Autor Wątek: Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia  (Przeczytany 2864 razy)

Offline DEUTH FAHR AGROTRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Będzie wesoło...
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« dnia: Styczeń 23, 2006, 17:13:26 »
Zapewne w wielu komendach pojawia się problem - strażaka mianowanego na stałe, którego trzeba przenieść na niższe stanowisko (z różnych względów). stąd też moje pytania z tym związane:

1. Czy strażak mianowany na stałe po utracie stanowiska (nie na własną prośbę ) zachowuje pełne uposażenie?

2. Czy w ramach reorganizacji komend miejskich i powiatowych jest możliwa utrata uposażenia – nowe mianowanie?

3. Kwestia dodatku służbowego, czy można zmniejszyć czy poczekać do 2 negatywnych opinii okresowych (...)?

pozdrawiam

Ps. tworzą się teraz kuriozalne sytuacje kadrowe m.in. naczelnicy na zmianach bez wydziałów itp.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2006, 17:25:01 »
Cytuj
tworzą się teraz kuriozalne sytuacje kadrowe m.in. naczelnicy na zmianach bez wydziałów itp.
Cytuj
trzeba przenieść na niższe stanowisko (z różnych względów).
Łooo... no  to się porobiło ;) :D
"Kolega" zapewnie w KW? - <gogle> w takim razie - Polecam!
Pozdr.
Ps. Bez ewent. podtekstów proszę - nie jestem absolutnie złośliwy i upierdliwy! Nie jest to moim zamiarem  :)  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2006, 17:29:42 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 18:01:33 »
A to wszystko jest tak ładnie napisane w ustawie - art. 38 oraz 89. Kadrowców nie macie? Rozumiem.... naczelnik RK trafił na podział, buhaha. A tak na marginesie, to założę się, że często padają propozycje przeniesienia w trybie art. 38 ust. 3. Marne szanse w takim przypadku na uwzględnienie odwołania. Swoją drogą, chciałbym poznać uzasadnienie decyzji w sprawie przeniesienia np. naczelnika RT na stanowisko d-ca sekcji w JRG. Zwróćcie uwagę, że w zapisach ustawy przenosi się i można przenieść w określonych przypadkach. Przypadki te są enumeratywnie wyliczone i stanowią zamknięte katalogi przesłanek (przepraszam za ten prawniczy bełkot, ale tak w szkole uczą ;)). Jeżeli żadna z nich nie jest spełniona, to jedyną furtką jest ust. 3. A to już może ocierać się o mobbing.... Chociaż jak powszechnie wiadomo zjawisko to w PSP nie występuje.
DEUTH FAHR AGROTRON podaj jakieś konkretne przykłady, to podyskutujemy.
A co do twoich pytań:

1. TAK, z zastrzeżeniami w Ustawie

2. TAK - w przypadku L I K W I D A C J I stanowiska

3. MOŻNA od razu. Dodatek służbowy ma charakter uznaniowy, a jego wysokość zależy od przełożonego. Ale to odrębny temat...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:26:55 »
Cześć
Z miła chęcią bym Ci odpowiedział lub pogadał na zaczęty przez Ciebie temat , ale sam nie wiem o czym piszesz wiec jeśli łaska to proszę o przetłumaczenie najpierw twego niku bo jak się domyślasz jestem Polakiem a dawno temu w szkole uczono mnie języka rosyjskiego .Aczkolwiek jeśli już chodzi o nik to czytając mój nik zapewne się sam domyślisz ze mieszkam koło Niemiec ale niestety ruscy pompowali w nas tyle lat rosyjski ze  nawet moje zamieszkanie nic nie pomaga w czytaniu twego i tego typu ników.
Serdecznie pozdrawiam
I bez urazy
Jeśli chodzi o resztę twego tematu to , no nie wiem hhhhmmmmmm ale chyba jest tego logiczne wytłumaczenie mianowicie czy w straży może cos zadziwić strażaka??????
Wiec powodzenia braci moja strażacka  
Jeszcze raz wszystkich czytelników pozdrawiam

Offline DEUTH FAHR AGROTRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Będzie wesoło...
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2006, 20:34:49 »
napisałem w PRAKTYCE, przepisy ogólne są znane wszystkim, tego co uczy szkoła między bajki można włożyć...

1. dot. odsuniety naczelnik od kierowania wydziału... robi to co normalny oficer, chodzi o to aby brał pieniadze jak pozostali (atmosferę pracy psuje, bez wnikania w szczegóły odwołania),
2. dot. zmiany regulaminu organizacyjnego w komendzie miejskiej, co zrobić ze słabymi merytorycznie oficerami i np. z likwidowanymi stanowiskami Z-ców dowódców JRG, Czy pod tym szyldem nowe rozdania stanowisk mozna zrobić?
3. nie jest tak jak piszesz kolego, po odwołaniach wyroki są aby przywrócić pieniązki...

pozdrawiam

Jest człowiek jest problem, nie ma człowieka nie ma problemu. J. Stalin


 :rolleyes:  

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2006, 20:52:00 »
Generalnie kiedyś był problem z powoływanymi, z tego co się orientuję teraz taki delikwent może przez pewien czas pozostać w dyspozycji Komendanta, a później wraca na ostatnio mianowane stanowisko i traci apanaże (...)
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:46:38 »
Cytuj
1. dot. odsuniety naczelnik od kierowania wydziału... robi to co normalny oficer, chodzi o to aby brał pieniadze jak pozostali (atmosferę pracy psuje, bez wnikania w szczegóły odwołania)

A możesz sprecyzować określenie szczegóły odwołania? Wydaje mi się, że dla stanowiska naczelnik wydziału przewidziane jest mianowanie. Jak chcesz się dowiedzieć jak to jest, to pogadaj z kolegami z Trójmiasta. U nich jest dużo takich "odsuniętych".


Cytuj
2. dot. zmiany regulaminu organizacyjnego w komendzie miejskiej, co zrobić ze słabymi merytorycznie oficerami i np. z likwidowanymi stanowiskami Z-ców dowódców JRG, Czy pod tym szyldem nowe rozdania stanowisk mozna zrobić?

Przeczytaj uważnie art. 38 ustawy, a będziesz wiedział. To jest wyjątkowo przejrzysty zapis.

Cytuj
3. nie jest tak jak piszesz kolego, po odwołaniach wyroki są aby przywrócić pieniązki...

To wrzuć jakiś przykład do topicu Wyroki Sądów
Dodatek, zwany służbowym jest w gestii przełożonego uprawnionego do mianowania i koniec pieśni. Jeśli przełożony z jakiś względów uzna, że należy go obniżyć, to czyni to. Jeżeli strażak czuje się pokrzywdzony to nie może złożyć odwołania - angaż nie jest decyzją. Jedyne co może zrobić, to dochodzić swoich racji w trybie skargowym. Jeżeli obniżenie dodatku służbowego nastąpiło z powodu wystąpienia którejś z przesłanek wymienionych w § 5 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 lipca 1997 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej z późniejszymi zmianami (Dz.U. 1997 nr 94 poz. 575), to nie widzę szans na powodzenie takich działań. Chyba, że doszło do naruszenia § 10 tego rozporządzenia. Każda sprawa jest indywidualna i musiałbyś podać więcej szczegółów. Zauważ też, że napisałem MOŻNA, a to nie oznacza, że zmiejsza się...
Jak chcesz konkretny przykład, to proszę bardzo:
asp. szt. na stanowisku z-cy d-cy JRG; w związku ze zmianą regulaminu organizacyjnego KP(M) (czytaj likwidacją stanowiska) pan asp. może:

a ) zostać przeniesiony na podstawie art. 38 ust. 2 pkt 4 na niższe stanowisko, przy czym musi być spełniona przesłanka wymieniona w tym przepisie i w decyzji w tej sprawie okoliczność ta musi być uzasadniona; w takim przypadku na podstawie § 10 cytowanego rozporządzenia zachowuje prawo do uposażenia w wysokości otrzymywanego na poprzednio zajmowanym stanowisku przez okres 12 m-cy - ale jest jeden haczyk w postaci § 5 pkt 2; a dokładnie to następnego dnia komendant może obniżyć mu dodatek służbowy, jeżeli oczywiście wystąpi któraś z przesłanek wymienionych w tym przepisie.

b ) zostać zwolniony ze służby na podstawie art. 43 ust. 3 pkt 3 lub art. 38 ust. 4

......

jest jeszcze kilka możliwości prawnie dopuszczalnych, ale moim zdaniem dostanie propozycję napisania raportu o przeniesienie na własną prośbę. Wielu komendantów tak właśnie czyni.
A w takiej sytuacji nie ma możliwości skorzystanie z zapisu zawartego w § 10 rozporządzenia.
Troszkę się rozpisałem, ale myślę, że to rozwiewa twoje wątpliwości.
Mam nadzieję, że sprawa dotyczy twojej osoby, bo jeżeli jesteś kadrowcem lub komendantem to powinieneś się wstydzić :angry:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2006, 14:32:01 »
DEUTH FAHR AGROTRON     

Lang ma rację, ale pamietaj że orzecznictwo sądów nie jest wiążące. Zawsze to są sprawy indywidualne w sądach pracy.

Powodzenia w walce z KADROWCAMI - ramieniem zbrojnym KOMEDIANTÓW.

Ps. Osobiście uważam, że przy zmianie komendanta powinno się na poważnie zweryfikować postępowanie kadrowca. Mam na myśli jego nadgorliwość i czy faktycznie wykonywał tylko polecenia....

Przepraszam z góry uczciwych kadrowców, praca jest niewdzięczna.  
 B)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 14:32:39 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

DREAM

  • Gość
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2006, 21:00:05 »
U nas mili Państwo bez problemu np.  były naczelnik prewencji po aferze gdańskiej  zajmuje sie kwatermistrzostwem. Tylko aby go do przetargów nie dopuścili...

 ;)  

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2006, 21:18:20 »
Cytuj
U nas mili Państwo bez problemu np. były naczelnik prewencji po aferze gdańskiej zajmuje sie kwatermistrzostwem. Tylko aby go do przetargów nie dopuścili...

A słyszałeś o tym, że prokuratura umorzyła postępowanie... To się zastanów, co sugerujesz, bo zęby dwa razy nie rosną, chociaż mówią też, że ryj nie szklanka...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

DREAM

  • Gość
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2006, 14:03:00 »
Ciekawe, a prowadziła przeciwko Naczelnikowi Prewencji Grzegorzowi B. rzeczoznawcy  jakies postepowanie - sledztwo ? Osadzeni zawsze mówia że są niewinni, czyli winnych trzeba szukac na wolności.  Wiem wiem robił za darmo a do liczenia kaleson sam sie przeniósł... Pytanie czy przyjmowanie pieniążków  bez pokwitowania jest uczciwe TAK / NIE. A z punktu karno - skarbowego, albo mralności ofiera ? Czy rzeczoznawca posiada immunitet na podatki?
 :)
Ps. zastraszeń tu jeszcze nie było, a co na to regulamin
Cytuj
LANG napisano 26.01.2006 - 21:18 ...co sugerujesz, bo zęby dwa razy nie rosną, chociaż mówią też, że ryj nie szklanka...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 14:05:39 wysłana przez DREAM »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Akt Mianowania A Utrata Składników Uposażenia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2006, 14:16:54 »
A poczułeś się zastraszony! To ja Ci powiem, że gdyby ktoś publicznie zasugerował, że nie mogę być dopuszczony do organizacji przetargów, bo mógłbym np. ustawić takowy, to nie zwracałbym uwagi na konsekwencje, tylko wystawił gościowi skierowanie na chirurgię urazową. Coż, taki już jestem. Chociaż generalnie to niesamowicie spokojny człowiek ze mnie. Poza tym mogłeś od razu określić, że chodzi Ci o KW. A tak w ten sposób rzuciłeś sugestią pod adresem dwóch byłych naczelników...

Z wami się ciężko dyskutuje - nie moglibyście zarezerwować jednego nicka, np. G14 i przemawiać wspólnym głosem?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie