Autor Wątek: Test sprawności fizycznej  (Przeczytany 2821 razy)

Nowy Nabór

  • Gość
Test sprawności fizycznej
« dnia: Marzec 20, 2013, 10:53:36 »
Mam pytanie do osób które brały udział w naborze na nowych zasadach. Nie rozumiem zadania
"Warunkiem zaliczenia próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej jest uzyskanie minimalnej oceny „DOBRY” bez punktów preferencyjnych."
Co oznacza bez punktów preferencyjnych? bez punktów na szkołę, kursy itp.? czy że za test sprawności nie ma punktów które liczą się w dalszej części rekrutacji? (Nie było by różnicy czy ktoś ma 4 czy 5).
Proszę o odp. osoby które były na naborze w tym roku.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2013, 12:28:31 »
Mam pytanie do osób które brały udział w naborze na nowych zasadach. Nie rozumiem zadania
"Warunkiem zaliczenia próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej jest uzyskanie minimalnej oceny „DOBRY” bez punktów preferencyjnych."
Co oznacza bez punktów preferencyjnych? bez punktów na szkołę, kursy itp.? czy że za test sprawności nie ma punktów które liczą się w dalszej części rekrutacji? (Nie było by różnicy czy ktoś ma 4 czy 5).
Proszę o odp. osoby które były na naborze w tym roku.
Kolego "Warunkiem zaliczenia próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej jest uzyskanie minimalnej oceny „DOBRY” bez punktów preferencyjnych." Samo zdanie mówi bez punktów preferencyjnych czyli masz zaliczyć test sprawności z wynikiem dobrym i za to nie ma punktów tak jak wcześniej było, jeżeli uzyskasz wynik dostateczny nie bierzesz udziału w dalszej części naboru, popatrz jak oceniana jest sprawność http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2005/261/DU20052612191.pdf
Po za tym poczytaj dokładnie jeszcze raz nową ustawę, myślę ze wszystkiego się dowiesz  :kwit: http://straz.gov.pl/data/other/wytyczne_2.pdf
i wystarczy też na forum poszukać bo o tym było mówione
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2013, 12:32:07 »
Chodzi o punkty preferencyjne za wiek. Powyżej 30 lat masz punkty preferencyjne. Bardzo dobrze że to zmienili.

kosaa

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2013, 19:55:10 »
Czytałem dokładnie i nie rozumiem czy jest tak jak było wcześniej z tymi testami sprawnościowymi.
Wcześniej było tak że trzeba było mieć ocenę przynajmniej "dobra" ale punktów za ocenę "wybitną" było dużo więcej.
Chodzi mi o ten dopisek "bez punktów preferencyjnych" czyli że trzeba tylko uzyskać ocenę dobrą, i nie ma różnicy czy to ocena "dobra" czy "wybitna"? (w tamtym  roku jak brałem udział w naborze nie było tego dopisku "bez punktów preferencyjnych")

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2013, 22:58:27 »
Masz zaliczyć sprawnościowe z wynikiem przynajmniej dobrym, zaliczysz z wynikiem bardzo dobrym też dobrze ale nie masz za to punktów dodatkowych powtarzam, jeżeli zaliczysz na ocenę dostateczna nie przechodzisz dalej...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

kosaa

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2013, 10:12:57 »
Bardzo dziękuje za odp. teraz już wszystko wiem. To teraz trochę słabsi fizycznie będą mieli łatwiej.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2013, 13:05:27 »
jest tak jak pisze hasici99, bez punktów preferencyjnych (czyli dodatkowych) które dostajesz za wiek. Jeśli ukończyłeś 30 rok do wyniku dopisuje ci się 10 pkt., po 35 roku - 20 pkt. itd.
Przy naborze tych punktów nie bierze się pod uwagę.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

.

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2013, 13:45:49 »
kosaa czy ja wiem czy łatwiej wczesniej wystarczylo miec dostateczny ze sprawnosciowki do tego dobre papiery i mozna bylo sie dostac. Dzis w sumie nie wiadomo jak to jest z tym czy sa jakies punkty czy nie, wiadomo ze trzeba osiagnac min. Dobry i jeszcze plywanie doszlo. Wiec zalezy jak na to patrzec. Powodzonka zycze i niech kazdemu sie spelnia zyczenia -_- mnie niestety sie nie udalo :'(

Strażak90

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2013, 19:46:46 »
Jeśli chodzi o podciąganie od od ilu jest "DOBRY" xD ??

kosaa

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2013, 20:18:47 »
Właśnie dlatego prosiłem o opd. kogoś kto brał udział w tym roku w naborze. Ja byłem w styczniu ale to bł test zimowy po starych zasadach.

kosaa

  • Gość
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2013, 20:20:54 »

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2013, 20:45:17 »
Jeśli chodzi o podciąganie od od ilu jest "DOBRY" xD ??

kolego w różnie z tym bywa, nie ma ustalonej ilości powtórzeń na dobry

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Test sprawności fizycznej
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:13:49 »
Odświeżę. Nie ma juz  punktów za wybitna/b.dobrą/dobrą ocene z testu sprawnosci fizycznej. Test zalicza się lub nie. Taka jest zmiana. Do kolejnego etapu czyli testu wiedzy przechodzi się zdobywajac ocene minimum dobrą. Dla każdego kryteria są te same - niezaleznie od wieku i płci; bieg 1000m, 50m, drążek, pływanie, hardvard, drabina.