Autor Wątek: SGSP przepustki  (Przeczytany 7766 razy)

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
SGSP przepustki
« dnia: Marzec 04, 2013, 12:55:20 »
Witam. Wybieram sie do SGSP w tym roku. Jak szczescie bedzie po mojej stronie to moze sie uda :straz:
moje pytanie to: Jezeli juz sie dostane to wiem ze najpierw sa 2 miesiace na wyjezdzie i tam jak sie utrzymasz to dostaje sie podchorazego i zaczyna sie nauka w Warszawie. Ok i załóżmy że to wszystko przeszedlem. I teraz moje pytanie: Jak jest z przepustkami? Na stronie nie jest to wszystko wytlumaczone. Dlatego chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos kto juz sie uczy albo uczyl albo ma jakas wiedze na temat (tylko chcialbym zeby to byly raczej pewne informacje a nie tego typu: "wydaje mi sie..." czy "podobno...". Poprostu z racji ze mam dziewczyne to chce z nia sie widywac jak najczesciej. Wiem ze bedzie to ciezkie ale to jednak 4-letnia szkola i chcialbym wiedziec. Czy w tygodniu mozna wychodzic? jak wygladaja weekendy?

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2013, 13:26:03 »
Witam. Wybieram sie do SGSP w tym roku. Jak szczescie bedzie po mojej stronie to moze sie uda :straz:
moje pytanie to: Jezeli juz sie dostane to wiem ze najpierw sa 2 miesiace na wyjezdzie i tam jak sie utrzymasz to dostaje sie podchorazego i zaczyna sie nauka w Warszawie. Ok i załóżmy że to wszystko przeszedlem. I teraz moje pytanie: Jak jest z przepustkami? Na stronie nie jest to wszystko wytlumaczone. Dlatego chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos kto juz sie uczy albo uczyl albo ma jakas wiedze na temat (tylko chcialbym zeby to byly raczej pewne informacje a nie tego typu: "wydaje mi sie..." czy "podobno...". Poprostu z racji ze mam dziewczyne to chce z nia sie widywac jak najczesciej. Wiem ze bedzie to ciezkie ale to jednak 4-letnia szkola i chcialbym wiedziec. Czy w tygodniu mozna wychodzic? jak wygladaja weekendy?

Jak nic nie przeskrobiesz, ogolisz się na apel, posprzątasz pokój, nie będzie ciekawszych zajęć (typu grabienie liści, zamiatanie chodników, odśnieżanie, jakiś zajęć pozaprogramowych, ptasiej grypy i sprzątania kurników, powodzi, pielgrzymki papieża, trzęsienia ziemi, deszczu meteorytów, euro itp.), a dowódca kompanii nie będzie miał okresu, to przy dobrym wietrze wyjdziesz na miasto po zajęciach. Z wolnymi weekendami można w przybliżeniu powiedzieć, że na 1 roku 1, na drugim 2, na trzecim 3. Ogólnie im wyższy rocznik, tym jest łatwiej. Ale to jak wszędzie, młodzi zasuwają najwięcej.

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, 13:37:23 »
Dzieki za odopowiedz
1 na pierwszym roku to chodzi Ci ze 1 wolny weekend miesiecznie? i 2 dni tak? bo nie wiem dokladnie jak to rozumiec. Czyli dobry humor komendanta i da sie zyc mowisz.

Offline mick1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2013, 15:05:10 »
A jak jest w wakacje? Któryś rok ma służbę, a reszta do domu czy wszyscy na zmiany?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2013, 17:43:01 »
Wakacje...
1 rok - wolny sierpień + pierwsza połowa września, wolna Wielkanoc
2 rok - wolny lipiec + większość września, wolne Boże Narodzenie, sylwester, nowy rok
3 rok - wolne lipiec, sierpień, wrzesień, ale w tym czasie trzeba zrealizować 6 tygodni praktyk, wolna Wielkanoc, Boże Narodzenie, sylwester, nowy rok
4 rok...  :wacko: + wolna Wielkanoc, Boże Narodzenie, nowy rok, sylwester...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2013, 19:37:56 »
To może być już nieaktualne (przynajmniej to Boże Narodzenie) ponieważ kandydatka ma kończyć się dopiero w styczniu ;)

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Przepustki w SGSP

  • Gość
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2013, 23:10:03 »
Witam. Za rok będę startował do SGSP i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z przepustkami. Chciałbym się dostać na studia dzienne, tak więc skoszarowanie. Co ile dostaje się "wolne" i można zjechać do domu. Prosiłbym o wyjaśnienie albo odesłanie do tematu gdzie było to już poruszane, ponieważ nie umiem znaleźć czegoś podobnego. Jeśli było to przepraszam, jeśli nie to proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam

Offline Dolot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2013, 17:33:09 »
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 19:32:24 wysłana przez robn »

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2013, 12:54:15 »
Witam. Wybieram sie do SGSP w tym roku. Jak szczescie bedzie po mojej stronie to moze sie uda :straz:
moje pytanie to: Jezeli juz sie dostane to wiem ze najpierw sa 2 miesiace na wyjezdzie i tam jak sie utrzymasz to dostaje sie podchorazego i zaczyna sie nauka w Warszawie. Ok i załóżmy że to wszystko przeszedlem. I teraz moje pytanie: Jak jest z przepustkami? Na stronie nie jest to wszystko wytlumaczone. Dlatego chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos kto juz sie uczy albo uczyl albo ma jakas wiedze na temat (tylko chcialbym zeby to byly raczej pewne informacje a nie tego typu: "wydaje mi sie..." czy "podobno...". Poprostu z racji ze mam dziewczyne to chce z nia sie widywac jak najczesciej. Wiem ze bedzie to ciezkie ale to jednak 4-letnia szkola i chcialbym wiedziec. Czy w tygodniu mozna wychodzic? jak wygladaja weekendy?

Jak nic nie przeskrobiesz, ogolisz się na apel, posprzątasz pokój, nie będzie ciekawszych zajęć (typu grabienie liści, zamiatanie chodników, odśnieżanie, jakiś zajęć pozaprogramowych, ptasiej grypy i sprzątania kurników, powodzi, pielgrzymki papieża, trzęsienia ziemi, deszczu meteorytów, euro itp.), a dowódca kompanii nie będzie miał okresu, to przy dobrym wietrze wyjdziesz na miasto po zajęciach. Z wolnymi weekendami można w przybliżeniu powiedzieć, że na 1 roku 1, na drugim 2, na trzecim 3. Ogólnie im wyższy rocznik, tym jest łatwiej. Ale to jak wszędzie, młodzi zasuwają najwięcej.

Fajnie to ująłeś. :)

Offline fizyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2014, 20:04:06 »
Rozumiem że te przepustki 1 raz w miesiącu to chodzi o takie że można do domu jeździć , a jeżeli chodzi o takie stałki to są one w sobote ? np na WAT jest od 12:00 w sobote do 21:30 w niedziele co tydzień.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2014, 20:48:06 »
@fizyk: a kto obsadzi JRG jak wszyscy do domu pojadą?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SGSP przepustki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2014, 22:29:47 »
Przepustki dotyczą tylko i wyłącznie osób, które w danych dniach nie pełnią służby. Do tego trzeba dodać okazjonalne podwyższenia stanów oraz odwody operacyjne, które pełnią służbę codziennie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!