Autor Wątek: SLRT dotacje - terminy?  (Przeczytany 1100 razy)

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
SLRT dotacje - terminy?
« dnia: Luty 18, 2013, 23:10:17 »
witam,

nosimy się z zamiarem kupna nowego lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego, własnych środków mamy ok. 35-40 tys. zł.
W związku, iż nie mam doświadczenia z tego typu sprawach, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z terminami składania dokumentów o dotację
Jeśli chodzi o NFOŚiGW termin składania wniosków nie jest określony, natomiast jeśli chodzi o ZOSP termin do 15 marca b.r i we wniosku trzeba podać środki z innych źródeł i do tego należy dodać pisemne potwierdzenie finansowania z tych źródeł i tu jest problem, ponieważ nie mamy jeszcze potwierdzenia otrzymania dotacji z innych źródeł (NFOŚiGW, Sejmik Województwa nie ogłosił jeszcze programu wsparcia) poza własnymi.
- czy w takim wypadku wystarczy dołączyć sam wniosek o dotację z innych źródeł?
- czy dotacje z ZOSP na zakup pojazdów przyznawane są tylko raz w roku?
- jak oceniacie szanse na dotacje z NFOŚiGW na zakup SLRt?
- jakie są wasze doświadczenia z zakupem, dotacjami na zakup SLRt? (jakie dotacje otrzymaliście, od kogo, jak wyglądał przebieg waszych starań itp).

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: SLRT dotacje - terminy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 23:40:06 »
Cytuj
czy dotacje z ZOSP na zakup pojazdów przyznawane są tylko raz w roku?
Tak i najlepiej od razu uderzyć do Zarządu Powiatowego z pytaniami, ponieważ ilość dotacji jest ograniczona na województwo/powiat i często jest tak, że jesli z jednego powiatu ubiega się kilka OSP to dostaje tylko jedna.

Cytuj
-jak oceniacie szanse na dotacje z NFOŚiGW na zakup SLRt?
Szanse zawsze są, trzeba próbować. Pomoże dobre uzasadnienie oraz zawarcie w nazwie zadania i opisie faktu, że samochód będzie służył również do neutralizacji skażeń (np. miernik, sorbent, dyspergent na wyposażeniu)

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: SLRT dotacje - terminy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, 10:49:51 »
Zarząd Główny ZOSP RP na zakup lekkich samochodów przewiduje 50.000 zł termin składania bodajże gdzieś do Marca ja pisałem  wniosek o przyznanie dotacji do ZG ZOSP w Warszawie w kwocie 50.000 zł i w rubrykach  gdzie podaje sie środki finansowe z innych śródeł podałem ze z WFOŚiGW 25.000 zł ( też nie miałem od nich potwierdzenia) oraz wpisałem środki własne cos ok 70.000 zł ( z tego 50,000 zł obiecała mi Komenda Główna PSP tez nie miałem od nich pisemnego potwierdzenia dopiero kilka dni przed ogłoszeniem przetargu otrzymałem od nich promese na własnie 50 tyś - Teraz kolego powiem ci tak.

Jak nie masz popychacza w Zarządzie Głownym - będzie ciężko cos dostać, tak samo jak w KG PSP czy w innych instytucjach. WFOŚiGW daje dotacje jezeli wie ze reszte pieniędzy bedziesz miał własnie z innych źródeł- i tu miałem problem bo Pani w Gminie która pisała wniosek do WFOŚiGW chciała odemnie promesy potwierdzenia dotacji z innych źródeł których na tamta chwile nie miałem bo wszysttkie dotacje były obiecane na słowo, dopiero Gmina musiała zabezpieczyć kilka dziesiąt tysięcy, puźniej otrzymałem promese z ZG w Warszawie i jakoś poleciało przetarg ogłaszałem sam jako jednostka. Łatwo nie było ale efekt końcowy zakończył sie nowym lekkim samochodem

Offline lukijrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: SLRT dotacje - terminy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2013, 21:11:24 »
Zgadzam się z intenso ciężko jest dostać dotacje na samochód lekki,ale trzeba próbować.