Autor Wątek: dobrze ze w straży są tacy ludzie  (Przeczytany 25342 razy)

ono85

  • Gość
dobrze ze w straży są tacy ludzie
« dnia: Marzec 04, 2013, 13:32:54 »
co sądzicie o takich sportowcach?Może jest ktoś z Kutna i się wypowie ile taki strażak jest w pracy?na pewno  są zwolennicy jak i przeciwnicy  http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=43608 :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2013, 13:38:52 »
jeśli nie jest oficerem to koniecznie mu pomóc ten cel osiągnąć :mellow:

Offline romana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, 23:29:27 »
Jak dobrze przeczytałem w artykule strażak PSP w Łowicza a nie z Kutna;)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2013, 09:40:49 »
Jest to mój dobry kolega z sąsiedniej miejscowości. Razem byliśmy na kursie podstawowym. W pracy z tego co z nim rozmawiałem jakiś czas temu to nikt nie stwarza mu problemów. Komendant chyba nawet wystawia mu delegację, bo na kombinezonie ma napis Państwowa Straż Pożarna w Łowiczu, czyli jest tak jakby Ich reprezentantem. A co do stażu pracy Zbyszek w tym roku zejdzie dopiero ze stażu.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2013, 10:54:56 »
jeśli nie jest oficerem to koniecznie mu pomóc ten cel osiągnąć :mellow:
I tu sie z tobą zgodzę chcoaiż wiem że piszesz sarkastycznie.
Jako repezentant kraju a nie straży załuguje na szczegolne traktowanie tak jak to miało miejsce z zapasnikami czy strzelectwem sportowy w wojsku. Sprawność fizyczna na ponadprzeciętnym poziomie bardzo dobrze swiadczy o naszej służbie. A z takimi wynikami napewno nie jest przeciętniakiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Br%C3%B3dka
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 11:15:31 »
Sprawność fizyczna na ponadprzeciętnym poziomie bardzo dobrze swiadczy o naszej służbie.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Ale z autopsji wiem, że większość takich przypadków nie ma przełożenia ponadprzeciętnej sprawności fizycznej na służbę, a co za tym idzie, nie ma wykorzystania tej sprawności dla potrzeb służby. Po prostu polityka większości komendantów, mających u siebie "gwiazdy" jest taka: Ma ćwiczyć i wygrywać a nie latać z wężami"!

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2013, 11:24:27 »
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Ale z autopsji wiem, że większość takich przypadków nie ma przełożenia ponadprzeciętnej sprawności fizycznej na służbę, a co za tym idzie, nie ma wykorzystania tej sprawności dla potrzeb służby. Po prostu polityka większości komendantów, mających u siebie "gwiazdy" jest taka: Ma ćwiczyć i wygrywać a nie latać z wężami"!
Ale czy to wina "gwiazd"?? A pozatym obecność tego typu ludzi czesto działa mobilizująco na reszte załogi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2013, 11:35:44 »
Ale ja nigdzie nie napisałem, że to ich wina. Odniosłem się jedynie do stwierdzenia o możliwości wykorzystania ich sprawności fizycznej w akcjach.
No i z tym mobilizacją też można polemizować, bo jak to mawiają: "na dwoje babka wróżyła". Jedni są pod wrażeniem inni patrzą z zawiścią (np. względy finansowe).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

ono85

  • Gość
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2013, 15:33:38 »
dobrze że temat się rozwinął trochę ale koledzy na pewno za brak na służbie biorą nad godzinki i chya wszystkim pasuje i dobrze że ma 01 takiego że pozwala mu na treningi super :straz:

Offline makleso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2013, 17:01:53 »
Pewnie i super że tacy ludzie są w PSP ale sorry przypomina mi się przeszłość jak to sportowcy byli zatrudniani na etatach ale w pracy ze świeczką szukać bo to trening, bo to zawody, bo to kontuzja a tak w ogóle to sportowo ok ale fachowo kompletne dno, bo kiedy ma się nabierać doświadczenia na zawodach hm ale za chwilę przeszkolenia awans a za biurkiem se da rade.... ;)

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2013, 09:26:39 »
ja znam jednego komendanta i widze jak czasami pięknie lawiruje między przepisami, tylko bez łyżew. ^_^

Offline straszy operator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2013, 12:45:58 »
Muszą być tacy ludzie bo tobie czy mi z pb. by się nie chciało tak biegać, myślę że oni raczej powinni być 8 godzinni  :tuba:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2013, 20:05:35 »
Cytuj
Zbigniew Bródka został pierwszym w historii Polakiem, który wywalczył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice był najlepszy w sezonie na dystansie 1500 metrów.

http://eurosport.onet.pl/zimowe/lyzwiarstwo/zbigniew-brodka-zdobyl-puchar-swiata,1,5441003,wiadomosc.html



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2013, 20:17:58 »
Zapewne większość już o Irokezie słyszała: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6rLlWJlXThg[/youtube]
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2013, 20:24:34 »
Zapewne większość już o Irokezie słyszała:
Słyszałem ale po pierwszej walce dalej słuchac nie chce :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 20:46:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2013, 20:31:44 »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2013, 20:16:38 »
Strażak zwycięzcą Pucharu Świata
http://straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34278
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2013, 13:30:19 »
Nareszcie jest czym się pochwalić i to na stronie KG- ręcę opadają z takich wpisów a już o tym tyle piszemy na forum. I co? Nikt z KG nie reaguje. Kto umieszcza takie niusy? I jeszcze jedno- interesuje mnie kariera  ale typowo strażacka naszego Mistrza Świata.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2013, 19:17:42 »
Nagroda dla zdobywcy Pucharu Świata

Cytuj
Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych trafi do Pana Zbigniewa Bródki, strażaka – zwycięzcy Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Bartłomiej Sienkiewicz minister spraw wewnętrznych podjął decyzję o przyznaniu nagrody.
Minister spraw wewnętrznych przyznał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych Zbigniewowi Bródce, strażakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów. Wraz z nagrodą zostanie przekazany również list gratulacyjny od szefa MSW.

Zbigniew Bródka jest strażakiem w powiatowej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Od trzech lat pracuje w jednostce ratowniczo – gaśniczej. Jako pierwszy Polak zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10717/Nagroda_dla_zdobywcy_Pucharu_Swiata.html


Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2013, 20:36:10 »
Czas zostawić RATOWNICTWO i wziąć się za łyżwiarstwo itp. Wysokie nagrody i uznanie najwyższych gwarantowane !    :wall: :cooo:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2013, 08:30:19 »
Moim zdaniem nagroda jak najbardziej zasłużona, ale winna być wręczona przez Panią Minister Sportu a nie MSW... :gwiazdki:

obi

  • Gość
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2013, 13:58:59 »
ciekawe po co taki strażak wiszący na stanie a w pracy go nigdy nie ma bo jest  w wiecznej delegacji (myślałem że PRL MAMY ZA SOBĄ) może straż niech zostanie mecenasem sztuki?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2013, 19:18:13 »
Cytuj
Z dużej chmury małej deszcz na mistrzostwach świata panczenistów w Soczi. Zbigniew Bródka, zwycięzca Pucharu Świata na dystansie 1500 m i nasza nadzieja na medal, zajął szóste miejsce na olimpijskim torze.

http://www.tvn24.pl/sport,4/brodka-bez-medalu-ostatnia-szansa-w-piatek,313551.html

Czas wracać do codzienności.  :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:03:12 »
Nagroda za osiągnięcia sportowe dla Zbigniewa Bródki, strażaka z Łowicza

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34321

obserwator_01

  • Gość
Odp: dobrze ze w straży są tacy ludzie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2013, 12:06:34 »
Szybka akcja na Zalewie Bagry w Krakowie.

Cytuj
Natychmiastowa reakcja oraz umiejętnie przeprowadzona reanimacja uratowały życie kobiecie, która w sobotę topiła się w zalewie Bagry w Krakowie.
Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2013 r. po godz. 13. Unoszące się na powierzchni zalewu ciało zobaczył przechodzień, który powiadomił służby ratunkowe. Szybko do akcji wkroczyli nurkowie z JRG nr 4 Komendy Miejskiej PSP w Krakowie z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Małopolska”. Na ratunek kobiecie popłynął nurek, który przetransportował ją do brzegu. Tam jeden ze strażaków podjął reanimację. W wyniku prowadzonych działań reanimacyjnych wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołem Ratownictwa Medycznego kobieta odzyskała funkcje życiowe. Poszkodowana została przetransportowania do szpitala. Jak się później okazało kobieta była pensjonariuszką pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 13:23:25 wysłana przez bulon »