Autor Wątek: Selektywne powiadamianie w domu!  (Przeczytany 18273 razy)

Offline sq5nag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Selektywne powiadamianie w domu!
« dnia: Marzec 12, 2013, 22:54:54 »
Zapewne wielu z was mieszka daleko od jednostek OSP i nie zawsze jest słychać dźwięk syreny, a czas po którym  otrzymujecie powiadomienie o alarmie w w OSP jest długi ( koniec listy ). Też byłem w takiej sytuacji i na przekór temu stworzyłem urządzenie które dekoduje sygnał selektywnego powiadamiania i załącza alarm u mnie w domu :)
Dodatkowo urządzenie rozbudowane jest o centrale GSM, co umożliwia wysyłanie wiadomości SMS po załączeniu alarmu ( pierwszy sms po 4sek na telefonie ), oraz bardzo przydatną i ciekawą funkcją jest MOBILNY nasłuch skanera/radiostacji w domu ( w Pley rozmowy za free )

Czy był by ktoś chętny na zakup takiego urządzenia? :)

Cena:

150pln za dekoder selektywnego powiadamiania.

200pln za centralkę GSM

Oczywiście aby korzystać z urządzenia należy posiadać skaner nasłuchowy, lub radiostację.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2013, 22:59:24 wysłana przez sq5nag »

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2013, 23:00:41 »
wrzuć jakiś filmik jak to działa. Ciekawe.  :o

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 10:25:44 »
Przyłączam się do pytania - jeśli jednostka, w zależności od zdarzenia, wywoływana jest trzema lub czterema kodami - również istnieje możliwość ich zaprogramowania?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 10:31:13 »
Zapewne wielu z was mieszka daleko od jednostek OSP i nie zawsze jest słychać dźwięk syreny, a czas po którym  otrzymujecie powiadomienie o alarmie w w OSP jest długi ( koniec listy ). Też byłem w takiej sytuacji i na przekór temu stworzyłem urządzenie które dekoduje sygnał selektywnego powiadamiania i załącza alarm u mnie w domu :)
Dodatkowo urządzenie rozbudowane jest o centrale GSM, co umożliwia wysyłanie wiadomości SMS po załączeniu alarmu ( pierwszy sms po 4sek na telefonie ), oraz bardzo przydatną i ciekawą funkcją jest MOBILNY nasłuch skanera/radiostacji w domu ( w Pley rozmowy za free )

Czy był by ktoś chętny na zakup takiego urządzenia? :)

Cena:

150pln za dekoder selektywnego powiadamiania.

200pln za centralkę GSM

Oczywiście aby korzystać z urządzenia należy posiadać skaner nasłuchowy, lub radiostację.
Też jestem zainteresowany  ^_^ tylko może pokaż filmik jak to działa dokładniej  -_-  :straz:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2013, 11:04:48 »
Również jestem zainteresowany jednak chciałbym zobaczyć poglądowo jak to działa.
Jak długo sam tego używasz, chodzi mi o bezawaryjność. Co dzieje się jeśli w remizie nie ma prądu? Wiadomo DSP ma akumulator ale nie włącza syreny, czy ja otrzymam powiadomienie?

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2013, 11:35:32 »
Wrzucę swój enkoder STQC
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nJEcDX9PSuY[/youtube]

I powiem tak , sprzedaż i udostępnianie osobą postronnym nie pewnym  wiedzy na temat złamania systemu jest nie odpowiednie !
Mając dekoder , nie trzeba być geniuszem żeby zrobić wyzwalacz selektów , a zawsze się trafi jakiś troll , który załączy w złości sąsiedniej osp syrenę 20 razy dziennie.
Co w wiadomym skutku może odbić się na bezpieczeństwie z racji tego że wkurzeni strażacy przy prawdziwym alarmie potraktują syrenę jako dowcip .

Offline sq5nag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 14:51:03 »
Witam.

@Gatou o jakim złamaniu systemu mówisz, bo nie rozumiem?
Urządzenie jest podpinane w miejsce na słuchawki, lub bezpośrednio przylutowywane go głośnika i tylko czeka na odpowiednią sekwencję DTMF nie ingerując w najmniejszym stopniu w pasmo selektywnego powiadamiania. Za bardzo nie widzę możliwości ewentualnego przerobienia tego na urządzenie które umożliwi załączenie selektywnego alarmowania ( co tak naprawdę jest banalnie proste, bo sieć nie jest w ogóle zabezpieczona ), ale skonsultuje to jeszcze z osoba która zajmuję się systemami Platana.

@labedxc wystarczy czterocyfrowy kod który załącza syrenę, pod gp360 musiałbyś przylutować kabelki do głośnika, co do dwóch adresów to niestety na chwilę obecną urządzenie działa tylko na jeden kod, ale skonsultuję jeszcze czy da sie ustawić na kilka kodów.

@mkl urządzenie zadziała, oczywiście jeśli ty będziesz miał prąd, można zrobić zasilanie awaryjne urządzenia..
Używam już od ponad roku, skuteczność 100%, pod warunkiem świetnej jakości selektywnego które załącza u Ciebie syrene.

W załączniku wrzucam zdjęcie płytki dekodera wraz z buzerem ( taki sam jak w JRG :D ), bez obudowy.

Jak mi się uda nagrać, to niebawem wrzucę filmik.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2013, 14:51:43 »
Ej, film jest prywatny. Proszę o wpuszczenie.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2013, 18:16:22 »
Kolego mów ze twój dekoder działa w starym systemie DTMF a nie w nowym STQC  to jest epokową różnicą . Mogłeś  niektórych użytkowników wprowadzić na minę .
Mój dekoder reaguje tylko na kod mojej jednostki , pozostałe jakie wlecą do niego są wyświetlane na monitorze - mając odpowiednia wiedzę wiem gdzie w okolicy wyje syrena .

-  filmik przedstawiam pokazowo nie marketingowo , uprzedzę że nikt mnie nie namówi do odsprzedania , skonstruowania podobnego dekodera.

Co do Dekodera DTMF,  jest to zwykły numerator telefoniczny  podobne dekodery z funkcja programową można znaleźć na allegro za około 50 zł
[youtube]http://youtu.be/XPY9Ix7T-NI[/youtube] Dekoder DTMF  z funkcją reakcji na dana sekwencje .

Filmik jest już publiczny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 18:33:01 wysłana przez Gatou »

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2013, 18:43:08 »
@Gatou, wystarczy schemat i algorytm. Więcej nie potrzebuję.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2013, 18:52:42 »
 :milcz: STQC to system Tonu zależny od Czasu , algorytm nić nie da :)  :milcz:

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2013, 10:39:20 »
chyba ze przez 'algorytm' rozumiesz 'jak zdekodowac stqc'... tyle ze rzeczywiscie, jak juz ktos wie, to raczej sie tym nie dzieli.. bo jak wiesz jak zdekodowac, to wiesz jak zakodowac....

a tak swoja droga, to stqc niewiele sie rozni od dtmf, tylko trzeba umiec mnozyc i dodawac :)
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2013, 11:41:06 »
Kolego , wyżej napisałem podobnie , myślę że nie trzeba dalej podpowiadać bo można dużo złego wyrządzić . Kto ma wiedzieć ten wie, a wtajemniczać nie ma potrzeby .

Offline noaraf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2013, 07:53:26 »
Jak dla mnie fajne urzadzonko. Poki co selekt dziala ok w tych niestety rzadkich przypadkach jego aktywacji, ale namiar na "producenta" sobie na przyszlosc zatrzymam :-)
pzdr, G.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2013, 01:42:51 »
Pisząc algorytm mam na myśli słownikowe znaczenie. Spokojnie z pomocą googla temat rozpracowałem. Oczekuję właśnie paczki, a potem DIY.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2013, 09:32:39 »
Panowie, dekodowanie STQC to faktycznie drażliwy temat, ale nie przesadzajmy że tylko w ten sposób można temat ogarnąć - przecież można uruchomić całkowicie amatorską sieć radiową z prostymi urządzeniami alarmowymi - stacja bazowa uruchamiana przez jedno z wyjść sterujących w DSP, a odbiorniki u was w domach. Taki system ma identyczne opóźnienie jak pagery, a rozwiązanie o wiele tańsze i praktyczniejsze - zwłaszcza gdy mówimy o zastowaniach stacjonarnych. U mnie powoli zaczynam o tym myśleć, bo remiza jest na uboczu, a w samym centrum mamy drugą syrenę.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470

Offline banan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:13:06 »
przyłączę się do tematu. posiadam radyjko pewnej firmy. jest tam możliwość zapisania ręcznego częstotliwości na dowolny kanał odiorczy i inadawczy inny. selektywne wywołanie działa na TX i RX. to jest: częstotliwość nadawcza TX 148.725 kanał 6, odiorcza RX 148.825 kanał 14. tabelę kanałów i częstotliwości macie tutaj http://giller.pl/radioscanner/strony/sluzby/psp.html 
tak ustawione radyjko nasłuchuję. gdy tylko usłyszę znany sygnał to odrazu nasłuchuję czy "rozpędza" się syrena. jeżeli sygnał w radyjku będzie "czysty" to jest możliwość że to u nas zawyje syrena.
GBA 2.5/24 RENAULT MIDLUM R300 4X4  GBAM2.5/20+16 STAR 244

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:36:00 »
Geniusz

Offline xj900diversion

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Selektywne powiadamianie w domu!
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 18, 2013, 07:36:23 »
DO KOLEGI SQ5NAG
SQ5NAG- to MÓJ krutkofalarski znak wywoławczy który dostałem po zdanym egzaminie.
Dostaję mail-e od ludzi zainteresowanych Twoim stqc. Żądam zaprzestania korzystania ze znaku SQ5NAG i tm samym podszywania się pod kogoś kim nie jesteś.
Tylko w tym celu zarejestrowałem się na tym forum.