Autor Wątek: Kursy Kwalifikacyjne.  (Przeczytany 2220 razy)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Kursy Kwalifikacyjne.
« dnia: Styczeń 25, 2006, 14:10:39 »
Witam wszystkich.
Przegladajac poszczegolne posty jest zauwazalny problem polegajacy na braku ochotnikow chcacych  pełnic słuzbe w OSP.
Jestem  mlodym ambitnym ochotnikiem i chce zdobyc jak najwieksza wiedze w zakresie  dzialania OSP.

Dzis rozmawialem z naczelnikiem o wyslaniu mnie na  kursy kwalifikacyjne.
Naczelnik powiedzial mi ze nie ma pieniedzy na szkolenie ochotnikow.
(choc placi za to urzad miasta- gminy)
Wiąze swoja przyszlosc z PSP i bardzo zalezy mi na   tych kursach.

Czy wiecie jakie sa inne mozliwosci ukonczenia tych kursow??

Interesuja mnie wszystkie.

Co mam zrobic aby skonczyc taki kurs jezeli OSP nie chce mnie wyszkolic w tym zakresie?

Jakie sa inne alternatywy?
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 15:05:44 »
Mija juz ponad tydzien i widze ze kiepsko z moim postem :/
Nie ma zadnej alternatywy??:/

Pozdro :)
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 15:22:56 »
Nie pozostaje nic innego jak walczyć o swoje, walczyć o organizowanie kursów, bo co to za OSP, która nie posiada, nie ogranizuje szkoleń!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 16:34:26 »
Tylko w jaki sposob z tym walczyc??
Bylem w PSP pytalem czy nie moge  zrobic kursow prywatnie w PSP nawet placac za siebie, odpowiedzieli mi ze trzeba byc skierowanym z OSP innego wyjscia nie ma:/
Jest do zauwazenia i widac to bardzo wyraznie ze nie chce sie ruszyc pupy naszemu naczelnikowi :/ i sadze ze nie tylko moja jednostka boryka sie z tym problemem.
POZDRO
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2006, 17:39:08 »
Poprostu twojemu naczelnikowi nie chce się ruszyć dupy!!! i tyle. u nas jak teraz zgłosiliśmy chęć udziału w kursie to tak się starają aby ten kurs nawet w naszej OSP się odbył, a na inny to tylko dojechać musze do PSP. Chyba każdemu dowudcy powinno zależeć aby mieć jak najlepiej wykfalifikowaną kadre, ale są wyjątki które potwierdzają regułe.

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2006, 21:39:55 »
witaj To chyba musisz zmienic OSP a tak powaznie jak myślisz o PSP to zacznij inwestowac w siebie prawo jazdy to podstawa podnos swoja sprawnosc fizyczna kursy medyczne sa takie rózne organizacje i stowazyszenia które je robią nawet owsiak ma cos takiego za niewielkie pieniadze a moze wtedy naczelnik cie doceni albo sam zostaniesz naczelnikiem pozdrawiam   :D  

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2006, 21:46:22 »
Ja juz w siebie zainwestowalem zrobilem prawko B, kurs plotwonurka, jeszcze chce zrobic C i motorowodniaka mam nadzieje ze wystarczy
pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2006, 10:36:09 »
Jeśli chodzi o kursy to wszystko zależy od naczelnika jeżeli on nic nie ruszy to kiepsko to widzę, ale z drugiej strony to co to za naczelnik który nie chce mieć przeszkolonych strażaków. U mnie w jednostce to naczelnik załatwia wszystkie szkolenia, bo chce żebyśmy mieli jak najlepsze kwalifikacje. Przenieś się do nas :D  

Offline pasadr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2006, 16:09:29 »
moim zdaniem trzeba zmienić naczelnika, bo gość który nie inwestuje w wyszkolenie swoich strażaków nie jest godny tego stanowiska
jeśli jesteście jeszcze przed zebraniem sprawozdawczo- wyborczym to poszukaj w jednostce osób które Ci pomogą i obalcie go  

what doesn't kill me, makes me stronger (anyway OSP does)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Kursy Kwalifikacyjne.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2006, 19:42:32 »
OSP Cię nie wyszkoli. Naczelnik winien wiedzieć kogo ma przeszkolonego a kogo do przeszkolenia i powinien zgłosić to komendantowi gminnemu, a ten z kolei powinien złożyć wniosek do KM PSP i czekać na decyzje. Ja jako naczelnik tego rodzaju sprawy załatwiam bezpośrednio w PSP ponieważ na swojego komendanta gminnego nie mam co liczyć, panowie w PSP o tym wiedzą i kursy robią.

Spróbuj poruszyć temat na posiedzeniu Zarządu, możesz też zglosić ten problem komisji rewizyjnej, to są organy które mogą się naczelnikowi do tyłka dobrać. Najważniejszy jest kurs szeregowych i BHP, bez nich nie można brać udziału w akcjach ratowniczych. Jeżeli jeździsz to Naczelnika twojego można nazwać nieodpowiedzialnym.