Autor Wątek: Straż a ratownictwo medyczne  (Przeczytany 2206 razy)

praca

  • Gość
Straż a ratownictwo medyczne
« dnia: Marzec 10, 2013, 20:29:02 »
Witajcie, mój problem jest następujący; nurtuje mnie pytanie czy można jednocześnie pracować w straży pożarnej i pogotowiu ratunkowym jako ratownik. (oczywiście po skończeniu studiów w kierunku ratownictwo medyczne)

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2013, 21:18:48 »
Oczywiście że można
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

praca

  • Gość
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 07:23:41 »
Mógłbyś mi rozwinąć ten temat? Jak to wtedy wygląda od czego zacząć?

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 10:19:18 »
wymagana zgoda komendanta

Offline arturo1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Nowe technologie w ratownictwie
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2013, 11:21:32 »
Praca w pogotowiu ratunkowym, w świetle przepisów PSP nie różni się niczym od innych dodatkowych prac podejmowanych przez strażaków. Nie może więc kolidować z obowiązkami służbowymi i czasem pracy. Ponadto, pracę w pogotowiu ratunkowym przeważnie otrzymuje się na etat, umowę zlecenie lub kontrakt (po założeniu własnej działalności gospodarczej). Jakakolwiek by to nie była forma pracy, musisz wystosować pismo do swojego komendanta o zgodę na podjęcie dodatkowego zatrudnienia.
Nowe technologie w ratownictwie - http://firemandreams.blogspot.com/

praca

  • Gość
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2013, 14:39:04 »
wszystko już rozumiem dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie na jakiej podstawie zostanę zatrudniony w pogotowiu? Muszę w takim razie skończyć np. SGPSP i potem jeszcze licencjat w ratownictwie medycznym? dobrze rozumiem ?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Straż a ratownictwo medyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2013, 16:04:12 »
Jeszcze jedno pytanie na jakiej podstawie zostanę zatrudniony w pogotowiu?
No przecież już masz odpowiedź na to
Ponadto, pracę w pogotowiu ratunkowym przeważnie otrzymuje się na etat, umowę zlecenie lub kontrakt (po założeniu własnej działalności gospodarczej).

Muszę w takim razie skończyć np. SGPSP i potem jeszcze licencjat w ratownictwie medycznym? dobrze rozumiem ?
Jak na kogoś kto robi/ma zamiar skończyć SGSP zadajesz bardzo dziwne pytania...

Jeśli jazda w pogotowiu to tylko dla ratownika medycznego, czyli tak, na dzień dzisiejszy trzeba mieć ten licencjat. Pytanie tylko czy naprawdę chcesz jeździć w pogotowiu jako ratownik dodatkowo? Jestem prostym ochotnikiem po KPP, a sam też mam możliwość jazdy, tyle że w transporcie sanitarnym - mniejsze pieniądze może, ale też i mniejszy stres i wymagania. A satysfakcja że robi się coś pożytecznego też z tego jest ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE