Służba > Forum zawodowców

Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia

<< < (2/3) > >>

delete:
Generalnie kiedyś był problem z powoływanymi, z tego co się orientuję teraz taki delikwent może przez pewien czas pozostać w dyspozycji Komendanta, a później wraca na ostatnio mianowane stanowisko i traci apanaże (...)

lang:

--- Cytuj ---1. dot. odsuniety naczelnik od kierowania wydziału... robi to co normalny oficer, chodzi o to aby brał pieniadze jak pozostali (atmosferę pracy psuje, bez wnikania w szczegóły odwołania)
--- Koniec cytatu ---

A możesz sprecyzować określenie szczegóły odwołania? Wydaje mi się, że dla stanowiska naczelnik wydziału przewidziane jest mianowanie. Jak chcesz się dowiedzieć jak to jest, to pogadaj z kolegami z Trójmiasta. U nich jest dużo takich "odsuniętych".



--- Cytuj ---2. dot. zmiany regulaminu organizacyjnego w komendzie miejskiej, co zrobić ze słabymi merytorycznie oficerami i np. z likwidowanymi stanowiskami Z-ców dowódców JRG, Czy pod tym szyldem nowe rozdania stanowisk mozna zrobić?
--- Koniec cytatu ---

Przeczytaj uważnie art. 38 ustawy, a będziesz wiedział. To jest wyjątkowo przejrzysty zapis.


--- Cytuj ---3. nie jest tak jak piszesz kolego, po odwołaniach wyroki są aby przywrócić pieniązki...
--- Koniec cytatu ---

To wrzuć jakiś przykład do topicu Wyroki Sądów
Dodatek, zwany służbowym jest w gestii przełożonego uprawnionego do mianowania i koniec pieśni. Jeśli przełożony z jakiś względów uzna, że należy go obniżyć, to czyni to. Jeżeli strażak czuje się pokrzywdzony to nie może złożyć odwołania - angaż nie jest decyzją. Jedyne co może zrobić, to dochodzić swoich racji w trybie skargowym. Jeżeli obniżenie dodatku służbowego nastąpiło z powodu wystąpienia którejś z przesłanek wymienionych w § 5 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 lipca 1997 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej z późniejszymi zmianami (Dz.U. 1997 nr 94 poz. 575), to nie widzę szans na powodzenie takich działań. Chyba, że doszło do naruszenia § 10 tego rozporządzenia. Każda sprawa jest indywidualna i musiałbyś podać więcej szczegółów. Zauważ też, że napisałem MOŻNA, a to nie oznacza, że zmiejsza się...
Jak chcesz konkretny przykład, to proszę bardzo:
asp. szt. na stanowisku z-cy d-cy JRG; w związku ze zmianą regulaminu organizacyjnego KP(M) (czytaj likwidacją stanowiska) pan asp. może:

a ) zostać przeniesiony na podstawie art. 38 ust. 2 pkt 4 na niższe stanowisko, przy czym musi być spełniona przesłanka wymieniona w tym przepisie i w decyzji w tej sprawie okoliczność ta musi być uzasadniona; w takim przypadku na podstawie § 10 cytowanego rozporządzenia zachowuje prawo do uposażenia w wysokości otrzymywanego na poprzednio zajmowanym stanowisku przez okres 12 m-cy - ale jest jeden haczyk w postaci § 5 pkt 2; a dokładnie to następnego dnia komendant może obniżyć mu dodatek służbowy, jeżeli oczywiście wystąpi któraś z przesłanek wymienionych w tym przepisie.

b ) zostać zwolniony ze służby na podstawie art. 43 ust. 3 pkt 3 lub art. 38 ust. 4

......

jest jeszcze kilka możliwości prawnie dopuszczalnych, ale moim zdaniem dostanie propozycję napisania raportu o przeniesienie na własną prośbę. Wielu komendantów tak właśnie czyni.
A w takiej sytuacji nie ma możliwości skorzystanie z zapisu zawartego w § 10 rozporządzenia.
Troszkę się rozpisałem, ale myślę, że to rozwiewa twoje wątpliwości.
Mam nadzieję, że sprawa dotyczy twojej osoby, bo jeżeli jesteś kadrowcem lub komendantem to powinieneś się wstydzić :angry:

delete:
DEUTH FAHR AGROTRON     

Lang ma rację, ale pamietaj że orzecznictwo sądów nie jest wiążące. Zawsze to są sprawy indywidualne w sądach pracy.

Powodzenia w walce z KADROWCAMI - ramieniem zbrojnym KOMEDIANTÓW.

Ps. Osobiście uważam, że przy zmianie komendanta powinno się na poważnie zweryfikować postępowanie kadrowca. Mam na myśli jego nadgorliwość i czy faktycznie wykonywał tylko polecenia....

Przepraszam z góry uczciwych kadrowców, praca jest niewdzięczna.  
 B)

DREAM:
U nas mili Państwo bez problemu np.  były naczelnik prewencji po aferze gdańskiej  zajmuje sie kwatermistrzostwem. Tylko aby go do przetargów nie dopuścili...

 ;)  

lang:

--- Cytuj ---U nas mili Państwo bez problemu np. były naczelnik prewencji po aferze gdańskiej zajmuje sie kwatermistrzostwem. Tylko aby go do przetargów nie dopuścili...
--- Koniec cytatu ---

A słyszałeś o tym, że prokuratura umorzyła postępowanie... To się zastanów, co sugerujesz, bo zęby dwa razy nie rosną, chociaż mówią też, że ryj nie szklanka...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej