Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 628091 razy)

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 14, 2013, 12:22:21 »
Strażok polecasz jakąś "klinikę"? Jak dużą wadę korygowałeś?
Silver lekarze nie znają realiów, byłem u dwóch okulistów i dziwili się, że robią badania na widzenie przestrzenne. Najlepiej byłoby uderzyć do lekarza msw w warszawie lub miasta z aspirantką.
Ja mam ortosoczewki z Nowego Wzroku z Warszawy. Dużym plusem jest to że soczewki dostajesz od razu w tym samym dniu co przechodziłeś badania. Mam wadę -075, soczewki mi skorygowały do zera! Aż nie mogłem uwierzyć jak pierwszy raz byłem na wizycie kontrolnej i widziałem idealnie całą tablice :mellow:

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 14, 2013, 12:28:39 »
A to ciekawe bo jak kumpel we Wroclawiu robil to musial czekac dwa tygodnie. Dobra informacja, nie bedzie trzeba robic podwojnej wycieczki  :mellow:

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 14, 2013, 12:53:25 »
A to ciekawe bo jak kumpel we Wroclawiu robil to musial czekac dwa tygodnie. Dobra informacja, nie bedzie trzeba robic podwojnej wycieczki  :mellow:
Tak mają na stanie dwie ogromne walizy tych soczewek :) Podwójna i nawet potrójna wycieczka na pewno będzie bo są obowiązkowe badania kontrolne. Muszą sprawdzić czy soczewki spełniają swoją rolę i czy osiągnąłeś to co chciałeś, czyli całkowitą korekcję wzroku. Kontrole są darmowe do momentu kiedy dopasowane zostaną odpowiednie soczewki. Ja miałem od razu dobrze dobrane. Napisz na priv swoje dane to wyśle Ci kupon znizkowy na badanie kontrolne. Zapłacisz  20 zł zamiast 120zł.

Sorry kupon zniżkowy jest na badanie kwalifikujące do ortokorekcji.

Jest funkcja Modyfikuj  :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 13:05:24 wysłana przez robn »

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 14, 2013, 13:01:25 »
A to ciekawe bo jak kumpel we Wroclawiu robil to musial czekac dwa tygodnie. Dobra informacja, nie bedzie trzeba robic podwojnej wycieczki  :mellow:
Tak mają na stanie dwie ogromne walizy tych soczewek :) Podwójna i nawet potrójna wycieczka na pewno będzie bo są obowiązkowe badania kontrolne. Muszą sprawdzić czy soczewki spełniają swoją rolę i czy osiągnąłeś to co chciałeś, czyli całkowitą korekcję wzroku. Kontrole są darmowe do momentu kiedy dopasowane zostaną odpowiednie soczewki. Ja miałem od razu dobrze dobrane. Napisz na priv swoje dane to wyśle Ci kupon znizkowy na badanie kontrolne. Zapłacisz  20 zł zamiast 120zł.
Sorry kupon zniżkowy jest na badanie kwalifikujące do ortokorekcji.

I wlasnie o ortokorekcje ortosoczewkami chodzi :P Dzieki, ale jak juz bede cos robil to dopiero maj/czerwiec.

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 14, 2013, 13:42:26 »
A to ciekawe bo jak kumpel we Wroclawiu robil to musial czekac dwa tygodnie. Dobra informacja, nie bedzie trzeba robic podwojnej wycieczki  :mellow:
Tak mają na stanie dwie ogromne walizy tych soczewek :) Podwójna i nawet potrójna wycieczka na pewno będzie bo są obowiązkowe badania kontrolne. Muszą sprawdzić czy soczewki spełniają swoją rolę i czy osiągnąłeś to co chciałeś, czyli całkowitą korekcję wzroku. Kontrole są darmowe do momentu kiedy dopasowane zostaną odpowiednie soczewki. Ja miałem od razu dobrze dobrane. Napisz na priv swoje dane to wyśle Ci kupon znizkowy na badanie kontrolne. Zapłacisz  20 zł zamiast 120zł.
Sorry kupon zniżkowy jest na badanie kwalifikujące do ortokorekcji.

I wlasnie o ortokorekcje ortosoczewkami chodzi :P Dzieki, ale jak juz bede cos robil to dopiero maj/czerwiec.
Moim zdaniem za póżno, oko musi się przyzwyczaić. Na pierwszej wizycie po 2 tyg prawe ok ostrość 1.0 ale lewe 0.8, dopiero po miesiącu miałem ostrość na lewe oko 1.0. W moim przypadku nie było żadnych komplikacji. Na Twoim miejscu zrobiłbym badania kwalifikacyjne już teraz żeby mieć pewność że będziesz mógł nosi ortosoczewki, bo nie każdy może nosić. Np większy astygmatyzm wyklucza noszenie orto.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 14:43:55 wysłana przez strożok »

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 14, 2013, 13:48:04 »
O badaniach też powoli trzeba myśleć, ale przede wszystkim skupcie teraz swoją uwagę na maturach. Ja przynajmniej tak robię. Bo gdy zrobicie sobie nawet i te oczy, a matura pójdzie na drugi plan, to skapitulujecie już na maturach, a tak to wiecie. No każdy ma swoje metody działania. Ja skupiam się przede wszystkim na sporcie i maturach.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 14, 2013, 13:59:53 »
A to ciekawe bo jak kumpel we Wroclawiu robil to musial czekac dwa tygodnie. Dobra informacja, nie bedzie trzeba robic podwojnej wycieczki  :mellow:
Tak mają na stanie dwie ogromne walizy tych soczewek :) Podwójna i nawet potrójna wycieczka na pewno będzie bo są obowiązkowe badania kontrolne. Muszą sprawdzić czy soczewki spełniają swoją rolę i czy osiągnąłeś to co chciałeś, czyli całkowitą korekcję wzroku. Kontrole są darmowe do momentu kiedy dopasowane zostaną odpowiednie soczewki. Ja miałem od razu dobrze dobrane. Napisz na priv swoje dane to wyśle Ci kupon znizkowy na badanie kontrolne. Zapłacisz  20 zł zamiast 120zł.
Sorry kupon zniżkowy jest na badanie kwalifikujące do ortokorekcji.

I wlasnie o ortokorekcje ortosoczewkami chodzi :P Dzieki, ale jak juz bede cos robil to dopiero maj/czerwiec.
Moim zdaniem za póżno, oko musi się przyzwyczaić. Na pierwszej wizycie po 2 tyg prawe ok ostrość 1.0 ale lewe 0.8, dopiero po miesiącu miałem ostrość na lewego oka 1.0. W moim przypadku nie było żadnych komplikacji. Na Twoim miejscu zrobiłbym badania kwalifikacyjne już teraz żeby mieć pewność że będziesz mógł nosi ortosoczewki, bo nie każdy może nosić. Np większy astygmatyzm wyklucza noszenie orto.

Dzięki za informacje, wybiorę się jakoś na styczeń. Mi jeden z okulistów mówił, że lepiej jak najmniejszy okres czasu przed badaniami bo oko się przyzwyczaja do soczewek i już tak dobrze nie działają jak na początku, ale z tego co piszesz to był zwykły konował  :gwiazdki:

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 14, 2013, 14:42:20 »
O badaniach też powoli trzeba myśleć, ale przede wszystkim skupcie teraz swoją uwagę na maturach. Ja przynajmniej tak robię. Bo gdy zrobicie sobie nawet i te oczy, a matura pójdzie na drugi plan, to skapitulujecie już na maturach, a tak to wiecie. No każdy ma swoje metody działania. Ja skupiam się przede wszystkim na sporcie i maturach.
Masz rację ale nie do końca. Matury podstawowa sprawa, ale m.in. korekcja wzroku i przegroda to też priorytet, nie można ich odkładać. Szkoda żeby odpaść na badaniach, bo za późno poszedłem do okulisty czy laryngologa lub w ogóle nie poszedłem.... Nauka do matury i lekarze w ogóle sobie nie przeszkadzają, można spokojnie pogodzić.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:14:41 »
Ale w sumie tak jak mowicie ze (o ile dobrze pamietam z forum) oko mozna powiedziec caly czas sie zmienia,przyzwyczaja do 21 roku zycia /W takim razie jezeli chce sie startowac do sgsp to jedyna opcja to soczewki .Dobrze rozumuje?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:37:48 »
Wydaje się najbezpieczniejszą opcją. Rozmawiałem także z podchorążym co odpadł na badaniach, odwołał się, zrobił laser i poleciał na unitarkę, bez tej obowiązkowej 3 miesięcznej przerwy od wysilku.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:43:03 »
I jakie tego efekty? Bez tej obowiązkowej przerwy od wysiłku? Wzork mu się coś pogorszył masz jakieś info. Dla mnie to ten laser o tyle byłby wygodny, że nie musiałbym się meczyć z soczewkami. Wydaję mi się, ze dla mnie to nie będzie łatwe raczej nie lubie majstrowac sobie przy oczach... A kolego strażok co ile musisz zakładać soczewki by czuć efekty?
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:52:06 »
Nie pytałem o to bo wtedy nie "interesowałem" się tematem lasera.

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:52:24 »
O badaniach też powoli trzeba myśleć, ale przede wszystkim skupcie teraz swoją uwagę na maturach. Ja przynajmniej tak robię. Bo gdy zrobicie sobie nawet i te oczy, a matura pójdzie na drugi plan, to skapitulujecie już na maturach, a tak to wiecie. No każdy ma swoje metody działania. Ja skupiam się przede wszystkim na sporcie i maturach.
Masz rację ale nie do końca. Matury podstawowa sprawa, ale m.in. korekcja wzroku i przegroda to też priorytet, nie można ich odkładać. Szkoda żeby odpaść na badaniach, bo za późno poszedłem do okulisty czy laryngologa lub w ogóle nie poszedłem.... Nauka do matury i lekarze w ogóle sobie nie przeszkadzają, można spokojnie pogodzić.

Zgadza się, masz rację. Maturki, w zasadzie każdy z tych elementów rekrutacji jest bardzo ważny. Fakt, można to pogodzić bez większego problemu i tego okulistę (laser, soczewki, badania) i matury. Wystarczy dobrze zorganizować sobie plan i sumiennie go wykonywać. :)

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:52:07 »
I jakie tego efekty? Bez tej obowiązkowej przerwy od wysiłku? Wzork mu się coś pogorszył masz jakieś info. Dla mnie to ten laser o tyle byłby wygodny, że nie musiałbym się meczyć z soczewkami. Wydaję mi się, ze dla mnie to nie będzie łatwe raczej nie lubie majstrowac sobie przy oczach... A kolego strażok co ile musisz zakładać soczewki by czuć efekty?
Ortosoczewki nosi się każdej nocy ale przy mojej małej wadzie (-0,75)  od przyszłego tygodnia będę zakładał co drugą noc. Soczewki noszę od dwóch miesięcy.

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:55:22 »
Cześć ;) mam zamiar zlożyć do SGSP, dodatkowo prawdopodobnie do Krakowa. Piszę matmę PP, chemię PR i angielski PR
Sądzę,że z torem i basenem sobie poradzę, bo biegam kilka lat i zacząłem pływać specjalnie do szkoły :D pytanie do tych co sie dostali: basen jest tylko na zaliczenie czy liczy się czas?
a, i czy jest jeszcze ktoś z Lublina? ;)

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:56:44 »
Wydaje się najbezpieczniejszą opcją. Rozmawiałem także z podchorążym co odpadł na badaniach, odwołał się, zrobił laser i poleciał na unitarkę, bez tej obowiązkowej 3 miesięcznej przerwy od wysilku.
Długość czasu rekonwalescencji zależy od metody jaką zastosują lekarze na naszym oku. Np. w moim przypadku jeżeli bym się zdecydował jest to epilasik i czas ,,bez wysiłku'' wynosi 1 miesiąc.

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 14, 2013, 17:09:16 »
 Ortokorekcja to tylko chwilowa poprawa wzroku starcza na 2 lata czyli przez ten okres widzimy dobrze a po 2 latach nasza wzrok wraca do stanu pierwotnego . Jest znacznie tansza niz laser ale co to jest  te 5-6 tys :D A nikt nie probowal naturalnych metod leczenia dr.Batesa ???

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 14, 2013, 19:53:52 »
Cześć ;) mam zamiar zlożyć do SGSP, dodatkowo prawdopodobnie do Krakowa. Piszę matmę PP, chemię PR i angielski PR
Sądzę,że z torem i basenem sobie poradzę, bo biegam kilka lat i zacząłem pływać specjalnie do szkoły :D pytanie do tych co sie dostali: basen jest tylko na zaliczenie czy liczy się czas?
a, i czy jest jeszcze ktoś z Lublina? ;)

Basen musisz tylko zaliczyć, czyli zejść poniżej 90 s. Niestety z Lublina nie jestem. :)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:16:20 »
Aha, ok. A Ty Moqill, w przyszłym roku który raz? :) Dobry pomysł słuchaj, aby się przebadać, pójść do specjalisty. Dowiesz się na czym stoisz i czy konieczne jest np. prostowanie przegrody.

Ja jestem na informatyce. Papierów w ubiegłym roku rekrutacyjnym nie składałem z powodów zdrowotnych xD. W tym roku jak poprawię kondycję to zamierzam startować a czy zostać na inżynierce (infa) czy zrezygnować to będę się zastanawiał jak się dostanę. Co do lekarzy i skupieniu się na lekarzach. Co ma jedno do drugiego? Panowie nie samą nauką człowiek żyje. Te matury i tak trudne nie są. Poziom tak naprawdę jest niski nawet tych rozszerzeń. Bez większego wysiłku można na progi to napisać. Wiadomo jeden będzie tak mówił o sprawnościówce a drugi o maturach. A lekarzy z nauka da się pogodzić. To tylko pare godzin w których można jeszcze coś czytać.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:23:27 »
Ortokorekcja to tylko chwilowa poprawa wzroku starcza na 2 lata czyli przez ten okres widzimy dobrze a po 2 latach nasza wzrok wraca do stanu pierwotnego . Jest znacznie tansza niz laser ale co to jest  te 5-6 tys :D A nikt nie probowal naturalnych metod leczenia dr.Batesa ???

Próbowałem, nie polecam. Ok, na rozluźnienie, ale poprawy przez 2-3 miesiące nie widziałem, natomiast jak odstawiłem komputer i gry na komórce na miesiąc (podczas wakacji można  :mellow: ) to zauważyłem poprawę (ale nie idealną, nadal dwóch ostatnich rzędów nie przeczytam dobrze).

Offline gefi90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • So others may live...
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #495 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:25:27 »
Czy ktoś oprócz mnie wybiera się do SGSP po skończonych studiach?:)
Victory loves preparation.

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #496 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:38:04 »
Chyba ja ale jeszcze na pierwszym roku jestem dziadku ^^

Offline gefi90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • So others may live...
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #497 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:40:58 »
O kurczę, ja to już magisterkę piszę;p
Victory loves preparation.

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #498 dnia: Grudzień 14, 2013, 23:43:24 »
No mówię, że dziadek jesteś ^^. Powiem Ci tylko, że żałuje, że nie poszedłem na telefinformatykę. Bardzie by się nadawała do straży. Powiem, że ja też w sumie planuję po magisterce/inżynierze iść ale to wszystko zależy od tego czy się dostanę czy nie. Na razie szlifuję formę z tej bezkształtnej masy ^^

Offline gefi90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • So others may live...
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #499 dnia: Grudzień 15, 2013, 00:13:54 »
No to ja po Informatyce Stosowanej jestem.
Victory loves preparation.