Autor Wątek: Strażacy monterami anten ?  (Przeczytany 7296 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Strażacy monterami anten ?
« dnia: Marzec 17, 2013, 22:16:42 »
Te dekodery to i w PSP przyjdzie nam chyba montować  :kwit:
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34285
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline ratownik93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2013, 22:30:44 »
Po pierwsze witam, to mój pierwszy post.
Nawiązując do tematu, sprawa jest prosta - po co wynajmować firmy, którym trzeba za usługę zapłacić, skoro przyjedzie straż i zrobi to za darmo. Takie jest właśnie myślenie w tym kraju.. W końcu kryzys :)
Pozdrawiam,
ratownik93

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2013, 22:37:45 »
Są jednostki, które podchwyciły temat http://www.marki.net.pl/strazacy-ochotnicy-dla-mieszkancow-marek-49569

A co do tego, że włącza się w akcję promocyjną szef obrony cywilnej kraju, to jeszcze można zrozumieć, gdyż telewizja jest teraz najlepszą formą ostrzegania społeczeństwa przed zagrożeniami.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2013, 11:00:40 »
A co do tego, że włącza się w akcję promocyjną szef obrony cywilnej kraju, to jeszcze można zrozumieć, gdyż telewizja jest teraz najlepszą formą ostrzegania społeczeństwa przed zagrożeniami.
Jak tu ostrzegać, skoro nie ma telewizora bo nie było komu go ze sklepu przywieźć?
A skoro tak, to następnym krokiem będzie pomoc strażaków w przywiezieniu telewizora ze sklepu :)

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2013, 11:47:48 »
Zamiatanie ulic bo już tam jesteście to zneutralizujcie zagrożenie, nawisy z dachu zlikwidujcie bo gospodarzowi obiekty się nie chciało, szerszenie też straż .....  teraz anteny bo dekoder to nie wszystko i tylko czekam kiedy węgiel będziemy do piwnic wrzucać oczywiście w ramach naszych obowiązków zostawmy coś innym (np. harcerzom) sami tego świata nie uratujemy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 18:24:45 wysłana przez adrian.pilchowice@vp.pl »
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2013, 17:10:38 »
Już wkrótce dyspozytor powie:

"25 udaj się do miejscowości X, starsza pani nie może oglądać "M jak miłość". Zrozumiałem. udaję się. "

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2013, 13:26:05 »
nie takie zgłoszenia się otrzymuje,ręce  i uszy na PSK przy telefonie opadają, a do jakich zadań się jeździ?!!! :gwiazdki:

Offline martita

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2013, 13:04:29 »
Te dekodery to i w PSP przyjdzie nam chyba montować  :kwit:
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34285

Ja się pytam, co jeszcze? A później jak przyjdzie poważne wezwanie, to się okaże, że nie będzie komu pojechać, bo jednostka pojechała do montażu... W jakim kraju my żyjemy, ja się pytam?
Już dziś zmień wygląd swego domu, pomoże Ci w tym projektant wnętrz wrocław

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2013, 13:22:09 »
Koledzy jeśli koszty wyjazdów gospodarczych do tzw. Dekoderów nie będą pokrywane z budżetu gminy , to ja się pytam kto pokryje koszty paliwa  :gwiazdki:
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6843&p=35433#p35433
RiO nie pozwala finansować gminie wyjazdów gospodarczych . Dyskusja na Forum OSPRP :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2013, 13:30:26 »
Inna wątpliwość - jeżeli (oby nie) strażak montując antenę ulegnie wypadkowi, to jak do tego podejdzie ubezpieczyciel?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2013, 19:37:59 »
proponuję przeczytać 10 razy rozp. o KSRG a jak mało to i 100 razy a potem piszcie te swoje głupoty.

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2013, 20:31:52 »
Jako grupa społeczna strażacy wspólnie z innymi służbami mają kontakt z dużą grupą mieszkańców więc nic dziwnego że chcą byśmy pomogli dotrzeć z akcją informacyjną . Anteny potrzebne są tylko w wyjątkowych przypadkach a instrukcja podłączenia dekodera jest dołączona do urządzenia więc nie widzę w czym problem.

Offline Daro77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2013, 21:17:59 »
Nierozumiem tego wogóle jak to się ma do sensu istnienia i głównego celu dla jakiego stworzono OSP "OSP jest jednostka mundurową ..... itd " ludzie przecierz to skandal należy Pawlaka na ryj wywalić a Leśnaikiewicz to się powinien honorowo do dymisji podać NIGDY W ŻYCIU SIE NA TO NIE ZGODZĘ ABY Moi STRAŻACY WYKONYWALI TAKIE Czynności śmieją się z nas przez w/w matołów . Jak można do tego doprowadzić ludzie z PSP to krytykują wszyscy jak jeden mąż  a ja ma po dachu gonić i antene podłączać ajkiemuś nierobowi juz dziś telefony były kiedy możemy przyjechać anteny im ustawić a jak juz jesteśmy to żeby im starą sciągnąć i wywiercić otwory pod nową . Do czego doprwadził na Pawlak niech się stuknie ten płaski łeb

Offline wp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2013, 22:08:49 »
generalicja podpisała swojego czasu porozumienie z drogowcami i wzięli na siebie - na nas  sprzątanie dróg (olej, pozostałości pokolizyjne), teraz kombinują  jak się z tego wycofać, ale żeby się podlizać politykom podpisują się pod kolejnym bublem

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2013, 00:40:17 »
Inna wątpliwość - jeżeli (oby nie) strażak montując antenę ulegnie wypadkowi, to jak do tego podejdzie ubezpieczyciel?

   Tobie Piotrze się dziwię, jakie anteny?
Wystarczy trochę wiedzy przekazanej mniej światłym.
Po to żeby cwaniacy nie sprzedawali anten i dekoderów za chore pieniądze i nie potrzeba do tego wyjazdów bohaterów do akcji, tylko przekazania sąsiadom informacji.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2013, 02:13:51 »
Panowie, czas wrócić do podstawówki na naukę czytania... tego ze zrozumieniem. Ktoś nie doczytał, a reszta z Was podchwyciła temat. Wskażcie mi akapit/zdanie/dokument gdzie jest napisane, że w ramach tej współpracy mamy zrobić coś więcej niż umieścić notatkę na stronie www swojej jednostki? Ja wiem, że jako naród lubimy bić pianę, ale nie ma o co. Nadinterpretacja wyszła Wam drodzy koledzy wręcz sejmowo!
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2013, 08:03:30 »
Ale ja cały czas uważam, i uważałem od początku, że ten temat jest lekko żartobliwy i dlatego piszemy żartobliwe teksty.
Przecież wiadomo, że nikt nie będzie dysponowany do zakładania anten   ^_^ ale sama sytuacja współpracy KG z TV jest na tyle interesująca, że wywołała ten temat. Trochę poczucia humoru nie zaszkodzi zwłaszcza kiedy za oknami zima....

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2013, 08:30:56 »
...    Tobie Piotrze się dziwię, jakie anteny? ...
A choćby takie > Strażacy ochotnicy mareckiej jednostki OSP udzielą bezpłatnej pomocy osobom  starszym, samotnym oraz  niepełnosprawnym w podłączeniu i dostrojeniu dekodera, oraz zweryfikują przydatność zamontowanej anteny do odbioru nowego sygnału. Osoby potrzebujące pomocy prosimy o kontakt ...
Rozejrzyj się dalej, a znajdziesz więcej. I wtedy może przestaniesz się dziwić.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline PiotrekF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2013, 23:04:39 »
Wytłumaczcie mi jedno. Czemu ZOSPRP i KG podpisali umowę z Telewizją Polską. Jeśli już to powinni podpisać umowę z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, a nie ze spółką TVP.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2013, 23:38:03 »
Czy odrobinę nie przesadzacie?
W informacji pod adresem:
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34285
na której oparta jest ta dyskusja (chyba, że przeoczyłem jakieś inne źródło to przepraszam), nie ma słowa o montowaniu anten przez strażaków, a tym bardziej przez OSP.
"Na mocy porozumienia Telewizja Polska SA prowadzić będzie działania związane z upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy z zakresu naziemnej telewizji cyfrowej. Państwowa Straż Pożarna zadeklarowała współpracę w zakresie udziału jej jednostek organizacyjnych w tych działaniach."
Ponad to zaznaczone jest to, że KG występował tutaj jako szef OC. Jak wspomniane jest w tamtym tekście, media mają ogromne znaczenia w przekazywaniu pewnych informacji, na co również zwrócono uwagę (inną kwestią jest to czy nie powinny być częściej i lepiej w tym celu wykorzystywane).
W każdym razie z punktu widzenia OC takowe porozumienie jest jak najabrdziej oczywiste, ale nikt nie wspominał o montowaniu anten, ani tym bardziej nie jest wspomniane, żeby ZOSP się do czegoś zobowiązywał.
A to, że niektóre jednostki OSP mają ochotę, pomagać ludziom w rozwiązywaniu takowych problemów to wyłącznie ich dobra wola. Pozatym nie pomagają oni komuś obcemu tylko swoim bliższym czy dalszym sasiadom i nie widze w tym nic nie normalnego.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2013, 09:44:30 »
Jasne,ochotnicy tak zżyli się z lokalną społecznością,że pod każdym pretekstem wyszukują wyjazdów do MZ.Pod ich pojęciem MZ to każda bzdura,aby kolejny wyjazd był a co za tym idzie parę zł.Nie będę tu przytaczał jakiego rodzaju są to "fuchy". A przy okazji ciekawi mnie pod co podciągną montaż anten?  :wall:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2013, 10:05:53 »
Kolego Masiun czy Ty widzisz co piszesz? Myslisz ze ochotnicy to biedacy którzy łapią sie wszystkiego? Jesli masz takie myślenie to weź sobie daj spokój z ta sluzba jaka jest Straz. Wszyscy dobrze wiedza ze ochotnicy sa bardzo potrzebni,ale wątpię aby ktoś sie z ochotników sam wyrywał do anten. I tak na przyszłość  nie traktuj tak ludzi. Bo kiedys ochotnicy sie na Ciebie wypną i będziesz sam zapierdzielał na jakiejś akcji.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2013, 10:10:06 »
Pisałem to świadomie i zgadzam się z Tobą,ale ale są pewne osoby co znajdą choćby pierdołę(gałązkę nadłamaną w obszarze leśnym) i są to naprawdę mocno naciągane zdarzenia.Bywało,że nawet z remizy nie wyjeżdżali a jednak akcja trwała.Na szczęście tacy ludzie już dali sobie spokój z działalnością w OSP.Może ktoś na to zwrócił uwagę?

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2013, 10:14:24 »
Zwracam honor, sa ludzie i ludzie. Zdrowych i spokojnych. Moze już czas zakończyć temat

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2013, 10:20:02 »
Śledzę temat na terenie powiatu.Pomyślmy z tej strony-OSP wyjeżdża j.w. do gałązki,raz,drugi,trzeci...
W gminie zasiadają do podsumowania budżetu i co?Nie ma kasy na dalsze działanie OSP,np.paliwko.
Oczywiście ktoś na siłę być może nadużył kaskę gminną na pierdoły.
Na le przecież my tu nie o tym.Jak znam życie to władze aby przypodobać się wyborcą z chęcią poślą OSP do takich działań.Nie znane nam są montaże rynien na szkołach, kościołach?I to że niby MZ :fiuu:

Offline firefighter12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2013, 12:11:18 »
Jeszcze trochę a może za parę lat Ochotnicza Straż Pożarna zmieni swoją nazwę na Ochotnicze Stowarzyszenie Pracowników. Własnie tak to widzę nasz kochany Związek dobije targu z budowlańcami a strażacy będą układać kostki brukowe i krawężniki później będą nas wysyłać do przycinania trawy i krzewów w pobliżu dróg  :wall:

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2013, 12:23:04 »
co Wy wszyscy za głupoty gadacie?

--odnośnie wyjazdów do gałązek 4 razy dziennie i innych wyjazdów i klasyfikowanie ich jako MZ:
Jak Burmistrz głupi i nie weryfikuje wyjazdów OSP w KM/KP to płaci za taki głupoty o jakich piszecie wyżej...

--odnośnie obaw, że będziecie układać kostkę brukową, strzyc owce i grabić liście w parkach:
Każde OSP to stowarzyszenie, które działa w oparciu o Statut, w którym są określone cele działalności stowarzyszenia, więc jak sami sobie wpiszecie głupoty do statutu i go sami zatwierdzicie, to będziecie montować anteny i opróżniać kosze ze śmieciami na terenie wsi / gminy...

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2013, 18:11:35 »
Zacytuję sam siebie, bo do niektórych nie dotarłem:

Panowie, czas wrócić do podstawówki na naukę czytania... tego ze zrozumieniem. Ktoś nie doczytał, a reszta z Was podchwyciła temat. Wskażcie mi akapit/zdanie/dokument gdzie jest napisane, że w ramach tej współpracy mamy zrobić coś więcej niż umieścić notatkę na stronie www swojej jednostki? Ja wiem, że jako naród lubimy bić pianę, ale nie ma o co. Nadinterpretacja wyszła Wam drodzy koledzy wręcz sejmowo!

Jak PSK dysponuje do gałęzi to jest MZ i nie ma w tym naciągania. Tyle tytułem wątku pobocznego.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Strażacy monterami anten ?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2013, 20:07:01 »
mowa w moim przypadku jest nie o dysponowaniu przez PSK do gałęzi lecz samozwańcze wyszukiwanie i zgłaszanie i tu cyt."...bo ja przejeżdżałem właśnie i, no i leży gałąź", lub "...mieszkanka mi zgłosiła,że zwisa gałąź, a dzieci się bawią..."(dom znajdował się tuż przy lesie i siłą rzeczy gałęzie zwisają-słowa d-cy SH będącego na "wsparciu" dla OSP). Tak na marginesie też stwierdził,że nie było potrzeby tam działać jak las wielki.