Autor Wątek: Analizy Zdarzeń  (Przeczytany 3481 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Analizy Zdarzeń
« dnia: Styczeń 22, 2006, 09:58:31 »
Witam

Może wkońcu zrobiliśmy coś porzytecznego (polityce mówimy NIE), i stworzymy bazę analiz z róznych zdarzeń, kytóre mozemy omawiac na forum, mówic co było dobrze co należałoby poprawić, jakie są doświadczenia z różnych jednostek.

Czy jest ktos w ogóle zainteresowany takim cyklem "szkolenia",, mnie sie wydaje dobry pomysł, poniewaz, na tym forum wypowiadają sie zarówno szeregowi strazacy, jak i dowódcy wyzszych szczebli co moze pokazać różne spojrzenia na działania...?!


Pozdrawiam

Online tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:16:03 »
Jestem za.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2006, 14:36:56 »
Pomysł fajny i przypuszczam, że większość czytających to potwierdzi tylko kto ma pomysł na formę realizacji?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2006, 16:08:50 »
No właśnie, trzeba nad tym pomyslec, bo zamieszczania całej analizy to chyba nie bardzo, bo większośc to kilkanascie stron materiału, czy też zamieszcac plik z danymi albo ten kto bedzie miał analize wysle je do zainteresowanych np na maila....
I tu raczej pytanie tyczy się moderatora, jaką on ma propozycję?!

Ja juz kilka analiz mam wiec, prosze o odpowiedz dot. organizacji tego tematu.

Pozdrawiam

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2006, 07:52:18 »
Myślę, że trzeba rozmiawiać o zdarzeniach, w których "coś nie poszło" tak aby uczestnicy formum mogli się uczyć na błędach innych.  Trzeba też "pochwalić się" akcjami trudnymi i skomplikowanymi, które poszły dobrze - inni też mogą stosować sprawdzone rozwiązania. Temat jest dobry. Jestem za.

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2006, 18:13:38 »
Jeśli tak to pełna anonimowość. Tzn pan x i Pan Y... W innym wypadku może stać się to nieobiektywne. Dociekliwi i tak dojdą do źródła.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2006, 18:23:43 »
czesc!

widze że sa zainteresowani tematem, wiec chyba zaczniemy, jednak ponawiam pytanie o forme przedstawienia czy tez przesyłania takiej analizy.......!!!

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2006, 18:11:13 »
No, widze że ilość wykonanych analiz przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Tyle ich jest że nie wiadomo od której zacząć, czytania i analizowania na co najmniej dwa miesiące dzień i noc. Nie to co w wydawanym przez tą wstrętną, ochydną KG Przeglądzie pożarniczym.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2006, 22:03:48 »
No dla mnie byłaby to kopalnia wiedzy więc czekam z niecierpliwością.

Myślę, że pomysł z tym żeby podawać maile jest kiepski bo wątek będzie miał 150 odpowiedzi typu "mnie też prześlij, podaje maila"
a autor nic ni będzie robił tylko dzień i noc przesyłał pliki... -_-

Najlepiej byłoby zamieścić link do pliku np. w Wordzie.

Pozdrawiam

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2006, 00:18:16 »
Jeśli tak to pełna anonimowość. Tzn pan x i Pan Y... W innym wypadku może stać się to nieobiektywne. Dociekliwi i tak dojdą do źródła.
W przypadku analiz to z tą anonimowością to nie bardzo. Po opisie będzie wiadomo od kogo pochodzi. A obektywizmem bym się nie przejmował on nigdy nie jest obiektywny.
A tak na poważnie to jak to chcecie rozwiązać technicznie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Analizy Zdarzeń
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2006, 12:48:28 »
w związku z tym, iż moja propozycja spotkała się z aprobatą nielicznych forumowiczów, jak również z brakiem odpowiedzi od moderatora dot. formy zamieszczania analiz (żeby wszystko było zgodne z regulaminem), postanowiłem zamknąc niniejszy wątek.