszej strony a ze strony powiatu to olewajstwo i ignorancja.

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2013, 00:18:20 »
Daro, widzę że jesteś poirytowany, ale grunt to rozsądne podejście. Póki co obowiązujące są procedury dysponowania i wszelkie samowolki stanowią ich naruszenie. Jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz a rozmowy nie skutkują (pamiętajmy że tak naprawdę to rozmowy są najważniejsze!) to najrozsądniej będzie:
- spiszcie sobie wszystkie przypadki naruszeń zasad dysponowania, włącznie z czasami itp
- napiszcie pismo do KP, (nie zaszkodzi też do wiadomości KW) gdzie zwracacie się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie niepokojących was przypadków dysponowania sis, zabezpieczenie nagrań z rejestratorów rozmów i kart manipulacyjnych oraz udzielenie pisemnego wyjaśnienia. U mnie zadziałało.
Rafał nie podobały Ci się metody tego dyspozytora? Według mnie to był wręcz fachowiec w swoim fachu, właściwy człowiek na właściwym miejscu :rofl:. Przynajmniej nigdy się z nim powiat się nie nudził. :rofl: A tak na serio to w sprawie tego dyspozytora naprawdę poszło wiele pism i to nie tylko z jednej OSP. Dostał przeniesienie do jednej z "większych" KM w naszej okolicy, jak i w kraju :D.  Ale i tak jeszcze niektórzy pamiętają czasy jak był dowódcą jednej ze zmian. Strażacy z tej zmiany to mają co wspominać o nim i Ci na których zmianie był dyspozytorem.  :rofl:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2013, 08:31:08 »
WIĘC ZADAM PYTANIE
CZY DYŻURNI TO ŚWIĘTE KROWY KTÓRE WSZYSTKO UMIĄ SPIER.....

Po pierwsze. Nie krzycz.
Po drugie. Użyłeś liczby mnogiej więc mniemam, że dotyczy to wszystkich dyżurnych w tym kraju.
A więc wyjaśnij mi z łaski swojej dlaczego JESTEŚMY "świętymi krowami" ? Udowodnij, albo przestań się kompromitować.
AHA. Pisze się UMIEJĄ, a nie UMIĄ :o
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 08:41:34 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2013, 10:05:19 »
 :zamknij:-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 10:38:21 wysłana przez Daro77strażak »

Offline Paszeko01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2013, 15:38:35 »
Panowie tak naprawdę to powinniśmy sobie przypomnieć albo co niektórym uzmysłowić kto finansuje OSP. Nie jest to Kom. Powiatowy nie jest to Dyspozytor z PSK!!! Ale nas finansują mieszkańcy naszych gmin, miast i wiosek! Po to właśnie płacą podatki by czuć się bezpieczni! Spróbujcie co niektórzy wytłumaczyć później społeczeństwu że dom w centrum waszej miejscowości się spalił a Wy mając paręset metrów do przejechania nie wyjechaliście bo Dyspozytor Was nie wysłał..........Pewnie on się z tego wytłumaczy ale to będzie początek końca waszej jednostki. Tak więc Komendant Główny może sobie wymyślać nowe wytyczne a i tak jesteśmy zmuszeni robić tak ażeby podatnikom którzy nas utrzymują zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:41:24 »
U mnie była kiedyś sytuacja że paliło się 300m od remizy, nie wiedzieliśmy o tym, a byliśmy w remizie , i koło naszej remizy przejechał wóz z sąsiedniej gminy, to my sami włączyliśmy syrenę i wyjechaliśmy, oczywiście zgłaszając wyjazd na MSK,   reakcja ludzi widząca obca jednostkę jako pierwszą pod  ich domem była straszna, a my usłyszeliśmy sporo negatywnych komentarzy....
Xyz

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:05:19 »
reakcja ludzi widząca obca jednostkę jako pierwszą pod  ich domem była straszna

reakcja była straszna.. nie na tyle, by pofatygować się te 300m do waszej jednostki i sprawdzić czemu nie wyjeżdżacie, ewentualnie poinformować o zdarzeniu. Słowem w dupie to mieli.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:12:17 »
Cytuj
U mnie była kiedyś sytuacja że paliło się 300m od remizy, nie wiedzieliśmy o tym, a byliśmy w remizie
Tak z ciekawości. Będąc w remizie nie włączacie radia żeby posłucha co w eterze?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:16:43 »
U mnie w mieście zdarzyło się, że do dosyć dużego pożaru magazynu nie została zadysponowana jednostka zakładowej straży pożarnej (z podpisanym porozumieniem z KP), która miała dojazd 2-3 minuty, przy dojeździe JRG i najbliższej OSP 10-15 minut.
Dopiero gdy strażacy zakładowej zobaczyli płomienie z okien jednostki, "zapytali się" PSK czy mogą tam pojechać.
W efekcie budynek spłonął doszczętnie, a KP do dzisiaj nie udzieliła odpowiedzi na pytanie dlaczego ta jednostka nie została zaalarmowana.

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2013, 22:32:49 »
 :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 21:37:06 wysłana przez Daro77strażak »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2013, 10:31:25 »
Zacznę od określenia swojego miejsca w dyskusji. Wszystkie przypadki błędów dyżurnych( (jak tez innych funkcyjnych) powinny być wyjaśniane  przez ich przełożonych, a każdy taki przypadek zgłoszony, oczywiście przypadek realny a nie wynik urażonej dumy nadgorliwców czekających na radiu na wyjazd "bo oni pojechali a my nie"
@ daro77strażak
Cytuj
Niestety ze względów na pewnego donosiciela musiałem swoje posty zlikwidować gdyż ledwo człek prawdę napisał już miałem "dobrą poradę"  abym usunął to co napisałem jeżeli chce pracować .
jesteś zawodowym strażakiem? Jeśli tak to czy wiesz na jakiej podstawie można zwolnić strażaka ze służby?
Cytuj
Święte krowy" czyli 50 % dyżurnych PSK siedzi na stanowisku dla kasy bo jest wyższa niż na podziale
nie przesadzaj jakoś nie spotkałem się zbyt często z tym żeby strażak z dobrej woli poszedł na PSK/MSK, w sumie to w mojej jednostce nie ma takiej osoby. Jeden poszedł ze względu na stan zdrowia, reszta bo musiała i podejrzewam że podobnie jest w kraju.
Cytuj
my faktyczni strażacy
a my niefaktycznie wiemy że bez współpracy dyżurnymi to będzie jeszcze większy burdel niż w rzeczywistości. Znaj miejsce w szeregu zarówno podziałowcu, jak dyżurny i biurowy, bo tylko wtedy będzie to wszystko działało. Sk....nem możne być zarówno szeregowy funkcjonariusz, dowódca zastępu, dyżurny, jak i komendant, czy członek OSP
Cytuj
"Święte krowy" czyli 50 % dyżurnych PSK
Cytuj
to jest 70 % wasza wina
rzucasz procentami jak świętej pamięci Andrzej Lepper, co nie znaczy że one maja jakiekolwiek uzasadnienie w rzeczywistości.
Cytuj
to jest 70 % wasza wina że nie potraficie prawidłowo dysponować do działań ratowniczych]
to jest wina braku nadzoru ze strony przełożonych wszystkich szczebli w komendzie, jak też WSKRu i służb operacyjnych KW. Nie wiem jak jest to w Małopolsce, ale u nas telefon z WSKR dzwoni jak tylko coś im się nie zgadza w czasach, czy zadysponowanych siłach, a Dyżurni nie raz musieli pisać notatki i ostro się tłumaczyć.
Pisałem to jak Strażak z podziału w PSP jak i druh z OSP


 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2013, 23:10:00 wysłana przez robn »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:32:18 »
Również skorzystam z okazji i odniosę się do bredni i bezczelnych kalumnii wypisywanych przez kolegę Daro77.

Cytuj
"Święte krowy" czyli 50 % dyżurnych PSK siedzi na stanowisku dla kasy bo jest wyższa niż na podziale

Mniemam, że ta opinia poparta jest badaniami które przeprowadziłeś. Jeśli operujesz statystykami, to warto by było przedstawić z czego to wynika i jaką metodę pomiarową zastosowałeś...

Cytuj
co więcej nie mają pojęcia o obowiązujących przepisach kto i kiedy jest KDR , myślą tylko żeby odbębnić swoje kilka godzin i spadam a moje skromne zdanie jest takie : jeżeli gość na tym stołku nie ma jaj i nie umie zarządzać to powinien buraki w polu sadzić a nie siedzieć na stanowisku kierowania

Jak wyżej. Jeśli nie masz dowodów, to wybacz, ale Twoja opinia jest warta tyle co zdanie żula spod budki z piwem...

Cytuj
do kolegi Zbrodniarza "uderz w stół a nożyce się odezwą " skoro tak Cie to zabolało czyżbyś miał też coś za uszami , jak pamiętam wykłady to była opcja im więcej sprzętu tym lepiej w ramach logiki ale nie za mało więc reasumując ktoś tu złamał przepisy i powinien za to odpowiedzieć przed prokuratorem

 :rofl: Widzę, że wiesz więcej na mój temat niż Ja. Moje gratulacje. Niejeden NKWUDZISTA pozazdrościł by przenikliwości. Żal.

Cytuj
my faktyczni strażacy

Tutaj jest grubo. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Groteska.

PS. Swojego poprzedniego posta napisałem ponieważ nie znoszę uogólnień, które nijak mają się do rzeczywistości. Najwygodniej napisać sobie coś w liczbie mnogiej i poprzeć to danymi wyssanymi z palca.

Wszyscy Polacy jesteśmy złodziejami samochodów ?


Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:01:18 »
Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,

świadom podejmowanych obowiązków strażaka

UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ

Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia

ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania,

ŚLUBUJĘ

przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać

polecenia przełożonych.

ŚLUBUJĘ

strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,

godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad

etyki zawodowej.

 :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 21:38:07 wysłana przez Daro77strażak »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:25:30 »
@Daro77strażak
Czytam co piszesz i smiać mi się chce...
Widziałem twojego pierwszego posta którego wykasowałes...
I podsumuje wszystkie:
Po 1. kto nakazuje dyżurnemu słać OSP najbliższe miejsca zdarzenia??? Bo z tego co pamietam wyposażenie i potrzeby operacyjne są ważniejsze (są jeszcze procedury i wytyczne KG)...
Po 2. wskarz mi jednostkę gdzie wiekszość podziału jest po SGSP....
Po 3. na moje oko jesteś sflustrowanym malutkim cżłowieczkiem z wilkim kompleksami który nawet nie wie że kasa nie zależy od stopnia służbowego ale od stanowiska
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:10:42 »
Z dalszą dyskusją odbiegającą od tematu, zapraszam na PW!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:15:05 »
Przy takim podejściu w sumie się już nie dziwię że rozmowy nic nie dają  :wall:

gkalma

  • Gość
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:49:56 »
 Daro 77 dobrze wiem jak wyła u  was syrena to nie wyjeżdżaliście do zdarzenia albo jechaliście w dwóch bo więcej osób nie przychodziło więc nie rób takiej wielkiej afery,  a tak poza tym to nie paliło się u was na wsi tylko w sąsiedniej wiosce i jednostka miejscowa była przy pożarze. pozdrawiam zakompleksionego strazaka OSP .

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:52:18 »
Daro 77 "faktyczny strażaku". W ilości edytowanych postów wiedziesz prym. Jeszcze jedną uwagę mam do Ciebie. Skoro uważasz, że doszło do złamania prawa, to jak najszybciej złóż donos. Jeśli tego nie zrobisz, ktoś złoży donos na Ciebie, że wiedziałeś o popełnieniu przestępstwa, a nie poinformowałeś organów ścigania. I skończy się kariera  :rofl:

g kalama

  • Gość
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:07:56 »
Daro 77 nie pamiętasz jak nie wyjeżdżałeś do akcji po właczeniu syreny ze względu na brak osób lub wyjeżdżaliści w 2 osoby. Pożar nie był u was na wsi, tylko w sąsiedniej wiosce. Pozatym nie ma juz takiego tworu jak PSK tylko SKKP. Dyżurny nie jest też świętą krową jak piszesz, tylko musi sie wytłumaczyć ze swoich błędów tak żeby nie popełniał ich nastepnym razem. Jak Masz jaja to przyjdź i porozmawiaj a nie pisz anonimowo.