Autor Wątek: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru  (Przeczytany 3859 razy)

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« dnia: Marzec 04, 2013, 17:57:58 »
Witam, dostałem się do PSP we wrześniu 2012 r., w połowie grudnia miałem już zrobione wszystkie wyniki badań, które komisja wysłała do komendy. W styczniu 2013 na szkolenie pojechała pierwsza grupa, na którą się na załapałem. Dowiedziałem się, że mam czekać na informację i czekam do dzisiaj. Znajomy powiedział mi, że możliwe że mimo pozytywnego wyniku naboru, nie przyjmą mnie do straży? Czy jest to możliwe? Zaczynam się martwić, bo nie wiem na czym stoję. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że nie przyjęli wszystkich osób, które uzyskały pozytywny wynik na naborze?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2013, 18:11:09 »
Witam, dostałem się do PSP we wrześniu 2012 r., w połowie grudnia miałem już zrobione wszystkie wyniki badań, które komisja wysłała do komendy. W styczniu 2013 na szkolenie pojechała pierwsza grupa, na którą się na załapałem. Dowiedziałem się, że mam czekać na informację i czekam do dzisiaj. Znajomy powiedział mi, że możliwe że mimo pozytywnego wyniku naboru, nie przyjmą mnie do straży? Czy jest to możliwe? Zaczynam się martwić, bo nie wiem na czym stoję. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że nie przyjęli wszystkich osób, które uzyskały pozytywny wynik na naborze?

Nie dostałeś się do PSP tylko przeszedłeś pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne przy naborze do PSP.
Przeszedłeś pozytywnie badania lekarskie.
Pozostało Ci tylko czekać na telefon od komendanta.
Po pierwsze musi być wolny etat w komendzie, żeby cie przyjąć do służby.
Po drugie musi być wolne miejsc na kursie podstawowym, jeżeli nie masz potrzebnych kursów z OSP (podstawowy, techniczny KPP), to może być mały problem.
Na dzień dzisiejszy trwa kurs w Bydgoszczy, gdzie nabór był dodatkowy z UP, koszt kursu pokrywa dla części strażaków UP, w dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu wszyscy, którzy nie mieli kursów z OSP przeszli "przyspieszone szkolenie", teraz rozpoczęli szkolenie jednoetapowe w zawodzie strażaka.
SP PSP Bydgoszcz KS   1 25-02-2013-04-07-2013   PSP-49 UP-35 Razem-84
 
Rozpoczęcie najbliższego kursu w Bydgoszczy KS 25 marca.
SP PSP Bydgoszcz KS   2 25-03-2013-01-08-2013   PSP-39 Razem-39

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&gid=51
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 18:17:45 wysłana przez grzela »

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, 18:52:19 »
dziękuje za odpowiedź. Ale czy spotkałeś się z taką sytuacją, że np. na naborze dostało się 30 osób, a przyjęli tylko 20?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2013, 19:10:30 »
A co to za nabór (lub gdzie sie odbywał) bo 30 osób na przyjęcie to duża cyfra....
EGO = 1 / wiedza

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2013, 19:36:59 »
Szczecin

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 20:43:44 »
Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?Mogę czekać ale czy mam pewność, że mnie w końcu wezmą? Myślałem, że na naborze biorą tyle osób ile potrzebują (bo mają info kto odchodzi na emeryturę np.) plus oczywiście jakiś margines.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2013, 20:53:25 »
Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?Mogę czekać ale czy mam pewność, że mnie w końcu wezmą? Myślałem, że na naborze biorą tyle osób ile potrzebują (bo mają info kto odchodzi na emeryturę np.) plus oczywiście jakiś margines.

Komendant jednostki organizacyjnej, gdzie przechodziłeś nabór do PSP.  :fiuu:

Offline Wolszczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2013, 15:18:00 »
ezio "ruszyło" coś w twojej sprawie?? Bo ja też mam już orzeczenie, czekam i nie wiem ile z tym wszystkim zejdzie.

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:40:23 »
Można powiedzieć, że nic się nie ruszyło. Dowiedziałem się, że jeżeli do ogłoszenia następnego naboru nie zwolni się etat (mało prawdopodobne) to będę musiał startować w następnym naborze.

Offline Wolszczan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2013, 16:03:16 »
Orzeczenie komisji jest ważne (nie jestem na 100% pewny) rok więc chyba można papiery złożyć do innej jednoski jak bedzie nabór.

Offline ezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2013, 21:22:13 »
Rozumiem, że masz na myśli, że nie musiałbym startować, bo wyniki i badania przenieśliby z innej komendy. Myślę, że to się nie uda, pewnie powiedzą, że startowałem na starych zasadach, a teraz są nowe. Co innego gdybym zdawał już na nowych zasadach.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: przyjęcie po pozytywnym wyniku naboru
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2013, 22:09:07 »
Oczywiscie, ze musialbys startowac w naborze do innej komendy od nowa.
Rok wazne sa orzeczenia lekarskie wiec jedynie to moglbys wykorzystac, ale nabor musialbys i tak ponownie wygrac.
Co innego w tej samej komendzie. Komendant przez rok moze Cie zatrudnic na podstawie wczesniej przeprowadzonego naboru, ale tez nie musi...
Moze zarzadzic zorganizowanie nowego naboru i nie ma to nic wspolnego z tym, ze zmienily sie zasady naborow.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 22:14:55 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.