Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 628089 razy)

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2150 dnia: Czerwiec 11, 2014, 15:41:45 »
Kuty silver a ile mieliscie z fizy/chemi ze na pw idziecie? jakie kierunki? Ja to w sumie ide na Wat albo agh  :P

Offline Tomczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2151 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:25:06 »
Już nie będę cytował. Jestem dobrze doinformowany i to nie przez znajomych ala "student, starsza osoba, czy nauczyciele w liceum". Czasy plecaków z poprzednich lat się skończyły, to już nie funkcjonuje na zasadzie "bez pleców nie podchodź, bo nie masz po co". W zeszłym roku między mną a ostatnim kandydatem, który pojechał na zamczysko było jakieś 20 osób, gdybym lepiej napisał maturę to dostałbym się , to chyba sprawiedliwe.

Offline beng

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2152 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:44:21 »
Silver jezeli by juz wchodzic na tak abstrakcyjne poziomy wnikania w ,,plecakow" to wedlug takiej analizy najbardziej zagrozony byciem plecakiem jestes Ty, bo jak to było powiedziane, ktos kto sie dostal przez plecy nigdy sie do tego nie przyzna, wiec moze najciemniej jest pod latarnia?
Mysle ze nie ma co przesadzac dzis wszystko jest kontrolowane na tyle ze mozliwosci wepchniecia kogos sa bardzo nikle, zastanow sie po pierwsze kto i jak mialby Cie do szkoly wepchnac? Komendant wojewodzki? co on ma do gadania zeby ktos tutaj w szkole za jego 10 tysiecy karku nadstawial wpychajac kogos.

Offline Tomczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2153 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:47:27 »
Nie powiedziałem że takie zjawisko nie istnieje :P ale już nie na tak masową skale jak kilkanaście lat wstecz. Wiec jeśli wejdą plecaki to raczej nie aż 20 , tak jak wcześniej pisałeś :D
Wiedzę mam dobrą :D

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2154 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:49:10 »
Witam wszystkich.
Mam następujące pytanie, kiedy jest sprawdzian z basenu? Czy jest w tym samym dniu co test sprawnościowy na sali gimnastycznej?
Pozdrawiam.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2155 dnia: Czerwiec 11, 2014, 17:17:39 »
Silver jezeli by juz wchodzic na tak abstrakcyjne poziomy wnikania w ,,plecakow" to wedlug takiej analizy najbardziej zagrozony byciem plecakiem jestes Ty, bo jak to było powiedziane, ktos kto sie dostal przez plecy nigdy sie do tego nie przyzna, wiec moze najciemniej jest pod latarnia?
Mysle ze nie ma co przesadzac dzis wszystko jest kontrolowane na tyle ze mozliwosci wepchniecia kogos sa bardzo nikle, zastanow sie po pierwsze kto i jak mialby Cie do szkoly wepchnac? Komendant wojewodzki? co on ma do gadania zeby ktos tutaj w szkole za jego 10 tysiecy karku nadstawial wpychajac kogos.

Oczywiście, że tak jest. Zgadzam się z Tobą. Osoby, które się dostały nigdy się nie przyznają czy ktoś im pomógł czy nie. Zagrożony jestem ja? No proszę Cię, ale się teraz ubawiłem... :D :D Na jakiej podstawie tak twierdzisz? To, że mówię prawdę jak sprawa wygląda, że są przekręty nie tylko tu, ale i wszędzie, to dlatego ja mam niby znajomości? Chyba na odwrót - osoby, które twardą stoją murem i są przeciw, że znajomości to bajka i że to jest science-fiction itd. - te osoby są podejrzane, że coś jest na rzeczy, że mogą mieć plecy, a nie ja.

A tak w ogóle, to twierdzisz, że ja osoba, która podchodzi w tym roku po raz 3 do SGSP może mieć znajomości po tym co piszę?? Gdybym miał, to bym za pierwszym razem się dostał, a nie teraz. :)

Co powiedziałbyś w takim razie, jak skomentowałbyś fakt, że do SGSP dostały się następujące osoby:

- były osoby, że po 2 miesiącach na uczelni zakładały okulary na wykładach (nagle im się wzrok pogorszył?)

- jedna osoba bardzo wiarygodna powiedziała mi, że były osoby, które nie miały podstaw z matematyki (a więc jak zdały podstawę? nie mówiąc już o rozszerzeniu)

- chłopak, który nie ma pół palca (wypadek w młodości podczas kręcenia się jednej z maszyn w jego gospodarstwie) - przeszedł badania lekarskie, jakim prawem? Przecież pisze w ustawie, że palce u rąk musi być komplet.

I co na to powiesz?? Wszystko było zgodne, tak jak należy?

TYM SWOIM POSTEM ZAKOŃCZAM JAKIEKOLWIEK DYSKUSJE NA TEMAT ZNAJOMOŚCI I PLECÓW. WSZYSTKO JUŻ ZOSTAŁO POWIEDZIANE. A KTO CO MYŚLI NA TEN TEMAT - TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE JEGO INDYWIDUALNA SPRAWA.

Porozmawiajmy może teraz dla odmiany o czymś przyjemniejszym. :) :)

Czemu ty się niby miałeś wypowiedzieć i tym zakończyć? Już tłumaczę:

1 osoba - ortosoczewki, sam gdybym przeszedł dzięki nim badania to nosiłbym okulary, po prostu dobrze się w nich czuję
2 osoba - Całą szkołę średnią przeleciałem na ledwo 2, matura z matmy napisana na 80%
3 osoba - tu odniosę się do aktu prawnego: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 8 grudnia 1998 r, dział konczyny, § 83, punkt 4.

Szukaj dalej majster

Offline Tomczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2156 dnia: Czerwiec 11, 2014, 17:25:54 »
Ja podchodzę drugi raz więc nie wiem Silver do czego pijesz :D

I lepiej zajrzyj do ustawy co piszą i o czym bo się możesz przejechać na tym co powiedziałeś. W ustawie jest wyraźnie napisane przez co traktuje sie brak palca (brak palca to w przypadku kciuka brak pierwszego paliczka , a w przypadku reszty brak dwóch paliczków ręka musi być chwytna), coś takiego tam jest napisane.
A z oczami to wyraźnie pisze że wada +/- 0,5 przy ostrosci wzroku 0,8 jest dopuszczalna. Wiec może nie skreślaj wszystkich noszących okulary,bo  jeszcze 2 razy tyle nosi soczewki :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 17:39:55 wysłana przez Tomczan »

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2157 dnia: Czerwiec 11, 2014, 19:33:49 »
Złe jest mówienie że plecaków w ogóle nie ma bo są, jak również złe jest myślenie że tylko oni się dostaną. A nawet jeżeli te 20 osób sie dostanie to pozostaje jeszcze 70... Jeżeli ktoś jest dobry to przejdzie to. Silver ciężko będzie Ci przejść ten nabór jeżeli masz takie myślenie...

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2158 dnia: Czerwiec 11, 2014, 19:59:59 »
Podajcie jakikolwiek dowód na  to, że ktoś się dostał, bo jest plecakiem. Nazwisko i imię, bardzo proszę.
???
Stwierdzenie w postaci "wszędzie są plecaki, więc i tu są, nosi okulary więc plecak" itp proszę odłożyć na bok i podać jakiekolwiek dowody.

Nie startuję do SGSP w tym roku jakby co, gdyby ktoś chciał powiedzieć, że to ja jestem plecakiem, bo tak mówię :D

Offline Lukash

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2159 dnia: Czerwiec 11, 2014, 21:02:55 »
Witam! Jako,że w tym roku po raz pierwszy startuje do SGSP jestem przepełniony obawami odnośnie toru, a szczególnie jego jednego elementu- wysokiego drążka :wall: . Pytanie do startujących po raz n-ty: jak ustawiona jest skrzynia w stosunku do drążka? Przed, za, centralnie pod ?  :cooo:

Offline KeepTheDreamAlive

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2160 dnia: Czerwiec 11, 2014, 21:42:17 »
Na próbnych testach chłopaki ze szkoły mówili że na testach nie zwracają uwagi na szczegóły i jeśli coś się poprzestawia to nie jest to idealnie poprawiane, przeszkody nie są ustawiane z linijką także możesz trafić na skrzynię w każdej z pozycji którą podałeś. Ale czy jest to aż taki problem? Ćwiczyłeś kiedyś ten element i Ci nie wychodził czy nie i dlatego się go obawiasz?

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2161 dnia: Czerwiec 11, 2014, 22:53:35 »
Mówisz powyżej że w każdej pozycji, ale to jest szczegół, bo przesunięcie 5 cm do przodu/tyłu nie zmienia faktu że skrzynia jest szersza niż sam drążek. Ogólnie ustawiona powinna być centralnie pod drążkiem. Zresztą popatrz tu:
http://disport.pl/6700-skrzynia-5-czesciowa-pesmenpol.html?source=googleps&gclid=CK3es6nZ8r4CFeoJwwodNkQAmg - masz tu skrzynię coś w stylu tej na torze. Czyli widzisz szerokość góry, którą masz przeskoczyć. Ogólnie tej przeszkody nie masz się co obawiać, lepiej sprawdź sobie wymyk czy będziesz w stanie zrobić, bo wiele osób wykonuje go źle technicznie i nie jest w stanie uzyskać oczekiwanego wyniku..;)

A tu masz bardzo przydatny filmik do oglądnięcia, to nic że z 2011 roku, od tego czasu się tor nie zmienił, również ten Pan instruktor w białej koszulce;)
http://www.youtube.com/watch?v=keTlnJNBOFs
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 23:05:49 wysłana przez Burore »

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2162 dnia: Czerwiec 11, 2014, 23:47:01 »
Silny syndrom Antoniego. Nie ma sensu tego drążyć.

Ktoś pytał o której kończy się basen, nie wiem czy już była informacja, ale o 17.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2163 dnia: Czerwiec 12, 2014, 00:37:28 »
Ale Silver, nie unoś się, bo na tym polega dyskusja, że strony nie zawsze się ze sobą zgadzają ;)
Mówiłem o dowodach, bo widzisz, chodzi o to, że każdy może powiedzieć, że słyszał coś tam, zna kogoś, ale nie powie kogo. Rozumiem, że nie chcesz nikogo wsypać itd. Tyle, że dowodów nie ma, chyba, że znalazłoby się więcej osób, które by coś takiego słyszały/zobaczyły.
Odbijam piłeczkę, jeśli chcecie ciągnąć dalej. Jakie Wy macie dowody, że teraz znajomości nie ma albo, że są w znikomym stopniu??

Na to nie trzeba żadnych dowodów, ponieważ tak stanowi regulamin. Z założenia całość jest bezstronna i każdy ma równe szanse.

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2164 dnia: Czerwiec 12, 2014, 00:41:33 »
Nie chciałem się w to mieszać ale muszę...

Plecy... Wszędzie ale to wszędzie są znajomości. Czy ktoś tego chce czy nie... Powiem wam jedno. Mam znajomego strażaka. Jak powiedziałem mu, że startuję do straży to pierwsze co się mnie spytał to, to "Czy mam plecy, bo inaczej mogę sobie darować" Nie mam. Nie jestem w czepku urodzony i od małego dostaje od życia kopy w dupsko. Wiem, że jest część osób, które mają "łatwiej" ale tak jak ktoś pisał wcześniej, nie jest to na taką skalę jak kiedyś. TO JEST ŻYCIE! a czy życie jest sprawiedliwe? - odpowiedzcie sobie sami. Druga sprawa. Jeżeli ktoś jest dobry, przygotowuje się to prędzej czy później się dostanie. Czy to będzie za pierwszym razem, drugim czy trzecim. Startowałem kiedyś do wojska, cieszcie się, że nie widzieliście co tam się dopiero dzieje... karty powołania rozdawane za plecami. Nic z tym nie zrobicie, trzeba zacisnąć zęby i iść dalej. Tak jak pisałem na początku znajomości są i będą. Przyznam się wam, że głupią prace w fabryce pewnej firmy miałem załatwianą po plecach a i tak wyleciałem, bo był ktoś z większymi znajomościami niż ja. Mam nadzieję, że moim postem zakończycie swoją "gównoburzę" bo do niczego ona nie prowadzi.

Offline anonim

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2165 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:13:07 »
Nie wiem w jakim świecie żyjecie, myśląc, że nie ma już w dzisiejszych czasach układów. Układy jak już ktoś wcześniej napisał zawsze były, są i będą. ;) Lecz w dzisiejszych czasach, nie są już tak bardzo upubliczniane w tym znaczeniu,że już nie załatwia się miejsca synowi dalekiego znajomego itd, ale na całą Polskę nie znajdzie 20-30 osób blisko spokrewnionych z wyższymi władzami PSP? ;>

Żyjecie w świadomości, że w dzisiejszych czasach możliwość załatwienia wejścia ma tylko komendant, ale te czasy się zmieniły, wystarczy mieć znajomości z osobami, które przeprowadzają rekrutację na torze, np taka sytuacja, ktoś zrobi źle ćwiczenie, jeśli ktoś ma znajomości usłyszy komendę "WRÓĆ" jeszcze w trakcie błędnego wykonania ćwiczenia, a druga osoba dopiero podchodząc do następnego. ; )

Niby badania przeprowadzają lekarze MSWiA, a znajomy zaliczył testy i teorię do szkoły aspirantów, a odpadł na laryngologu, a za pewien czas był nabór do pracy w PSP i lekarza przeszedł bez problemu, nic nie robiąc z przegrodą. ;)


Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2166 dnia: Czerwiec 12, 2014, 10:28:42 »
Co do tego odpadania na badaniach. Znam ludzi co przeszli rekrutację do SGSP i w W-wie odpadali na badaniach. Przeszli również rekrutację do jednej z aspirantek i tam badania przeszli i ukończyli szkołę i pracują. I to jest norma. Ludzie również odpadają na badaniach w danych komisjach a po odwołaniu i odbyciu ponownych badań dostawali zdolny. Tu nie ma reguły, tak naprawdę lekarze w komisjach mylą się na niekorzyść i korzyść kandydatów.

A teraz do silvera i innych asów.

Wiecie co wy wypisujecie? Takie oskarżenia z waszej strony to poważna sprawa. Oskarżacie o korupcję i łamanie prawa. Teraz władze SGSP gdyby chciały to mogą założyć silverowi sprawę cywilną o bezpodstawne oskarżenia o korupcję i oszczerstwa. Gdyby chcieli to jesteś znaleziony i sprawę wygrywają. Więc się zastanówcie co piszecie i jakie mogą być konsekwencję.

Sam nie dostałem się do SGSP i do nikogo nie mam żalu. Za słabo napisane matury i tyle. Gdyby napisał na bardzo wysokim poziomie nie ma bata, już byłbym absolwentem. Lepiej było się uczyć a nie knuć jak Antoni... :wacko:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2167 dnia: Czerwiec 12, 2014, 10:30:17 »
Podchorążowie muszą mieć niezłą bekę z tej dyskusji  :rofl:
Ma ktoś egzamin w środę ?

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2168 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:03:43 »
Silver dam Ci rade ! Nie startuj bo i tak jest wszystko ustawione. Lepiej detektywem zostań!

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2169 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:19:52 »
Basior- ja mam egz w srode ;)

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2170 dnia: Czerwiec 12, 2014, 12:40:29 »
W tym przypadku to trzeba mieć znajomości w CKE, żeby podnieśli Ci wynik z matury, oczywiście, że dostają się tylko dzieci prezydentów, komendantów itp :)

Offline Lukash

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2171 dnia: Czerwiec 12, 2014, 15:33:01 »
Mówisz powyżej że w każdej pozycji, ale to jest szczegół, bo przesunięcie 5 cm do przodu/tyłu nie zmienia faktu że skrzynia jest szersza niż sam drążek. Ogólnie ustawiona powinna być centralnie pod drążkiem. Zresztą popatrz tu:
http://disport.pl/6700-skrzynia-5-czesciowa-pesmenpol.html?source=googleps&gclid=CK3es6nZ8r4CFeoJwwodNkQAmg - masz tu skrzynię coś w stylu tej na torze. Czyli widzisz szerokość góry, którą masz przeskoczyć. Ogólnie tej przeszkody nie masz się co obawiać, lepiej sprawdź sobie wymyk czy będziesz w stanie zrobić, bo wiele osób wykonuje go źle technicznie i nie jest w stanie uzyskać oczekiwanego wyniku..;)


Wymyk nie sprawia mi problemu,bo w zasadzie co przy wykonywaniu wymyku może być błędem? a z wysokim drążkiem mam problem natury technicznej: nie wiem jak to od strony technicznej pokonać, czasem uderzam nogami w przeszkodę. Czy jak uderzę nogami w skrzynię usłyszę magiczne "WRÓĆ" :tuba:  :straz:?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 15:37:27 wysłana przez Lukash »

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2172 dnia: Czerwiec 12, 2014, 17:00:16 »
Czy egzamin z pływania jest w tym samym dniu, co tor sprawnościowy?

Offline Panas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2173 dnia: Czerwiec 12, 2014, 17:03:54 »
Dobra rada
Panowie większość z Was na 90% zna swoje wyniki jakie osiągnęliście na maturach. Dlatego też jeżeli nie macie w granicach 140 punktów i więcej praktycznie nie macie żadnych szans, żeby dostać się do SGSP. Nawet jeśli pobiegniecie na torze poniżej 40 sekund i zaliczycie wymagany czas średni nic to Wam nie da, gdyż zostaniecie skreśleni z listy ze względu na małą liczbę zdobytych punktów z matury.
Przejrzałem kilka stron Waszych wypowiedzi i piszę ten komentarz - nadmienię że w ubiegłym roku również startowałem do tej uczelni. Będąc skromnym powiem, że uzyskałem 159 pkt. z matury. Niestety czas z toru miałem gorszy od średniej o 1s z małym haczykiem a basen zaliczyłem bez najmniejszego problemu (nie jestem ułomkiem - mam 185 cm wzrostu i ważę 76 kg). Gdy sprawdziłem podane przez uczelnię oficjalnie wyniki to byłem wściekły przez kilka dni, gdyż ta cholerna sekunda dała mi kopa i odpadłem. Niemniej bardziej byłem wściekły na sporą grupę gości którzy czas mieli całkiem dobry nawet poniżej 40 s zawyżając przez to średnią ale co z tego gdy z matur mieli po 90 czy 110,120 pkt. Powiem również, że metodę rekrutacji uważam za idiotyczną ale nie będę tego uzasadniał. Po kilku dniach złość mi przeszła, teraz studiuję i reasumując jestem zadowolony z wybranego kierunku. Tak więc kto ma mało punktów niech sobie odpuści, bo szkoda waszego wysiłku, czasu i zmarnowanych pieniędzy zapracowanych ciężko przez waszych rodziców, a tą kasę lepiej wydajcie na coś bardziej przyjemniejszego. Sory jeśli komuś z Was odebrałem nadzieję ale niestety rzeczywistość jest brutalna.

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #2174 dnia: Czerwiec 12, 2014, 17:20:02 »
Dałeś mi Panas do myślenia. Wsumie masz racje, odpuszczam