Autor Wątek: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED  (Przeczytany 1844 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
"Program ma na celu wyposażenia jedostek OSP województwa dolnośląskiego w AED oraz moduły informacyjno -alarmowe jak i przeszkolenie min 15 osób"

Więcej informacji:
http://www.wroclaw.zosprp.pl/dok/dsbw.pdf

Co Wy na to  :szalony:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 13:38:16 »
Założenia szczytne. Potrzeby jak najbardziej realne. Szkoda, że nikt nie mówi o kosztach. Wg mojej wiedzy defibrylator trzeba przeglądać a serwis kosztuje. Wymieniać elektrody a te też kosztują. Wiem, ratownictwo kosztuje. Ale pokazujmy wszystkie strony medalu a nie tylko tą ładniejszą. Ludzie powinni wiedzieć o zaletach ale i kosztach aby móc zaplanować skąd potem wezmą pieniądze na utrzymanie sprzętu.
Tak dla ciekawych powiem. W moim mieście oprócz pogotowia są instytucje któe posiadają defibrylatory. Jest ich od paru lat na calym mieście chyba z 10. I nigdy nie zostały użyte. Co nie znaczy że jestem przeciwny.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2013, 13:43:35 »
Mnie akurat bardziej ciekawi zasadność wykorzystania systemu a właściwie modułu informacyjno-alarmowego. Nazwałbym to kasą wyrzuconą w błoto, bo o tym że dana OSP moze podjąć takie czynności i że ma taki sprzet powinni wiedzieć dyspozytorzy pogotowia/straży. Dublowanie systemów to nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 13:47:09 wysłana przez max[] »

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2013, 10:08:47 »
Panowie mi to się wydaję że w niedługim czasie w wytycznych dotyczących zakupów realizowanych z KSRG na pierwszym miejscu znajdzie się AED i będziemy dysponowani do NZK na terenie naszych gmin co będzie skracało czas reakcji  bo np na przypadku mojej miejscowości to karetka jedzie około 15 min a wiecie co znaczy taki czas przy zatrzymaniu krążenia. Fajnie by było gdyby taki program zaczął funkcjonować również w innych województwach bo napewno złożył bym taki wniosek dla mojej jednostki.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2013, 10:17:42 »
gdyby komulkowiek w tym kraju zalezalo by ludzie z  nzk przezywali to aed byloby w kazdym publicznym aucie i pchane by bylo do nzk zaraz przed karetka
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2013, 07:59:44 »
Czar prysł  :szalony:
Ktoś się chyba źle czuje albo robi programy na pokaz, żeby tylko robić. Pomijają fakt dostępności tego systemu....

Do konkretów....
Moduł informacyjno alarmowy   kpl.   1   7109,40 zł.
Defibrylator                           szt.   1   5832,00 zł.

Dopłata zarządu 2 000,00zł  :wall:

Wciąż nie wiem dlaczego bawią się w kolejne moduły ale chyba ktoś nie zna możliwości systemu DSP, montowanego w remizach.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 08:04:51 wysłana przez max[] »

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Dolnyśląsk Bezpieczna Weś - program doposażania OSP w AED
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2013, 12:40:41 »
"Program ma na celu wyposażenia jedostek OSP województwa dolnośląskiego w AED oraz moduły informacyjno -alarmowe jak i przeszkolenie min 15 osób"

Więcej informacji:
http://www.wroclaw.zosprp.pl/dok/dsbw.pdf

Co Wy na to  :szalony:
Sam pomysł jest ciekawy i powinien być już dawno wdrożony jednak alarmowanie powinno być przez DSP i telefon 998 lub 112