Autor Wątek: 1% dla OSP  (Przeczytany 2510 razy)

Offline rudnikosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
1% dla OSP
« dnia: Luty 24, 2013, 15:15:27 »
Witam mam pytanie , w 1 % podatku który można przekazać na organizacje pożytku publicznego  jako numer KRS mamy podać  numer ZG ZOSP RP czy numer tej jednostki na którą chcemy przekazać pieniądze ? Wiem że w polu 125 musimy podać szczegółowe dane naszej osp tzn. jej dokładną nazwę i szczegółowy adres.  Z GÓRY DZIĘKI ZA ODP. :straz:

Offline acidapple

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2013, 15:31:13 »
jeżeli twoja jednostka nie ma statusu OPP (podejrzewam, że nie ma jak większość) to musisz wpisać krs ZG ZOSP RP. A na przyszłość polecam google.pl i szukajke na forum bo temat już się przewijał, a na necie jest od groma info  ^_^

subiekt

  • Gość
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2013, 15:51:54 »
Jeżeli nie będziecie wiedzieć komu przekazać 1 % to możecie to zrobić na moją rzecz.
1 % dla mnie prowadzi Śląska Grupa Wojewódzka IPA nr KRS Numer KRS: 0000026054 cel szczegółowy Protezy Zenon Włodarczak. Szczegółowe informacje znajdziecie tu :http://www.ipa-katowice.org/1procent/index.html
lub tu : http://www.ipa-fun.pl/11-2012/index.html strona 17
Ze strony http://www.ipa-katowice.org/1procent/index.html można pobrać darmowy, sprawdzony, z dobrego źródła program do rozliczenia rocznego PIT.
dziękuję subiekt.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2013, 22:47:22 »
Kurde :( Zenek, zapomniałem o Tobie w tym roku :( obiecuję na przyszły rok pamiętać ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2013, 07:52:09 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2013, 08:21:24 »
Na związek?! No co Ty  :rofl:

każda OSP opłaca składki na Związek a oprócz tego Związek zabiera jeszcze bodajże 10% za to, że jednostki zbierają przez 116 212 ten 1%!

Narzucają w którym sklepie i co mamy kupować itd...

ZOSP RP to taki mały PZPN  :rofl:

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2013, 09:19:36 »
Nie porównywałbym ZOSP'u do PZPN'u........bo w PZPN prędzej można zmian dokonać i PZPN nie narzuca klubom gdzie mają kupować;)
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 10:27:56 »
Na związek?! No co Ty  :rofl:

każda OSP opłaca składki na Związek a oprócz tego Związek zabiera jeszcze bodajże 10% za to, że jednostki zbierają przez 116 212 ten 1%!

Narzucają w którym sklepie i co mamy kupować itd...

ZOSP RP to taki mały PZPN  :rofl:

Chodziło o zasady przekazywania 1 %, anie sam fakt przekazania.  :wall:  :szalony:

Witam mam pytanie , w 1 % podatku który można przekazać na organizacje pożytku publicznego  jako numer KRS mamy podać  numer ZG ZOSP RP czy numer tej jednostki na którą chcemy przekazać pieniądze ? Wiem że w polu 125 musimy podać szczegółowe dane naszej osp tzn. jej dokładną nazwę i szczegółowy adres.  Z GÓRY DZIĘKI ZA ODP. :straz:

Offline jurek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2013, 15:48:35 »
Podaruj naszej jednostce 1% z twojego podatku i wpisz nr KRS
0000064740.

Pieniądza z tego tytułu przeznaczone są zakup nowego sprzętu
ratowniczego,
środków gaśniczych oraz neutralizatorów i sorbentów.
Wiadomość tą proszę przesłać swoim znajomym którzy

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Jeśli sam nie wskażesz, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego
za Ciebie. Twój 1% trafi do budżetu państwa. 

                            Pozdrawiam i dziękuję wszystkim darczyńcom:
                                                          Naczelnik OSP
                                                          Jerzy Górszczyk


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline g.k

  • dh
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Widowie
Odp: 1% dla OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2013, 15:26:54 »
W mojej jednostce (OSP Widów w pow. gliwickim) od początku prowadzimy kampanie 1%. Oczywiście na początku z średnik skutkiem. Jednak co roku udaje nam się zebrać więcej (wyjątkiem potwierdzającym regułę może być miniony rok, który pierwszy raz był "słabszy").
Tak jak mówili poprzednicy związek nakłada swego rodzaju haracz na środki uzbierane w ramach jednego procenta, ale nie wiem czy warto się bawić w zakładanie OPP jako jednostka OSP. Ne pewno wiąże się to z masą papierkowych spraw, a co za tym idzie finansowych pewnie też... Więc podsumowując jeśli jednostka nie zbiera naprawdę dużych sum z 1% to wydaje mi się że najlepszy rozwiązaniem jest pozyskiwanie go poprzez KRS związku. Jednak trzeba przyznać że gdzie tylko można, to związek obdziera nas z naszych pieniędzy... :angry:
OSP to nie tylko pomoc potrzebującym,  OSP to pasja...