Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 630502 razy)

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 27, 2013, 15:21:56 »
Każdy ma we wszystkim swoje metody. Katowanie się każdego dnia też ma swoje plusy, jeśli chodzi o sport.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 27, 2013, 20:16:05 »
Każdy ma we wszystkim swoje metody. Katowanie się każdego dnia też ma swoje plusy, jeśli chodzi o sport.

Może ma plusy, ale zdrowie wtedy dużo częściej zaczyna odmawiać posłuszeństwa, a szkoda np. tuż przed testami doznac jakiejś kontuzji przykładowo, albo kiedy forma zaczyna byc sensowna.. ;)

Ale to temat do dłuższej dyskusji, każdy jak powiedziałeś ma inne metody ;)

P.S. Po świętach dzisiaj pykło 10 kilometrów w terenie, co jak widac w załączniku nie było najlepszym pomysłem :D


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 28, 2013, 20:38:42 »
mnie przed świętami pojawiło się tzw. kolano biegacza, nie polecam :D
odpoczywam do jutra i zaczynam 15 km rozbieganiem ;) trzeba po świętach się wypocić

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 28, 2013, 20:52:13 »
15 km to już taki optymalny dystans do biegania na dzień. :)

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 28, 2013, 20:56:02 »
raz na tydzień jest w porządku, żeby zrobić kilometraż, w inne dni kręcę 8-10 km
a Ty Silver24 duzo biegasz?

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:02:17 »
Panowie w jakim terenie biegacie?

Z chęcią pokręciłbym dłuższe trasy ale takie w miare fajne pętle to mogę robić po 5km i to i tak jest asfalt albo kostka. Wieczorem biegać nad rzeką po szutrze nie bardzo, ale sama nawierzchnia jest super tylko też w obie strony to może wyjdzie 4 km. Natomiast bieganie okrążeń wydaje mi się dość monotonne. Jak wygląda sprawa u was?

Poza tym jak sprawa z nauką do matur? Pozostał styczeń, luty, marzec, kwiecień i w maju matury... Spora część to osoby, które piszą pierwszy raz więc jeszcze dochodzą im inne przedmioty + praca z polskiego. Jak się czujecie? Ja jestem nawet zadowolony, większość materiału przerobiona i później arkusze ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:12:22 »
Panowie w jakim terenie biegacie?

Z chęcią pokręciłbym dłuższe trasy ale takie w miare fajne pętle to mogę robić po 5km i to i tak jest asfalt albo kostka. Wieczorem biegać nad rzeką po szutrze nie bardzo, ale sama nawierzchnia jest super tylko też w obie strony to może wyjdzie 4 km. Natomiast bieganie okrążeń wydaje mi się dość monotonne. Jak wygląda sprawa u was?

Poza tym jak sprawa z nauką do matur? Pozostał styczeń, luty, marzec, kwiecień i w maju matury... Spora część to osoby, które piszą pierwszy raz więc jeszcze dochodzą im inne przedmioty + praca z polskiego. Jak się czujecie? Ja jestem nawet zadowolony, większość materiału przerobiona i później arkusze ;)

Las, najlepszy, ale tylko w dzień  ^_^ Do matur jeszcze raz lecę witowskiego, jestem już na 556 zadaniu z 3197, do tego jeden test z aspirantki dziennie i na koniec arkusze maturalne. Matmę na sam koniec zostawiam (jakieś 1-2 miesiące)

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:14:14 »
jeśli chodzi o trasy to polecam las :) to jest najlepsze miejsce, różne ścieżki, różne długości trasy i zróżnicowany teren :)
szuter też jest w porządku, najbardziej odradzam kostkę brukową, już lepszy asfalt, ale tez nieczęsto bo możesz wyniszczyć stawy bądź piszczele ;)

co do matury to akurat piszę pierwszy raz :P na razie w porządku, muszę nadrobić całą chemie rozszerzoną będąc na humanie, ale jestem dobrej myśli :D

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:17:55 »
Lasu nie mam w pobliżu niestety ale zazdroszczę tym co mają taką możliwość  ^_^

Witowski w porządku, sam przerabiam z niego sporo zadań przy okazji każdego z działów ale w moim przypadku wiodący zbiór to Pazdro.

Raticate616, jeśli uda Ci sie wykręcić dobry wynik z chemii będąc na humanie to szacunek  -_-

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:34:21 »
raz na tydzień jest w porządku, żeby zrobić kilometraż, w inne dni kręcę 8-10 km
a Ty Silver24 duzo biegasz?

Już myślałem, że każdego dnia 15 km biegasz. :D
Obecnie biegam raz w tygodniu i 2 razy w tygodniu chodzę na basen. :)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:53:24 »
Jezeli chodzi o testy do sa to jaki zbior lepszy? pazdro czy witkowski?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:00:29 »
Osobiście preferuję Witowskiego bo ma zadania typowo maturalne, a Pazdro to sztywna matma, no i jest trudniejszy.

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:33:20 »
Tom034 co pisałeś na maturce i z jakim wynikiem? jestem optymistą i chcę urobić min. 75% z chemii ;D

basenik dobra sprawa na rozwój fizyczny ;) zacząłeś w tym roku plywać regularnie Silver24?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 21:33:23 wysłana przez robn »

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:48:58 »
Tom034 co pisałeś na maturce i z jakim wynikiem? jestem optymistą i chcę urobić min. 75% z chemii ;D

Z przedmiotów branych pod uwagę to:
Mata podstawa 80%
Chemia rozsz. niecałe 50% [ liczyłem się z tym, że matura może mi nie pójść, poziom w szkole miałem nie za wysoki, + zmiana nauczyciela i wyszła kicha ]
Ang rozsz. 70%

W tym roku piszę wszystkie 3 przedmioty na R. z naciskiem na poprawienie chemii obowiązkowo, nieznacznie ang i tyle ile się uda wycisnąć z maty rozszerzonej. Dodam, że jestem po biol-chemie, gdybym miał wybierać jeszcze raz wybrałbym mat-fiz. Wybór tej szkoły zaczął kiełkować w mojej głowie po 1 klasie liceum...  ;)

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:52:43 »
Raticate616, na forum nie wolno pisać dwóch postów po sobie. To co chcesz napisać napisz w jednym poście, a gdy będziesz chciał coś dopisać, to kliknij w 'modyfikuj'. Tak na przyszłość Ci mówię.      Dzięki za uwagi do kolegi :D  :piwo:
Moderator forum jak tylko zajrzy na forum, to Ci te dwa posty w jeden sklei. Nic się nie stało, spokojnie. Przejrzyściej to wygląda poprostu , gdy w jednym poście ma się wszystko to co się chciało napisać. :)  Zrobione...

basenik dobra sprawa na rozwój fizyczny ;) zacząłeś w tym roku plywać regularnie Silver24?

Tak od września regularnie pływam. :)
Ładne masz plany co do tej chemii, 75% z rozsz to już bardzo ładna zaliczka do punktacji z matur. :D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 21:34:40 wysłana przez robn »

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 29, 2013, 21:29:31 »
Dzięki za uwagę Silver24 ;) rzadko buszuje po forach dyskusyjnych.

Tom034 co pisałeś na maturce i z jakim wynikiem? jestem optymistą i chcę urobić min. 75% z chemii ;D

Z przedmiotów branych pod uwagę to:
Mata podstawa 80%
Chemia rozsz. niecałe 50% [ liczyłem się z tym, że matura może mi nie pójść, poziom w szkole miałem nie za wysoki, + zmiana nauczyciela i wyszła kicha ]
Ang rozsz. 70%

W tym roku piszę wszystkie 3 przedmioty na R. z naciskiem na poprawienie chemii obowiązkowo, nieznacznie ang i tyle ile się uda wycisnąć z maty rozszerzonej. Dodam, że jestem po biol-chemie, gdybym miał wybierać jeszcze raz wybrałbym mat-fiz. Wybór tej szkoły zaczął kiełkować w mojej głowie po 1 klasie liceum...  ;)
Tom034 porządne wyniki jak dla mnie, tylko tak jak mówisz ta chemia. Jeśli chodzi o zmianę klasy to i ja trochę żałuję swojego wyboru. I przygotowujesz się ostro do wszystkich trzech przedmiotów?

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 29, 2013, 21:44:16 »
Pytasz czy ostro...

Z angielskiego chodzę do szkoły językowej, dwa razy w tygodniu po 1,5h + dodatkowo można chodzić na spotkania z native speakerem po 1,5h jednak jak dla mnie to 4,5h w tyg za dużo więc na to nie chodzę, chociaż początkowo uczęszczałem.

Z chemii mam raz w tyg korki, poza tym robię zadania z każdego działu i sam po sobie widzę, że postęp jest niesamowity. Kiedyś nie wiedziałem nawet jak się zabrać za zadania a dziś wygląda to bardzo dobrze. Największe mankament to muszę przerobić jeszcze chemie organiczną ale sporo czasu jest, więc liczę, że pójdzie dobrze. Nie nastawiam się na konkretne wyniki, liczę po prostu na jak najlepszy rezultat :)

Z matematyki chodzę 2x w tyg po 1,5h korepetycji. W moim wypadku jednak jest to niesamowity przeskok z podstawy w liceum na rozszerzenie. Cały materiał w rok. Nie jest to niemożliwe, ale tego obawiam się najbardziej. Zostały mi ciągi do dokończenia, geometria, planimetria oraz prawdopodobieństwo i na koniec matury.

Czy przygotowania są wystarczające, okaże się w czerwcu. Od siebie mogę jedynie dodać, że pracuję systematycznie i widzę postępy w porównaniu z zeszłym rokiem. Realnie myślę, że jeśli poprawię chemie i nawet minimalnie poprawię język oraz matematykę mam nadzieję, że to wystarczy aby się załapać ;)




Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 30, 2013, 13:18:31 »
Raticate616, nie ma problemu :D

Już niebawem zakończy się 2013 rok, który był dla mnie nieudany. W końcu, oby następny był lepszy. Tego właśnie sobie i Wam życzę! :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 582
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 30, 2013, 16:17:57 »
Ja liczę na to aby 2014 był jednym z najlepszych lat mojego życia  :szalony:

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:30:01 »
Kurcze, tylko problem w tym, że każdy z Nas liczy na to, że 2014 rok będzie wspaniałym rokiem, a tak naprawdę tylko 90 osób zazna tego szczęścia. Niestety będzie takich tylko 90 osób. :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:41:05 »
W tym roku miało się dostać tylko 60 osób do sapsp, a na końcu dostało się 90. Wszystko jest możliwe, podobno też dzwonili z sgsp do osób z poza listy czy nadal są zainteresowani bo inni odpadali.

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:43:03 »
Kurcze, tylko problem w tym, że każdy z Nas liczy na to, że 2014 rok będzie wspaniałym rokiem, a tak naprawdę tylko 90 osób zazna tego szczęścia. Niestety będzie takich tylko 90 osób. :)

Ciekawe też jakie w tym roku będzie zainteresowanie. Z roku na rok chyba więcej ludzi startuje, poziom też idzie do góry. Nie mówię już o progu bo to wypadkowa mnóstwo czynników. Nie ma innej rady jak tylko ciężko pracować aby znaleźć się w 90 a później liczyć na pomyślne przejście badań ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:46:25 »
Ale akurat w 2013 był wielki szał na strażaka. Aż w telewizji i gazetach o tym pisano czego nie zauważyłem w poprzednich latach.

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 30, 2013, 19:48:42 »
Jak dla mnie to w ogóle służby mundurowe są na topie. Pewna praca, wizja wcześniejszej emerytury. Wszędzie jest sporo chętnych. Jeśli jednak masz rację to nic tylko się cieszyć ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:07:48 »
Tak czy inaczej wychodzi wszystko na testach. 850 zgłoszonych, 600 przyszło na sprawnościówkę, 300-400 na teorii. Te statystyki biorą się z tego, że siedzi człowiek na fotelu i myśli "A moooożeee do straży/policji/wojska" i potem jest to co wyżej napisałem :P Nie ma co spinać się ilością tylko robić swoje.