Autor Wątek: skarpety trudnopalne  (Przeczytany 1100 razy)

emilek

  • Gość
skarpety trudnopalne
« dnia: Marzec 01, 2013, 07:13:29 »
Witam wszystkich. czy macie może jakieś doświadczenia ze skarpetami trudnopalnymi? Czy warto się nimi zainteresować?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: skarpety trudnopalne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2013, 08:02:52 »
Jak Ci się ogień przedarł przez buty i zaczyna atakować skarpety to masz już przewalone, choćby były z Nomexu czy PBI...  :szalony:

Chyba że mówimy o czym innym tak naprawdę ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: skarpety trudnopalne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2013, 09:04:25 »
Dostałem do testowania taki komplet, bluza, portki (właściwie kalesony), skarpety i wkładki do rękawic.

Uznałem, że to temat do noszenia pod koszarówką (nieswojo bym się czuł paradując w kalesonach po koszarach ;) może nie trzeba bluzy, ale jednak mam poczucie obowiązku i bluzę noszę bo jest elementem regulaminowym no i ma stopień, emblemat PSP i nazwę miejscowości.

Poszedłem tak ubrany na ćwiczenia do komory a jako instruktor przebywam najbliżej ognia i najdłużej. Spociłem się jak świnia w całym tym badziewiu, aż przez mokre ciuchy - szczególnie kominiarkę - dopiero zaczęło mnie parzyć (nagrzana woda w tkaninie). Więcej nie nakładam tego. A jeśli chodzi o skarpety to stopy akurat mają lepszą izolację (gruba podeszwa, gruba skóra lub guma, częściowo nakryte nogawką), więc w ogóle bym sobie to odpuścił.

Wkładki do rękawic przeszkadzały, ciężko palce włożyć jak trzeba.... ale może to kwestia dopasowania rozmiaru.

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl