Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 2791 razy)

Offline junior44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Badania
« dnia: Marzec 05, 2013, 11:48:34 »
Czy jeśli jestem na chorobowym a skończyły mi się badania okresowe to mogę oczekiwać pewnych niemiłych konsekwencji.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2013, 13:57:09 »
nie możesz podjąć służby. Dadzą ci wolne służby lub urlop do czasu zrobienia badan okresowych.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2013, 14:16:18 »
najlepiej już umów się na badania. teoretycznie nie powinieneś ich robić będąc na zwolnieniu, ale umówić wizytę już możesz.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Badania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2013, 12:58:46 »
w teorii tak, ale po zakończeniu zwolnienie powinieneś mieć aktualne badania (mimo pobytu np. na urlopie powinny być aktualne)

Offline straszy operator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Badania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2013, 12:49:14 »
W Wawie podpisywaliśmy kwit o przypomnieniu D-cy jednostki o badaniach 90 dni wcześniej, w przeciwnym razie jak ci się skończą stracisz dodatek.

Kad

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2013, 20:58:06 »
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj. Pisałem o tym w dziale "Jak zostać strażakiem" ale to się tyczy bardziej zawodowców. Jestem kadetem w SA, obecnie na praktykach, gdy dostawałem się do straży mój wzrok był na tle dobry że przeszedłem badania. Teraz jednak wzrok troszkę mi się pogorszył. Mam pytanie, czy lepiej zrobić laserową korektę wzroku w przerwie między egzaminem a stałą pracą, czy czekać na kolejne badania, gdzie wada wyjdzie i dopiero wtedy zrobić zabieg? Czego mogę się spodziewać w drugim przypadku? Dadzą mi w ogóle czas na zabieg?

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Badania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:04:04 »
Witam jeżeli twoja wada jest powyżej 0,5 prawdopodobnie ci nie podpisze badań lub w lepszym wypadku każe ci zrobić na następne badania. Znam przypadki ze koledzy mieli wady ok 0,5 i musieli wykonać zabieg. Z wadą 0,7 koszt jednego oka ok 1400zł.

Kad

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:45:20 »
Czyli rozumiem że w czasie najbliższych badań, gdy wada wyjdzie, będę mógł spokojnie zrobić korektę i ponownie zostać przebadanym?

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Badania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2013, 19:50:01 »
W Wawie podpisywaliśmy kwit o przypomnieniu D-cy jednostki o badaniach 90 dni wcześniej, w przeciwnym razie jak ci się skończą stracisz dodatek.

A nie ma u Was komórki kadrowej w jednostce? U mnie ona się tym zajmuje, nie wszędzie tak jest?