Autor Wątek: Jak zawiesić członka OSP  (Przeczytany 3014 razy)

Offline wikser20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Jak zawiesić członka OSP
« dnia: Luty 24, 2013, 13:09:56 »
Witam
 Jestem Naczelnikiem OSP mam problem z jednym druhem mam pytanie jak można zawiesić członka OSP jakie pismo jest do tego potrzebne czy trzeba zrobic to przez zarząd danej jednostki czy sam moge to zrobić???????????????/  Proszę o pomoc i druki lub przykłady pism jak macie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak zawiesić członka OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2013, 13:58:17 »
Witam
 Jestem Naczelnikiem OSP mam problem z jednym druhem mam pytanie jak można zawiesić członka OSP jakie pismo jest do tego potrzebne czy trzeba zrobic to przez zarząd danej jednostki czy sam moge to zrobić???????????????/  Proszę o pomoc i druki lub przykłady pism jak macie

Przeczytałeś statut swojej jednostki OSP??????????? :kwit:

Za wzorcowym:

Cytuj
Do obowiązków naczelnika należy. min:

- czuwanie  nad przestrzeganiem dyscypliny organizacyjnej przez członków OSP,

Cytuj
Za niewłaściwe wykonanie zadań ratowniczych przez członków OSP naczelnik  może stosować następujące środki dyscyplinarne:
- upomnienie ustne,
- naganę w rozkazie naczelnika ,
- wystąpienie do Zarządu OSP o wykluczenie członka z OSP.

Podejrzewam, że w statucie nie macie żadnych zapisów w zakresie zawieszenia członka OSP.

Jedynie na czas rozpatrzenia wniosku przez Zarząd OSP o wykluczenie/skreślenie członek zwyczajny nie korzysta z praw oraz nie wykonuje obowiązków określonych  w Waszym statucie.

Wniosek/pismo o skreślenie/wykluczenie: działając na podstawie statutu OSP w ........... paragraf/punkt w związku z tym i tym zwracam się do Zarządu OSP w ........... o ................ Podpis
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 14:03:58 wysłana przez grzela »