Autor Wątek: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie  (Przeczytany 10061 razy)

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« dnia: Luty 23, 2013, 11:48:00 »
Witam

Mam pytanie co powinno znajdować sie w teczce operacyjnej w każdym samochodzie OSP w KSRG ? czy jest jakieś rozporządzenie co mówi o tym dokładnie co powinno być ?

Offline bohun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • OSP Rodaki
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2013, 16:18:18 »
U nas z tego co pamiętam tak na szybko to mamy :
- wykaz członków OSP z aktualnymi badaniami(bez badań które sĄ na remizie),
- kryptonimy samochodów pożarniczych z tereny powiatu,
- instrukcje LPR jak przygotować teren do lądowania śmigłowca,
- teczkę druków z przekazania miejsca pożaru (KDR) itp.,
- telefony do sołtysów poszczególnych miejscowości w gminie,
- obowiązkowo dowód rejestracyjny pojazdu,
- karty paliwowe samochodu i sprzętu na nim posiadanego,
- dodatkowo dwie kartki o informacji że radiostacje nasobne lub latarki są w ładowarce która jest poza samochodem(zasilanie 230V).
Przydałaby się jeszcze dokładna mapa gminy lub powiatu z naniesionymi hydrantami.

Zapoznaj się z rozporządzeniem  MSW I A z 18.02.2011r. w sprawie szczegółowych zasad org. KSRG dz. ust. nr. 46 poz. 239 zał4,6,8,9,10,11,12

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2013, 22:24:21 »
Dodatkowo jeśli jednostka jest w kompani obwodowej to dokumentacja z tym związana również powinna się tam znaleźć. dobrze jest mieć ksera "wkładek" dla kierowców 

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2013, 23:01:16 »
Dodatkowo jeśli jednostka jest w kompani obwodowej to dokumentacja z tym związana również powinna się tam znaleźć. dobrze jest mieć ksera "wkładek" dla kierowców
Nie przesadzacie aby czasem? Wóz bojowy to nie biuro żeby wozić papiery członków - to naczelnik pilnuje stanu osobowego JOT i spełnienia wszelkich wymagań. Jeśli coś wozić to wykazy wyszkolenia/uprawnień kto co ma, ale z tym to również nie bardzo wiem na co...

Wkładkę to każdy kierowca powinien nosić przy sobie - ja mam akurat wsadzoną do okładki razem z prawkiem, a ją do portfela, więc jak mam prawko, to wkładkę też... Bo może idąc tym tropem należałoby jeszcze skserować prawa jazdy?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2013, 23:28:05 »
Co do kser wkładek a nawet i praw jazdy to nie jest do końca głupi pomysł. Ja jak biegnę na syrenę to nawet nie myślę żeby brać portfel. Klucze od remizy i ewentualnie telefon. Zawsze to kserówka może ułatwić kontakt z policją kiedy np. wracasz z akcji.

U nas podobnie jak powyżej: instrukcje lądowania LPR, mapa powiatu i kraju jak się nie mylę, dokumentacja kompanii odwodowej, papiery z auta i karty paliw, druki, kryptonimy z powiatu i notes w kratkę.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2013, 23:29:40 »
Obowiązkowo notes i kilka długopisów rzuconych w różnych miejscach auta, w tym oczywiście przy notesie ;)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2013, 09:53:09 »
Witam

Mam pytanie co powinno znajdować sie w teczce operacyjnej w każdym samochodzie OSP w KSRG ? czy jest jakieś rozporządzenie co mówi o tym dokładnie co powinno być ?

Obowiązkowo musi być ten zestaw. Dodatkowo w pojeździe powinna znajdować się dokumentacja wymagana zarządzeniem właściwego KP/KM PSP. Pozostałe druki czy opracowania mogą być dołożone wg własnego uznania ale nikt tego nie może od Ciebie wymagać


Dokumentacja wymagana Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  dnia 18 lutego 2011 roku w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego
- karta udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy
- karta dekontaminacyjna osoby poszkodowanej
- informacja ze zdarzenia
- meldunek o wypadku lekkim ratownika
- meldunek o wypadkach śmiertelnych, ciężkich i zbiorowych ratowników
- meldunek o wypadku lub kolizji pojazdu podmiotu KSRG
- potwierdzenie udziału w działaniu ratowniczym
- potwierdzenie przekazania terenu, obiektu lub mienia objętego działaniem ratowniczym

Dokumentacja wymagana Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 lipca 1992 w sprawie zakresu i trybu korzystania z praw przez kierującego działaniem ratowniczym
- pokwitowanie przejęcia mienia w użytkowanie
- pokwitowanie zwrotu mienia
- decyzja kierującego działaniem ratowniczym
- raport kierującego działaniem ratowniczym

Dokumentacja wymagana Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 30 grudnia 2002 roku w sprawie poważnych awarii objętych obowiązkiem zgłoszenia do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
- informacja o wystąpieniu poważnej awarii

Inne dokumenty wymagane w pojeździe (zgodnie z wytycznymi o przeprowadzaniu kontroli w podmiotach KSRG)
- dane radiowe KP/KM PSP
- instrukcja przyjęcia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) – tzw. Checklista
- mapa terenu działania


W mojej OSP dodatkowo wozimy:
- notes, długopis
- wykaz ulic w danej miejscowości i opis dojazdu do nich (np ul. Wrocławska - kierunek Kraków, za stacją paliw druga po prawej)
- plan osiedli mieszkaniowych w mieście - rozmieszczenie budynków z nr klatek schodowych, hydrantów,
- mapę z nadleśnictwa
- wykaz sprzętu w OSP z podst. parametrami (aparaty, szczęki, latarki itd) - numery seryjne, daty produkcji, podstawowe dane eksploatacyjne (moc, wydajność, rodzaj paliwa,  itp) - opracowane w tabelach
- wykaz sprzętu na danym samochodzie

to chyba na tyle
dodatkowo każde auto ma osobną teczkę z dokumentami samochodu - dowód rejestracyjny, ksero ubezpieczenia, karty paliwowe,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 10:13:59 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2013, 13:53:17 »
Dodatkowo jeśli jednostka jest w kompani obwodowej to dokumentacja z tym związana również powinna się tam znaleźć. dobrze jest mieć ksera "wkładek" dla kierowców
Nie przesadzacie aby czasem? Wóz bojowy to nie biuro żeby wozić papiery członków - to naczelnik pilnuje stanu osobowego JOT i spełnienia wszelkich wymagań. Jeśli coś wozić to wykazy wyszkolenia/uprawnień kto co ma, ale z tym to również nie bardzo wiem na co...

Wkładkę to każdy kierowca powinien nosić przy sobie - ja mam akurat wsadzoną do okładki razem z prawkiem, a ją do portfela, więc jak mam prawko, to wkładkę też... Bo może idąc tym tropem należałoby jeszcze skserować prawa jazdy?

Napisałeś bzdury i właśnie Twoja jednostka nie zaliczyła Inspekcji.
Zgodnie z wytycznymi m.in.
 
2. Ocena gotowości ratowników

Ilość punktów za zagadnienie - 0-10 punktów.

Ocenie punktowej podlegają zastępy, które przybyły na alarm. Na ww. ocenę składają się:

a)    ocena stanu wyposażenia ratowników,

b)    ocena posiadanych uprawnień w zakresie:

-     kwalifikacji ratowniczych,

-     uprawnień do obsługi sprzętu ratowniczego,

-     aktualnych badań lekarskich,

-     kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy,

-     innych szkoleń (kursów).

Brak badań lekarskich, kwalifikacji ratowniczych u przynajmniej jednego ratownika skutkuje wystawieniem oceny niedostatecznej z całej inspekcji niezależnie od ilości uzyskanych punktów z pozostałych ocenianych elementów inspekcji.

4. Ocena dokumentacji

Ilość punktów za zagadnienie - 0-5 punktów.

Sprawdzeniu podlegają następujące elementy:
1.   Dokumentacja operacyjna (zgodnie z właściwym rozporządzeniem o ksrg)
2.   Dokumentacja odwodowa (zgodnie z rozkazem właściwego kw PSP)
3.   Mapa terenu działania
4.   Ewidencja wyszkolenia
5.   Dane radiowe
6.   Instrukcja przyjęcia śmigłowca LPR

Wszystkie wymienione elementy (oprócz ewidencji wyszkolenia) powinny znajdować się na wyposażeniu samochodu bojowego.
Za każdy niespełniony element należy odjąć 1 punkt. Końcowa punktowa ocena zagadnienia nie może być liczbą ujemną.
ITD.

I teraz wyobraź sobie że to wszystko jest pięknie skompletowane ale w biurze Prezesa/Naczelnika i pod zamknięciem??
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2013, 18:04:23 »
dokumentację o której piszesz zawsze można dostarczyć do komendy po wszystkim. Ważne żeby szło zidentyfikować osoby a następnie potwierdzić ich uprawnienia. Nie róbmy z samochodu biura naczelnika strazy
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2013, 20:56:00 »
dokumentację o której piszesz zawsze można dostarczyć do komendy po wszystkim. Ważne żeby szło zidentyfikować osoby a następnie potwierdzić ich uprawnienia. Nie róbmy z samochodu biura naczelnika strazy

Przykro mi ale jest to sprawdzane na miejscu i punktowane wg protokołu z inspekcji. Nie ma czegoś takiego jak "dowiozę później". No chyba że u Ciebie kontrolujący podchodzą do tego inaczej bądź nie miałeś jeszcze kontroli wg nowych wytycznych.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2013, 23:00:06 »
dokumentację o której piszesz zawsze można dostarczyć do komendy po wszystkim. Ważne żeby szło zidentyfikować osoby a następnie potwierdzić ich uprawnienia. Nie róbmy z samochodu biura naczelnika strazy

Przykro mi ale jest to sprawdzane na miejscu i punktowane wg protokołu z inspekcji. Nie ma czegoś takiego jak "dowiozę później". No chyba że u Ciebie kontrolujący podchodzą do tego inaczej bądź nie miałeś jeszcze kontroli wg nowych wytycznych.

Adriano, masz racje.

Wszystkie dokumenty muszą być w pojeździe i koniec.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2013, 03:32:08 »

Wszystkie dokumenty muszą być w pojeździe i koniec.
w samych wytycznych już piszą coś innego więc nie zamierzam powielać głupoty kontrolujących
"Wszystkie wymienione elementy (oprócz ewidencji wyszkolenia) powinny znajdować się na wyposażeniu samochodu bojowego."

Ja moge mieć na samochodzie nawet kartę szczepień psa od sąsiada ale pod warunkiem że nakażą mi to odpowiednim przepisem. Na dzień dzisiejszy prawo wyraźnie stanowi co mam mieć w aucie i mogą mi wlepiać i -10000 pkt. To i tak niczego nie zmienia. Zresztą te wszystkie kontrole to i tak jedna wielka ściema bo jakoś nie słyszałem żeby ktoś za nieprawidłowości ponosił konsekwencje
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Miras-20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: KSRG - Teczka z dokumentacją w samochodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2013, 18:25:09 »
Może troche nie na temat ale napiszę :

U nas na PSK od lipca ubiegłego roku działa program ewidencyjny wszystkich ratowników i sprzętu !
Przy zgłaszaniu się po syrenie na PSK (bądź w wolnej chwili podczas jazdy ) podajemy nazwiska strażaków biorących udział w akcji.
System ma wprowadzone wszystkie potrzebne dane o strażaku ( badania , szkolenia itp.)

Więc moim skromnym zdaniem wożenie wszystkich papierów ( w naszym przypadku na 3 autach) to głupota
Ja zrobiłem zestawienie strażaków "wyjazdowych" wyszczególniając potrzebne dane i nasza KP PSP jest zadowolona