Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 625400 razy)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:55:33 »
Witam witam :) Ja również będę startowała w przyszłym roku, w tym niestety nie wyszło, noo ale co nas nie zabije to nas wzmocni, popracuje nad maturami + tor i ....jakoś może będzie ;D

Jak poprawie kondycje może też będę startował. Bez większej nauki miałem około 156 punktów rekrutacyjnych.
Też chciałbym być po maturach i to z takim wynikiem jak Ty  :szalony:
Jeśli chodzi Ci o tor to może tydzień ćwiczeń na pojedynczych przeszkodach i poprawienie koordynacji ruchowej oraz równowagi ;)
A jeśli ogólnie jesteś słaby fizycznie(nie obrażając Ciebie, gdyż każdy jest lepiej lub bardziej uzdolniony fizycznie/intelektualnie, w Twoim wypadku zapewne to drugie) to już o wiele dłuższy proces.

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2013, 18:11:32 »
Kurde, pany ja też mam tak że od strony sportowej to lajtowo bo trenuje piłke nożną i siatkówkę ale do matur nie wiem jak ogarnę wszystko choć nie jestem najgorszy to chemię zaczynam od podstaw :p

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:04:33 »
Załóżmy, że koleś kończy aspirantkę i dostaje zgodę na dokształcanie się na studiach w SGSP (Studia niestacjonarne pierwszego stopnia dla strażaków w służbie stałej).
Jak wygląda sprawa z ewentualnymi służbami w państwówce? I czy po ukończeniu tychże studiów zostaje mianowany na stopień oficerski? Ile wynosi opłata/czesne za studia? Wiadomo jak często są zjazdy? No i zakwaterowanie? Rozumiem, że to na własną już rękę, tak?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2013, 11:15:43 wysłana przez szymek2102 »
Bóg - honor - Ojczyzna

BobSapp

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2013, 15:41:35 »
2100 zł za semestr 4200 za rok (jakaś zniżka jest jak wpłacasz od razu za rok) na stronie znajdziesz dokładnie.
zjazdy co 2 tygodnie sobota niedziela , gdy idziesz na te studia po aspirantce to musisz miec zgodę przełożonego więc raczej wie że uczęszczasz więc grafik ułoży Ci pod studia?
po ukończeniu studiów dostaje się promocję na "mł.kpt" co się dzieje dalej? to nie wiem pewnie nic się nie zmienia jeśli sam czegoś nie zmieniasz i dalej jesteś tym samym strażakiem którym byłeś, chyba wolał bym iść na inzynierie materiałową lub coś w tym stylu =] i kiedyś jeśli faktycznie zasłużę dostać **, ale to takie moje rozkminy, nawet nie jestem strażakiem...     

zjazdy w pełnym umundurowaniu służbowym więc zakwaterowanie chyba też ale nie wiem , mogę się mylić

pozdro


Zjazdy piątek sobota niedziela, zakwaterowanie we własnym zakresie.
Reszta jest na stronie SGSP - wystarczy chcieć poszukać....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 09:16:07 wysłana przez robn »

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:42:57 »
Po ukończeniu 4 letniej szkoły SGSP mamy 100% zagwarantowana prace. Od nas zalezy, czy od szczescia czy od jeszcze czegos innego kim bedziemy w Strazy? Czy z góry jest założone że siadamy do biurka czy bedziemy normalnie robic na zmianach 24h i bedziemy pospolitym strażakiem?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 13, 2013, 08:07:36 »
Po ukończeniu może i masz zagwarantowaną w 100% pracę, ale w całej Polsce. Nikt nie powiedział, że tam gdzie Ty chcesz iść będzie miejsce, a dodatkowo czy dostaniesz pozwolenie komendanta.
Ogólnie to składa się na to dużo czynników... szczęście, wolne miejsce na danym stanowisku, stopień i długo tak zapewne jeszcze wymieniać.

YaYeti - zastanów się nad swoim doborem słów...., chodzi mi o końcówkę Twojej wypowiedzi.
Każdy robi to co lubi, czy też to co musi, więc szanujmy się wzajemnie  :)
 :straz:


Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2013, 16:42:36 »
Nie wiedzialem ze to moze kogos obrazic. Moim marzeniem jest bycie poprostu pospolitym strazakiem. A nazwalem to zeby sprecyzowac moje pytanie. Z tym że moga nas przydzielic wszedzie w kraju to wiedzialem ale wierze że będzie mozna obrac jakis zblizony kierunek. Czyli po szkole nie jest dokladnie powiedziane jaka prace bedziemy wykonywac w PSP?

Offline szeras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • SA PSP Krk
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 13, 2013, 17:08:32 »
Nie jest, mam kolege który kończył i został przyjęty do wydziału operacyjnego w KM, a po roku przeszedł na zmiany, bo się miejsce zwolniło. Także, nie ma powiedziane "odgórnie" co będziesz robić.

Offline pampuss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 22, 2013, 14:58:37 »
Witam, też planuję startować w przyszłym roku ;) mam kilka pytań ;) Czy mógłby ktoś z tegorocznej rekrutacji podać przybliżony próg punktowy z matur który zapewniał zakwalifikowanie się? Oraz jakie trzeba było uzyskać czas na torze, tak +/-? Czy na zaliczeniu z pływania są jakieś oceny za czas, czy po prostu trzeba tylko przepłynąć 2x25m w czasie mniej niż 90s? :) jak wygląda nauka w SGSP? rozumiem, że zakwaterowanie i wyżywienie jest za free, ale słyszałem też, że za służbę w JRG SGSP podczas nauki też dostaje się jakąś kasę na życie, czy to prawda? ;)

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 22, 2013, 17:40:47 »
146,25 pkt. rekrutacyjnych Główna lista,
142,38 pkt. Rezerwowa,
47,81s maxymalny czas na torze by zakwalifikować się dalej,
Wystarczy tylko zaliczyć basen.

Offline pampuss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 23, 2013, 09:59:13 »
To punktów faktycznie dość dużo trzeba mieć ;) a PR można mieć tylko z matur, czy są przyznawane też za jakieś inne rzeczy? Słyszałem, że w tym roku podostawali się ludzie którzy ledwo matury zdawali, ale nie wiem ile w tym prawdy ;) tor i pływanie bezproblemowa sprawa widzę ;)

Offline Anim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 23, 2013, 10:00:34 »
przelicz sobie punkty czy faktycznie tyle wyjdzie z ledwo zdaną maturą..
tak jak pisze na stronie tylko matura
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 14:05:11 wysłana przez Anim »

Offline pampuss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 23, 2013, 13:44:42 »
Właśnie widzę, że nie wychodzi ;) po prostu doszły mnie takie słuchy i staram się zweryfikować ;) a odpowie ktoś na resztę pytań?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:25:55 »
Tylko maturą zdobywasz punkty rekrutacyjne.
Żadne uprawnienia nie są brane pod uwagę w rekrutacji.
 :straz:


Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:41:16 »
witam,
W przyszłym roku planuję pierwsze podejście do SGSP. Może jeszcze aspirantka w Poznaniu, ale bardziej zależy mi na Warszawce. Jak wszystko dobrze pójdzie to jak najbardziej złoże papiery do obu szkół. pozdrawiam

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:27:04 »
W tym roku próbowałem po raz pierwszy jednak zawaliłem maturę z chemii na poziomie rozszerzonym. Tor pokonałem w dobrym czasie. Za rok zamierzam poprawić chemię i spróbuję podejść do matematyki rozszerzonej. Ponadto dalej zamierzam trenować aby osiągnać jeszcze większą sprawność. Mam nadzieję, że ten rok uda mi się dobrze przepracować i w czerwcu znajdę się w szczęśliwej 90  -_-

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 03, 2013, 16:10:41 »
Witam wszystkich. zacząłem tak czytać i czytać Wasze wypowiedzi. Jedni próbują od zera prawie, inni już nie pierwszy raz. Dumam i ja, mam 22 lata w momencie. Chciałbym starać się do aspirantki, ale jako że jestem rocznik 91 urodzony w maju, to chyba już nie będę mógł starać się na 2014/2015 :( Co mnie bardzo zmartwiło.
Teraz mam do Was wszystkich pytanie: Czy warto poprawiać maturę i próbować do SGSP w 2014? Ze swojej matury z matematyki miałem 58 %, z angielskiego 65% chemii, fizyki nie zdawałem. Problem polega na tym, że nie byłem 'As" z chemii i fizyki i sądzę, że będzie bardzo ciężko się dostać na listę, osiągnąć super wyniki, a chyba trzeba rozszerzenia dobrze napisać ;/ Wole zapytać niż tracić pieniądze na korepetycje i nic nie osiągnąć. Może miał ktoś podobną sytuację, zna takie sytuacje, że niezbyt wygórowany uczeń podołał?

Czy jednak inną opcję obrać i starać się dostać z naboru lub na studia na ratownika medycznego zaocznie i pracować gdzieś by to opłacić? Iść na ratownika medycznego i mieć większe szanse na dostanie się z naboru? Czy te pieniądze przeznaczyć na wszelakie kursy itp?
Gdybym (oby) dostał się z naboru to może by wysłali do szkoły zaocznie ? Są szanse?

Uwzględnijcie mój wiek i wszystkie opcje, proszę o porade:)
Z góry dziękuję.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 16:17:21 wysłana przez Izmo91 »

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 03, 2013, 17:30:58 »
Zacznie(mundurowo) mogą studiować jedynie osoby które ukończyły szkołę aspirantów, czyli daleka droga do tego. Matma 58% rozszerzenie czy podstawa? Bo tak czy siak niedużo. Zobacz jakie progi w tym roku były i jaki wynik musiałbyś osiągnąć na maturze z fizyki lub chemii. Jeśli juz osiągniesz taki rezultat żeby sie dostac na studiach z tymi przedmiotami sobie dasz rade.

Offline Jeanette_Marie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 05, 2013, 19:08:40 »
jak na tegoroczny poziom to chyba trochę mało. Też mam spore problemy z fizyką, nie wspominając o chemii bo z tej to większość uczniów mojej szkoły kuleje, ale uważam że nie ma co gdybać, tylko znaleźć dobrego korepetytora i wziąć się do roboty. Jeśli czujesz się na siłach to próbuj, bo później mógłbyś żałować tych decyzji. Poza tym dla chcącego nic trudnego, więc jeśli się przyłożysz to dasz radę ;))

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 15, 2013, 14:15:04 »
A jak przygotowujecie się do toru? Macie może podręczniki/ zbiory zadań do chemii godne polecenia (podstawa)?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 15, 2013, 15:42:39 »
Całego toru na raz nie mam możliwości ćwiczyć, ale jego poszczególne elementy osobno.
Najwięcej osób traci czas na wymyku z niemożności wskoczenia na drążek, oraz wiele spada z równoważni. Dwa przewroty sprawiają że w głowie mikser, ale można to wyćwiczyć ;)
A w sprawie książek do chemii to jedni polecają ZAMKORa a inni repetytorium GREGa.

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:14:42 »
Ja też mam największy problem ze złapaniem równowagi na równoważni po dwóch przewrotach. Dwa razy spadłem. Warto przerobić z chemii zbiór Pazdro.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:19:34 »
Pazdro jest akurat trudnym zbiorem nastawionym głównie "matematycznie". Osobiście polecam zacząć do Witowskiego, a potem doszlifować Pazdrem.

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 16, 2013, 23:38:12 »
A jakie jest dla Was najlepsze repetytorium i zestaw testów maturalnych z chemii rozszerzonej?

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 17, 2013, 21:49:05 »
Panowie myślicie że w tym roku też będzie tak dużo chętnych?