Autor Wątek: Czy przy Z2 możemy użyć PP4 ??  (Przeczytany 1240 razy)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Czy przy Z2 możemy użyć PP4 ??
« dnia: Marzec 27, 2013, 21:15:49 »
Witam wszystkich mam takie może się wydać dla niektórych głupie i oczywiste pytanie.
Mianowicie chodzi mi o to czy przy zasysaczu Z2 możemy użyć prądownicy pianowej PP4. Wiem że przez Z2 jest mniejszy przepływ ale czy uzyskamy odpowiednie ciśnienie do wytworzenia piany ciężkiej i daleki jej rzut ??

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy przy Z2 możemy użyć PP4 ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2013, 22:43:51 »
Użyć możesz, ale raczej nie uzyskasz optymalnych parametrów i objętości generowanej piany. PP4 zaprojektowana została dla optymalnego wydatku przepływu wodnego roztworu środka pianotwórczego równego 400 l/min.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Czy przy Z2 możemy użyć PP4 ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2013, 10:49:03 »
wiem liczę się z tym ale czy ktoś robił takie doświadczenie i zna jego efekt w praktyce

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Czy przy Z2 możemy użyć PP4 ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2013, 14:46:19 »
Sprawdzone. Przy środku syntetycznym prądownica pianowa podała całkiem niezłą pianę ( nie mamy możliwości sprawdzenia na proteinowym). Ba nawet próbowaliśmy na jednym zasysaczu Z-2 podać dwa prądy piany z prądownicy oraz wytwornicy. Ciężko byłoby się przyczepić co do jakości piany, bo to nie laboratorium- niemniej jednak @sheldon ma rację, że nie są zachowane podstawowe kryteria przepływu i ilości dostarczanego środka pianotwórczego.
Wytworzoną w tak dziki sposób pianę wg mojej subiektywnej wizji oceniłbym na dobry+.
Piana z wytwornicy niestety zalegała jeszcze przez kilka godzin :), co nie podobało się lokalnym władzom.
Pozdrawiam