Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 628654 razy)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1100 dnia: Marzec 02, 2014, 18:06:36 »
A ja skoku przez skrzynię :P W tamtym roku rozwaliłem całą skrzynię :P

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1101 dnia: Marzec 02, 2014, 19:49:43 »
Czy na tor może być kopia dowodu ubezpieczenia w szkole?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1102 dnia: Marzec 02, 2014, 19:58:42 »
Zobacz najpierw co obejmuje szkolne ubezpieczenie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1103 dnia: Marzec 03, 2014, 22:04:57 »
Witam :szalony: Ostatni raz przeglądałem temat jeszcze w tamtym roku... :gwiazdki: po pobieżnym przestudiowaniu ponad 40 zaległych stron chciałbym się włączyć do dyskusji.  Za dwa miesiące maturka po raz pierwszy i liczę, że rozszerzenie z chemii pozwoli mi uciułać wystarczająco punktów. Gorzej ze stroną sprawnościową. Rok temu na torze próbnym miałem odpowiednio 54s a przy drugiej próbie minutę :angry: Na więcej brakło sił. Generalnie tragedia.. 22 marca uderzam ponownie na próbny (mam nadzieję, ze odpowiedź będzie pozytywna) i powinno być sporo lepiej.

Ale mam pytanie co do pływania. Nie ukrywam, że dobrze się czuję pod tym względem a słyszałem, że działa silna sekcja pływacka w sgsp. I tu pytanie o to jak "dobrym" trzeba być aby się załapać do sekcji? Pływam głównie kraulem ( czas może nie wybitny, ale 28,90s / 50, na ostatniej licealiadzie w zasadzie bez treingów więc jest jeszcze sporo do urwania) koniem pływałem w gimbazie, ale to już raczej nie wróci :D

A jak u was z pływaniem, doczytałem, że co poniektórzy dopiero stawiali pierwsze kroki niedawno. A pozostali ?

ehh rozpisałem się co nieco, ale dopiero pierwszy post więc mam sporo do nadrobienia. Pozdrawiam

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1104 dnia: Marzec 03, 2014, 22:08:05 »
Ja plywalem parę ładnych lat więc jak bym Sie dostał to można by wrócić do tego ;) Na stronie z tego co pamiętam pisało 2 albo 3 treningi rano i jakieś zawody nawet

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1105 dnia: Marzec 03, 2014, 22:19:10 »
43rideOwiec, spokojna głowa :) To dopiero Twoje pierwsze podejście, masz jeszcze sporo czasu. Jak nie w tym roku, to za rok Ci się uda. :D

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1106 dnia: Marzec 03, 2014, 22:40:28 »
treningi rano fajna rzecz dla urozmaicenia choć podejrzewam, że i tak się sporo dzieje w przeciętnym dniu podchorążego :D

Dzięki Silver :) Miałem ostatnio ciche dni ze strażą i zastanawiałem się nad alternatywami w postaci Szkoły wojsk lądowych we Wrocławiu czy może nawet WAT, ale SGSP już mam w głowie od 3 gimnazjum i nie jest łatwo oderwać się od tego marzenia. Co prawda może się wydawać, że przez te 3 lata powinienem już być gotowy na 200% ale jednak tak jeszcze nie jest :cooo:

Fakt, jeśli się nie uda w tym roku to tragedii nie ma. Teraz priorytetem jest zakończyć edukację szkolną. Po 12 latach mam już serdecznie dość spełniania wymagań edukacyjnych z miliona przedmiotów humanistycznych i innych pierdół.

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1107 dnia: Marzec 03, 2014, 22:53:35 »
To męczące jest, to prawda. Niedługo w końcu się uwolnisz od nieistotnych rzeczy w swoim życiu. :)

Wiesz, tak powiedziałem, że masz sporo czasu, bo patrzę na moją sytuację i na Twoją. Ja podchodzę w tym roku już trzeci raz do SGSP... i raczej już ostatni, a Ty masz ten komfort, że presji tak dużej jak ja nie masz. Ja walczę o być, albo nie być. Nie będę miał kolejnej szansy. Oczywiście, najlepiej jeśli by w tym roku Ci się poszczęściło do SGSP, ale nigdy nie wiadomo jak to będzie.

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1108 dnia: Marzec 03, 2014, 23:14:13 »
 Nie chciałbym być teraz w Twojej sytuacji, no ale cóż  -_- Motywacje masz teraz z pewnością o wiele większą i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia. Sam nie mam zamiaru łatwo oddać miejsca. Będę walczył  :kask:

I chciałbym jeszcze poruszyć jedną kwestię. Może się gdzieś przewinęło. Chodzi tu o kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Jak zakładam jest on przechodzony obligatoryjnie przez każdego podchorążego tak? I przez to jest bezpłatny? Bo kilka stron wcześniej znalazłem informację, że kursy nurkowania czy sternika motorowodnego są już płatne ( w sumie logiczne, bo nie są tak istotne jak KPP )
Jednak mam zamiar jeszcze przed maturą zrobić KPP sam dla siebie ponieważ jestem już ratownikiem wodnym i jeśli by mi się nie powiodło z sgsp w tym roku to potrzebne mi to do pracy. I teraz czy jeśli będę mieć już te uprawnienia a w sgsp będzie przeprowadzany kurs KPP to będę go musiał przechodzić od zera czy raczej tylko recertyfikacje? Przepraszam za idiotycznie brzmiące pytanie i w sumie mało istotne bo w końcu darmowy więc nic nie stracę na zrobieniu od nowa, ale chcę sobie jak najwięcej informacji poukładać  -_-

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1109 dnia: Marzec 03, 2014, 23:35:14 »
Ja mam kpp ale z chęcią bym sobie powtórzył i właśnie odświezyl wiedzę. Czyli jak sie dostaniesz to odpuszczasz wakacyjną pracę ? <leń>

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 03, 2014, 23:48:14 »
nie nie:D nie w lenistwie rzecz :D bardziej nałożenie się wielu terminów. tor w czerwcu, później jeśli się uda cały zastęp lekarzy, papierki, papierki papierki a na końcu unitarka która też się zaczyna jeszcze jak trwa sezon nad morzem. A dymanie tam i spowrotem Kołobrzeg - Warszawa chyba mija się z celem. Choć jeśli będzie możliwość posiedzenia na plaży z 2-3 tygodnie to chętnie ucieknę z Krakowa na ten czas nad morze. Nawet społecznie, nie dla hajsu tylko po prostu dla wakacji :)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 03, 2014, 23:50:51 »
A w okolicy lipa z pracą dla ratownika u was na wakacjach?

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1112 dnia: Marzec 04, 2014, 00:00:33 »
Jakoś już tak przywykłem do wyjazdów do dobrze mi znanej ekipy do Dźwirzyna :D
Jak już będę miał KPP to raczej praca by się w okolicy znalazła bo w tamtym albo jeszcze poprzednim roku pootwierali jakieś kąpieliska. Na baseny mnie nie ciągnie. A poza pieniędzmi jest jeszcze aspekt czysto wakacyjny i pod tym względem jednak kąpieliska nadmorskie są bezkonkurencyjne. Lubię wyjechać z dala od domu. Oderwać się. Pożyć trochę będąc zdanym na siebie.

Ewentualnie może bym chciał jakieś jeziorko zaliczyć, ale raczej z dala od domu. Ale jak już pisałem. Nie chcę kombinować bo tam po prostu mam sprawdzone miejsce i znam już dobrze ludzi. Kierownik na pewno nie robiłby mi żadnych większych problemów co do pilnych spraw rekrutacyjnych do szkoły i elastycznych terminów. Oczywiście nie odrzucam z góry możliwości pracy na jakimś podłym okolicznym basenie, bo lepsze to niż nic, ale jednak dopóki jest opcja wyjechać to chcę to zrobić.

Pożyjemy zobaczymy. Dużo ludzi robi ostatnio kursy, ale prawdę mówiąc z wieloma bałbym się pracować. Z roku na rok mam wrażenie, że coraz łatwiej załapać się do pracy nad wodą, ale to tylko takie subiektywne odczucia oraz z rozmów z innymi ratownikami z którymi pracowałem.

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1113 dnia: Marzec 04, 2014, 00:13:50 »
Mogę Sie z tym w pełni zgodzić. Albo trafiają sie tacy co ledwo pływają albo nie mający pojęcia o ratownictwie medycznym. Od 2012 czy 13 każdy do pracy musi mieć kpp ale w rzeczywistosci bywa różnie, pracodawca sam ryzykuje.

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1114 dnia: Marzec 04, 2014, 06:31:56 »
A jakbym sie nie dostal do sgsp na strażackie, to opyla sie iść na cywilne i potem znowu składać na strażackie?

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1115 dnia: Marzec 04, 2014, 08:17:40 »
a na końcu unitarka która też się zaczyna jeszcze jak trwa sezon nad morzem. A dymanie tam i spowrotem Kołobrzeg - Warszawa chyba mija się z celem. Choć jeśli będzie możliwość posiedzenia na plaży z 2-3 tygodnie to chętnie ucieknę z Krakowa na ten czas nad morze. Nawet społecznie, nie dla hajsu tylko po prostu dla wakacji :)
Nie rozumiem jak chcesz być jednocześnie na unitarce i nad morzem.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1116 dnia: Marzec 04, 2014, 08:26:45 »
Nie martw sie Skinner nie ty jeden to nie rozumiesz :D
Jedyne co zrozumialem to to ze Rideowiec napisal ze unitarka jest podczas ,,wakacji'' A ta ucieczka to chyba jakas w nocy z poligonu :rofl:

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1117 dnia: Marzec 04, 2014, 15:41:41 »
Nie I teraz czy jeśli będę mieć już te uprawnienia a w sgsp będzie przeprowadzany kurs KPP to będę go musiał przechodzić od zera czy raczej tylko recertyfikacje? Przepraszam za idiotycznie brzmiące pytanie i w sumie mało istotne bo w końcu darmowy więc nic nie stracę na zrobieniu od nowa, ale chcę sobie jak najwięcej informacji poukładać  -_-

W SGSP będziesz uczestniczył w zajęciach z KPP ze wszystkimi, ale jak doniesiesz dokument potwierdzający uprawnienia nie bedziesz musiał zdawać egzaminu.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1118 dnia: Marzec 04, 2014, 15:51:46 »
Nie I teraz czy jeśli będę mieć już te uprawnienia a w sgsp będzie przeprowadzany kurs KPP to będę go musiał przechodzić od zera czy raczej tylko recertyfikacje? Przepraszam za idiotycznie brzmiące pytanie i w sumie mało istotne bo w końcu darmowy więc nic nie stracę na zrobieniu od nowa, ale chcę sobie jak najwięcej informacji poukładać  -_-
Mimo wszystko polecam zdawanie egzaminu ze wszystkimi, nie będziesz miał później problemów z recertyfikacją (termin dostosują do wszystkich, nie do Ciebie).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 43rideOwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1119 dnia: Marzec 04, 2014, 18:00:51 »
Nie martw sie Skinner nie ty jeden to nie rozumiesz :D
Jedyne co zrozumialem to to ze Rideowiec napisal ze unitarka jest podczas ,,wakacji'' A ta ucieczka to chyba jakas w nocy z poligonu :rofl:


Faktycznie trochę niezrozumiale się wyraziłem. Chodziło mi o to, że zamiast pracować do końca sezonu (połowa września) to pracowałbym o półtora miesiąca krócej czyli tylko do końca lipca:D Spokojnie. Nie jestem aż tak naiwny żeby sądzić, że unitarka jest od 8-15 co dwa dni czy coś w tym stylu :P Tam się po prostu ma być i zapierniczać !

A co do KPP to jasne, że nie mam zamiaru się migać od kursu i egzaminu. W pierwszej pomocy każde dodatkowe przećwiczenie jest na wagę złota tym bardziej, że z wiedzy medycznej nie jestem orłem. Pytałem bardziej z czystej ciekawości niż z chęci ułatwiania sobie życia jeszcze zanim się dostanę do szkoły -_-

Dziękuję za odpowiedzi. Jak mi się coś nasunie to jeszcze będę pytać. A jeśli już to na pewno bardziej z sensem :D
I jeśli ktoś wie coś jeszcze odnośnie sekcji pływackiej to chętnie poczytam. ( jeśli jest o tym gdzieś napisane to proszę o linka czy coś)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 18:04:00 wysłana przez 43rideOwiec »

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1120 dnia: Marzec 05, 2014, 20:27:43 »
Macie już odpowiedzi w sprawie toru?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1121 dnia: Marzec 05, 2014, 20:42:01 »
na stronie SGSP pojawiła się informacja, że dni otwarte odbędą się 12 kwietnia ;)

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1122 dnia: Marzec 06, 2014, 15:53:00 »
Przecież jest napisane, że odpowiedzi co do toru bedą 17.03

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1123 dnia: Marzec 06, 2014, 17:25:59 »
To nie znaczy, że nie będzie ich wcześniej.

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1124 dnia: Marzec 06, 2014, 18:30:11 »
Ja tez jeszcze czekam na odpowiedz odnosnie toru. Musze sie teraz zalapac:)