Autor Wątek: Katowice - Runął Dach Mtk  (Przeczytany 62581 razy)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 30, 2006, 17:06:12 »
Ale jazda!!!Podali w Panoramie że jak ktoś zobaczy na dachu dużo śniegu np. na supermarkecie to ma zadzwonić do straży!!!!!!!!!!!!!No to zaczną sie wyjazdy!!!Bo jak takiej osobie wytłumaczyć że to sprawa właściciela???Był u mnie w KP taki motyw nie pojechali do sopli bo komendant zakazał to paniusia zadzwoniła do radia i zaraz straż objechali na antenie że nie chce im się pracować!Miłego odśnieżania koledzy ja mam eolne do 9 lutego to pewnie sprawa już ucichnie:)Pozdro!!! :o  

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:54:37 »
Powiem tak :
Gratuluje Katowicom komendanta , Smoczusia ma racje co do tego że szczęście w nieszcześciu że zdarzyło się to w tej części polski z tamtąd pochodzą byli komendanci główni więc troche sprzętu tam spłyneło w naszej popegerowskiej rzeczywiśtości było by duuuużo gorzej a tak po za tym dzięki dla chłopaków którzy odpowiedzieli w sposób logiczny na durne pytania.
Pewien pan tu przepraszał za swoje wypowiedzi , to nie chce po nim jechać, bo to nic nie da i on odsyła ludzi do książek, to kórwa jest skandal.... pozdrawiam ratowników...

Offline jarro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 30, 2006, 20:42:35 »
Gratulacje dla śląskich strażaków - macie super Komendanta  Janusza Skulicha.
Widać, że chłop nie jest z tych co siedzą za biurkiem.
Pozdrawiam Jarek. :)  

Offline dyzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 30, 2006, 21:02:48 »
Jak pisze Scubapro pogratulować kolegom ze śląska takiego komendanta i pozazdrościć.Naprawde Wielki człowiek !!! Oby takich ludzi więcej. Koledzy teoretycy dajcie se na luz, bo nie czas i miejsce. :P . Życze wam powodzenie w dowodzeniu takimi siłami  (teoretyzując) .Wszyscy napewno na miejscu akcji dali z siebie wszystko(jeszcze raz chyle czoła :P) Jeżeli chodzi o odśnieżanie przez strażaków dachów "płaskich" to jest to dla mnie wielka głupota.Administratorzy budynków niech się dalej ślizgają.   Nierozumiem tylko dlaczego nie dopuścili do miejsca akcji ratowników z niemiec, skoro już przyjechali. Pozdrowienia dla chłopaków którzy czekali jak na szpilkach na zabespieczeniu,wiem jaka to adrenalina kilakrotnie sam to przeżywałem, tam akcja a ty tu i nic nie możesz zrobic. :P




    Pozdrawiam koleżanki i kolegów Strażaków i Ratowników  :rolleyes:

 

 

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 30, 2006, 21:23:41 »
do Panów z osp . byłem na akcji, brałem udział w akcji ratunkowej. powiem jedno akcja pod względem logistycznym była perfekcyjna mówie tylko o nas ratownikach. wojsko zapewniło nam ciepłą herbatę i posiłek już o godz. 21 i nie wydaję mi się że osp było by w stanie się zmobilizować aby 'grochówa była po godzinie na miejscu akcji. panowie więcej k...wa zrozumienia. sorry za k...wa, ale panowie nie które posty od was to poprostu kpiny i jawne naśmiewanie się znas ratowników z psp ,  z pogotowia i innych którzy nieśli pomoc ofiarom. I WIECIE COŚ JESTEŚCIE BEZNADZIEJNI W SWOICH OPINIACH :angry:  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 30, 2006, 21:25:23 »
SORKI TO NIE DO WSZYSTKICH.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:01:33 »
bart73: Chciałbym pogratulować wam i tobie tak skutecznie przeprowadzonej akcji ratowniczej!!! Ja jestem dość młodym strażakiem i nigdy wcześniej nie wiedziałem tak potężnej akcji ratowniczej w naszym kraju. Wielke Dzięki Za Pomoc W Ratowaniu Życia Ludzkiego! Pozdro

Offline dyzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 30, 2006, 23:10:45 »
bart73 nie denerwuj się .szkoda psychy którą i tak masz pewnie nadszarpniętą.Bardzo dobra akcja.Pozdrów kolegów i odpoczywajcie teraz bo jest po czym. Dzięki!


 Pozdrawiam! :D  

pantera

  • Gość
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 31, 2006, 00:04:28 »
I zaczęło się... Media podają, że akcja była źle poprowadzona, że nie daliśmy się niemcom wykazać, że prąd poraził ludzi.... Czego oni do jasnej cholery chcą! Koledzy wczujcie się w sytuacje tych którzy tam byli. Chłopaki dawali z siebie MAX, a oni ich jeszcze krytykują. Oczywiste jest, że nie wszystko było do końca dograne, ale pod ocenę bierze si e zawsze ogół. To nie pożar kosza na śmieci, albo plama na jezdni. Niewiem jak Was, ale mnie to wkurza...

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 31, 2006, 00:14:49 »
Bo niestety zawsze tak jest, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy się najmniej znają na rzeczy. Mnie np. wkurzyła wypowiedź na forum internetowym Wirtualnej jakiegoś osobnika, który miał za złe strażakom ratowanie gołębi będących na wystawie. Dodam, że ocenił to ludek po zdjęciu zrobionym już za dnia w niedzielę. Niektórzy nie rozumieją, że oprócz - co jest dla wszystkich oczywiste - ratowania życia i zdrowia ludzkiego, mamy wpisany jeszcze obowiązek ratowania zwierząt i mienia. I odnośnie tego co pisałeś - to nie pożar kosza na śmieci. Ta akcja na pewno wykroczyła poza ramy tego, z czym strażacy mogą się spotkać na służbie. Na coś takiego nie przygotuje Cię żaden kurs czy szkoła. Tylko praktyka.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 31, 2006, 00:34:14 »
Zgadzam się z tym każdy kto nie ma o tym pojęcia ma najwięcej do gadania. Znam to na własnym przykładzie gdzie po pożarze domu ludzie mieli do nas pretensje że „jak żeście gasili że i tak się spaliło” niektórzy nie maja o tym pojęcia a  chcą wyjść na ludzi którzy się na tym znają. No ale tak była że chodź by nie wiadomo jak było dobrze zawsze się znajdą słowa krytyki. Według mnie akcja była przeprowadzona perfekcyjnie. Pozdrowienia dla Ratowników którzy brali udział w akcji oraz najgłębsze wyrazy współczucia ale rodzin ofiar

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 31, 2006, 03:01:40 »
Ehhh... Media muszą wymyśleć jakiś nowy pretekst by zciągnąc oglądalnośc na swoją stacje, niemogą powtarzać w kółko tego samego. Najwiękrzą ogladalność notują na sensacjach mówiacych o tym ze komuś dzieje sie krzywda.
Więkrzość informacji będzie "sztucznie wzbogacana" by zwiękrzyć skale sensacji.
Gdy Niemcy przyjechali po północy podobno obowiązywała juz "ćisza", ratownicy z psami juz zaczeli przeszukiwania, tak więc wprowadzanie dodatkowego zamieszania byłoby conajmniej zbędne.
Porażenie przez prąd - z tego co wiem to niezabezpieczone kable były zanim straż przyjechała, po przyjeździe odcięto prąd więc niewidze w tym winy strażaków?
Trzeba również te ptaki uratować, lecz najpierw liczy sie ludzkie życie. Gdy będzie pare chwil i rąk wolnych to wątpie żeby pozwolili ptakom cierpieć dalej ( brak żywnosci, źimno, identyfikacja i oddanie ich włąścicielom - bo przecież dla włascicieli te gołębie te są bardzo cenne i trzeba to uszanować ).
Każdy z obecnych tam dawał z siebie wszystko! I słyżby ratunkowe, jak również okoliczni mieszkancy pomagali jak mogli!
Media zamiast pokazywać wzorce do naśladowania (widizałem tylko na jednej stacji wywiad z ochotnikami ktorzy przynieśli koce, oraz ciełą herbate), to zawze szukają dziury w całym! :angry:

Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar tej katastrory oraz Szacunek dla wszystkich obecnych na miejscu jak również w ośrodkach kierowania.
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 31, 2006, 07:59:10 »
Moim zdaniem Cała PSP z woj. Ślązkiego zasługuje na wielkie brawa i podziękowana. Nie spodziewałem się żę w Polsce może być przeprowadzona taka potęrzna akcja ratunkowa! Dziwi mnie tylko jedno dlaczego zagraniczne stacje telewizyjne mówią że akcja ratownicza była źle przeprowadzona, czyżbt zazdrość?

POZDRO I DZIĘKI DLA:
POLICJANTÓW - stracili oni kolegę, wyrazy współczucia
FUNKCJONARJUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ
RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH, KIEROWCÓW KARETEK
LEKARZY W SZYPITALCH
WOLONTARIUSZY

GŁĘBOKIE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA RODZINOM OFIAR I POSZKODOWANYM!!!

POZDRO
 

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 31, 2006, 08:47:36 »
Zapis wczorajszego wywiadu Moniki Olejnik w programie "Prosto w oczy"M.Olejnik i jej goście  - "Prosto w oczy"
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 31, 2006, 09:01:16 »
Pozwólcie, że i ja ze swej strony dołożę swoje "trzy grosze". Mam nadzieję, że Was nie zanudzę.

Podejrzewam, że 90% osób biorących udział w akcji, do tego dnia, nie spotkało się z takimi sytuacjami jak ta w Katowicach. Zapewne wchodząc do zawalonej hali ważniejsze dla nich było to żeby ratować i pomóc ofiarom, niż myślenie o tym, że konstrukcja jest niestabilna i zagraża także ratownikom. Z całą pewnością nie wchodzili tam po to, aby zapewnić sobie jakieś wyróżnienia nagrody itp., a wszystko co wykonywali, robili jak umieli najlepiej.
Każda akcja, która jest opisywana na papierze (lub realizowana na ćwiczeniach)
nigdy nie odda dokładnie tego co może się zdarzyć w rzeczywistości, a wszelkie szkolenia przeprowadzane w tym kierunku miały tym ratownikom przybliżyć i nauczyć ich działania w sytuacji zagrożenia.  W tej akcji, właśnie takich sytuacji zagrożenia nagromadziło się ogromnie wiele. I moim skromnym zdaniem ratownicy sprostali tej trudnej próbie. Wszelkie zaś niedoskonałości (przede wszystkim wskazane przez osoby uczestniczące w akcji, a nie siedziące w ciepłym domku w wygodnym fotelu przed telewizorem), które wyjdą w trakcie podumowania tej akcji, z całą pewnością spowodują, że zostaną wyciągnięte wnioski pozwalające na doskonalenie działań w przypadku NIE DAJ BOŻE podobnych katastrof.

Dlatego też podziękowania i szacunek należy oddać wszystkim (czy to kierującym, czy logistykom, czy wreszcie samym ratownikom), dzięki którym zostało uratowane choćby jedno życie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2006, 10:29:50 wysłana przez straluk »

kazarst

  • Gość
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 31, 2006, 09:07:19 »
Słowa najwiekszego uznania dla wszystkich  RATOWNIKÓW biorących udział w akcji!!!
Tylko jakoś teraz nikt ich za bardzo nie pokazuje , wywiady są z tymi którzy są  u góry . :(  

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 31, 2006, 09:57:40 »
kazarst, wqurzasz mie  ...czy uważasz że ten ratownik medyczny który brodził po kolana w śniegu i siedzi obok kapelana  jest kimś "z góry" :angry: ???!!! Człowieku zastanów się i daj se na looz z tego typu komentarzami , widziałeś w jakim gość był stanie psychicznym?? Nie docierało do niego do końca to co się stało, robił swoje przez 48 godzin i NAPEWNO nie myślał o tym, że stanie się  telewizyjną gwiazdą albo zapewni sobie awans poprzez to że bedzie na 1- szej linii.Takich jak on były tam setki.Robił swoje.
TO TEN  GOŚĆ przez wielu z Was był posądzony o wyjście z zawałowiska z papierosem  :angry: !!!! (jak słusznie zauważył poniżej maldrin to była strzykawka, bo w środku w ciasnocie, musiał sobie w jakiś sposób dać radę)
Co do KAR jako dowodzący akcją miał  prawo udzielić wywiadu bo czuł się w obowiązku podziękować tym wszystkim dzięki którym ofiar nie było więcej i poinformować  społeczeństwo o motywach swoich decyzji.
Generał Skulich pokazał klasę, nie tylko jako strażak-ratownik ale i okazał się człowiekiem, czego wielu z Was życzę.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2006, 11:50:07 wysłana przez smoczusia »
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 31, 2006, 10:12:37 »
Jeśli chodzi o ratownika z "papierosem" w ustach to według mnie była to strzykawka ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 31, 2006, 10:31:59 »
jak sobie musiał zapalić to nich pali, a robią z tego aferę na całą Polskę. nie rozumie niektórych ludzi, przecież powinniśmy klękać przed tymi ratownikami na kolana i im dziękować a nie przypieprzać sie o byle szczegół :angry: . pozdrawiam
co za pojeb@ny kraj ta polska.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2006, 10:32:43 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 31, 2006, 11:10:27 »
W rozmowie z telewidzami w TVN24 jeden z dzwoniących oburzył się, że wychodzący z ruin hali ratownik miał papierosa w ustach. Telewidz mówił, że było to niebezpieczne ponieważ tam był prąd , jakieś butle itp. Inna sprawa, że ten ratownik miał w ustach strzykawkę a nie papierosa. Oczywiście telewidz jako "telewizyjno-fotelowy" fachowiec wiedział lepiej. Ale takich mamy wielu.  

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 31, 2006, 15:17:33 »
"RESPEKT" DLA WSZYSTKICH BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI...

Chciałbym zaznaczyć, że wypowiedzi niektórych kolegów forumowiczów przypominają mi dialogi z "Rejsu"... są po prostu tendencyjne!!!!
Jak zwykle po akcji każdy robi się na fachowca, czemu tak nie inaczej itd...
Założę się że każdemu twardzielowi, który się tak wypowiadał jestem w stanie przygotować ćwiczenia w taki sposób że zapomną po co tam są...
... Ratownicy w Katowicach nie byli na ćwiczeniach, osoby funkcyjne podejmowały realne decyzje. Więc nie ma co teraz się przyp..lać tylko trzeba w jakiś sposób sprawę "przemyśleć" we własnej główce... dopiero późinej sprawę po zapoznaniu się ze wszystkimi faktami skomentować.
Co do ratowników medycznych na miejscu akcji chciałbym zaznaczyć, że podczas szkoły (2-letniej) każdy ratownik medyczny był szkolony w obsłudze sprzętu rat. technicznego, Sprzętu ODO i innych elementów pod nazwą "RATOWNICTWO TECHNICZNE"... i jako człowiek wrażliwy posiadający umiejętności udał się na miejsce swojej niebezpiecznej profesji.
Chociaż przyznam.. od kilku lat marzy mi się aby w każdym pojeździe pogotowia był chociaż jeden hełm Gallet F2 ... cóż marzenia.

Jeszcze raz dzięki wszystkim, którzy tam byli - zapracowaliście na zaufanie do nas. Do wszystkich ratowników...

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 31, 2006, 15:30:34 »
straszna tragedia , mój znajomy miał szczęśćie wyszedł z hali 15 min przed zawaleniem  :(  :(  :(  :(  :(  

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:14:34 »
Panowie czy ktoś zna ratownika który był ze szczykawką w ustach. Wiem że ma na imię Michał. miałem przyjemność rozmawiania z nim w czasie akcji naprawdę wspaniały ratownik i człowiek. chciałbym aby wszyscy ratownicy w całej polsce mieli tak wielkie serce do swojej pracy,czy służby. POZDROWIENA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH Z POGOTOWIA I KOLEGÓW ZE STRAŻY.  ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Dasko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:23:11 »
Wielkie słowa uznania i chylę czoło przed wszystkim którzy brali udział w ratowaniu życia a takiego dowódcę jak kierownik pamiętnej akcji to mozna chyba ze świeczką szukac pokazał klasę, wielki kunszt dowodzenia, oraz wielką wrażliwośc jako zwyczajny człowiek a wszelkie słowa krytyki w kierunku strażaków czy ratowników odrazu dusił w zarodku bez stwierdzeń jak to przeważnie u nas się dzieje:"tak panie redaktorze zostanie wszczęte postępowanie dyscypilanrne i będziemy wyjaśnia czy taki człowiek nie powinien opuścic nasze szeregi". Pozdrawaim wszystkich strażaków i jak najmniej takich wyjazdów.

Offline ipu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 31, 2006, 21:28:27 »
witam przeczytalem duza czesc postow w tym temacie i doszedlem do wniosku ze lwia część strazakow tutaj piszacych nie ma zielonego pojecia o akcjach ratowniczo gasniczych. bylem na miejscu tej akcji w pierwszym rzucie (zmiana 3) i musze owiedziec ze akcja byla zorganizowana perfect. Ktos z Was pisze o ogladaniu relacji w TV - telewizja nie miala wstepu zbyt daleko w glab hali wiec puszczaja jedno i to samo w rzeczywistosci wygladalo to nie stety duzo gorzej chyba kazdy przezyl maly szok po wejsciu do srodka hali.telewizja N-tv wrecz zarzuca olakom zle rowadzenie akcji o odmowe przyjecia pomocy. co do logistyki na oczatku kazdej akcji sa male roblemy ale przy tej skali dzialan to jestem od wrazeniem zaplecza i jego bardzo szybkiej organizacji - narawde super a co do ofecerow bez helmow no coz to ich wybor i narawde trzeba ich chwalic bo dowodzenie na taka skale jest super trudne a tu radzili sobie jakby robili to na codzien. i niech nikt sie nie czepia oficerow bo widzialem ich wielu dla niezorientowanych wiekszosc dowodcow zmian to teraz oficerowie, ktorzy w dzialaniach zjedli zeby. super robote odwalilo ogotowie lekarze byli na zawolanie i bardzo dobrze ze nikt ich nie wyrzucal na zewnatrz bo tylko oni tak narawde potrafia udzielic tej stricte fachowej pomocy medycznej. dziekuje wszystkim za wysilek i za wspolrace