Autor Wątek: Grafik Służb Dla Podziału Bojowego  (Przeczytany 1780 razy)

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Grafik Służb Dla Podziału Bojowego
« dnia: Styczeń 27, 2006, 13:23:05 »
Czy w której z komend opracowano "już" grafik służb na I półrocze w wersji elektronicznej. Ten, który znalazłem na stronie komendy głównej PSP to głupota. Nie wiem za co wydział kadr KG PSP bierze pieniądze skoro do tej pory nie potrafią stworzyć jednego wzorca liczenia nadgodzin (oczywiście w wersji elektronicznej). Nie jestem malkontentem, ale każdy powinien należycie wykonywać swoje obowiązki skoro za to bierze pieniądze. Sam opracowałem grafik w Exel ale opierając się na wyjaśnieniach skp nszz (gdzie jest to bardzo ładnie opisane) wychodzi mi inaczej niż grafik zamieszczony na stronie KGPSP. Różnica polega na tym, iż w przypadku urlopu (chorobowe, delegacja, itp.) w wersji związkowej nadal jest w okresie rozliczeniowym ta sama ilość służb do odbioru co bez urlopu. W wersji na stronie KGPSP każda ilość godz. urlopu powoduje, że nadgodziny się nie tworzą. I bądź człowieku mądry. Jeśli ktoś takowy grafik ma niech wrzuci na forum to inni ( i ja ) będa mogli skorzystać i przetestować, a może któryś ze związków by się pokusił?

Offline amart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Grafik Służb Dla Podziału Bojowego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2006, 21:54:36 »
mam prośbe, jeżeli możesz, to wyślij mi również ten grafik służb na podziale bojowym, zgadzam się z Tobą - ten grafik z KG PSP jest do niczego - jeżeli ktoś próbował korzystać z niego sam sie przekona o prawdziwości tych słów

Offline diamentj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Grafik Służb Dla Podziału Bojowego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2006, 22:42:41 »
Zgadzam się z Tobą stepol1 , że to co było na stronie KG jest do bani. Ciągle czekam na coś mądrzejszego, w oparciu o co będzie można rozplanować I półrocze, bo na razie to czeski film i nikt nic nie wie. A w Kadrach KG powinni wiedzieć i wytłumaczyć niejasności. Ja sam mam dużo wątpliwości odnośnie wliczania urlopu do nadgodzin. We wrześniu 2005r kolega wziął cały miesiąc urlopu a program mu wyliczył 32 nadgodziny. Nie wiem, czy tak powinno być i za co te nadgodziny? Wg KW za dodatkowe uciążliwości w służbie. Ukazało się rozporządzenie odnośnie udzielania urlopów, z którego nic wiele nie można się dowiedzieć, a bynajmniej jak liczyć urlop dla podziału - (wg harmonogramu służB), ale ile fizycznie tych dni danemu strażakowi wypisać czy 2,5 za służbę czy tylko liczyć te które są jako normatywne, czyli oprócz sobót, niedziel i świąt. Szkoda, że związkowcy muszą wyręczać naszych decydentów z KG. Ja też poproszę o jakiś konkretny grafik w wersji elektronicznej i może jakoś wspólnymi siłami dojedziemy do końca półrocza. Bo po półroczu wg Pana ROBERTA na pewno się poprawi - OBY

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Grafik Służb Dla Podziału Bojowego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2006, 19:22:53 »
podeslij i mi na e0mail ten grafik albo umiesc na forum,