Rozwój osobisty i zawodowy > Nasze konkursy

11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl

<< < (4/21) > >>

bulon:
ja mysle ze pewna reszta jest zadowolona apewna reszta nie.
dobre samopoczucie po wypiciu miodku nie powinna powodowac samochwytu

robn:
Konkurs Wiedzy Pożarniczej 11 Edycja 2013 - wersja z odpowiedziami

Dodatkowo umieściłem odnośniki do roczników testów i numerów zadań. Myślę, że każdy sobie powinien sprawdzić czy to co wysłał było prawidłowe. Zastrzegam, że ja już aż tak głęboko w fizyce i chemii (z zakresu zadań nie siedzę) więc nie będę umiał z Wami polemizować na poziomie, czy te zadanie było zrobione dobrze czy źle :D :D :D
Nie mniej każda uwaga zostanie rozpatrzona i wysłuchana. Można też na temat poszczególnych zadań z tych testów rozmawiać w dziale Testy do SA PSP.

@Daro, jak na 1 poście kolega Butel zaznaczył jest to konkurs dla forumowiczów startujących do szkół pożarniczych. Jedną edycja na 10 konkursów to nie jest dużo a warto czasami się poświęcić i zmotywować przyszłych strażaków (mam nadzieję, że PSP) do większej pracy nad sobą.
Jak mówiłem zrobimy kiedyś 12 edycję i będzie to "kosa"  :cooo:  :szalony: :cooo:  :fiuu: :cooo:  :tuba:
Będzie miodzio....

dawidosp92:
Z tego co widzę to chyba brakuje odpowiedzi do zadania 18. Osobiście popełniłem tylko jeden błąd w zadaniu 20. Choć wydaje mi się, że prawidłowa jest odpowiedź D, a nie odpowiedź A. Bo wg mnie w probówce IV wydzieli się H2S, który jest gazem.   

Zadanie 18 - odpowiedzi zostały zeskanowane i wklejone, więc na 100% nie ma błędu z mojej strony jako układającego pytania, bo nie miałem możliwości wpisania złej odpowiedzi.
Natomiast mogły być błędy w samym teście (za co nie odpowiadam  :szalony: )

malpa151:
Według mnie też w 20D
H2SO4+Na2S -> Na2SO4 + H2S(gaz)

Adwers92:
Na pewno błąd jest w zadaniu 20. Prawidłowa odpowiedź to B. W A w próbówce I nie powstaje gaz natomiast w próbówce IV powstaje Siarkowodór (dzięki reakcji wymiany podwójnej), który nie jest ujęty w punkcie A.

II próbówka – dwutlenek węgla
IV próbówka – siarkowodór
V próbówka – wodór

Jeżeli natomiast chodzi o zadanie 24. Zgłaszałem już komisji, ze to zadanie u podstaw jest błędne. Zgodnie z treścią mamy do czynienia z zwierciadłem wklęsłym. Z podanych danych nie możemy obliczyć tego zadania, ponieważ ogniskową takiego zwierciadła obliczamy z wzoru: f= R/x gdzie R to promień sfery który nie został podany w zadaniu.
To na razie tyle z tego co zauważyłem – jeśli się mylę – poprawcie mnie.


Zad 20 skan rozwiązania - w załączniku
Zad 24 - mam taką odpowiedź zaznaczoną jako prawidłową - proszę przekonać wyliczeniami, że jest błąd


[załącznik usunięty przez administratora]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej