Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 186193 razy)

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 02, 2008, 19:02:55 »
No to faktycznie u Ciebie nie tylko podział ale i biuro  jest STRASZLIWIE poszkodowane ,bo u mnie ilość urlopu w biurach , jest uzależniona od wieku,stażu itd.A jeżeli chodzi o dni w jakie biorą te urlopy - to akurat mają je w dniach kalendarzowych ( ??).Pozdrawiam.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to poprzednicy płaczą i płaczą.
Ja wyraźnie napisałem, że tzw. biuro [...] ma od 5 dni roboczych czyli 40 godz. - strażacy pełniący np. funkcję pomocnika oficera operacyjnego, w tym kierowcy grupy operacyjnej do max. 18 dni roboczych czyli 144 godz. w roku - np. d-cy i z-cy d-ców JRG).
No chyba, że widzisz tylko te linijki, które dla Ciebie są wygodniejsze?

straz98

  • Gość
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 02, 2008, 19:13:45 »
Panowie chyba nie wiecie o czym piszecie. Urlop dodatkowy poza PB uzależniony jest zawsze od stażu, wieku i pełnionej funkcji, i 18 dni można uzbierać tylko w przypadku zbiegu conajmniej dwóch uprawnień. Kiedyś było tak, że D-ca i Z-ca D-cy JRG mieli tyle urlopu co BP teraz juz tak nie jest. Kolejne a według was kiedy biurowi mają brać urlopy, w soboty i niedziele ? Przecież dla PB też w czas urlopu nie wliczają się dni wolne od służby. Jeśli chodzi o dyżury domowe to w większości komend, poza tymi największymi, żeby obsadzić grupy operacyjne, a właściwie samych strażaków wyznaczonych do kierowania działaniami to funkcjonariusze biurowi prawie zawsze mają max wymiar dyżuru domowego a nie raz i więcej. Proszę nie siejcie zamętu poprzez błędne informacje.

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 02, 2008, 19:18:25 »
Panowie chyba nie wiecie o czym piszecie. Urlop dodatkowy poza PB uzależniony jest zawsze od stażu, wieku i pełnionej funkcji, i 18 dni można uzbierać tylko w przypadku zbiegu conajmniej dwóch uprawnień. Kiedyś było tak, że D-ca i Z-ca D-cy JRG mieli tyle urlopu co BP teraz juz tak nie jest. Kolejne a według was kiedy biurowi mają brać urlopy, w soboty i niedziele ? Przecież dla PB też w czas urlopu nie wliczają się dni wolne od służby. Jeśli chodzi o dyżury domowe to w większości komend, poza tymi największymi, żeby obsadzić grupy operacyjne, a właściwie samych strażaków wyznaczonych do kierowania działaniami to funkcjonariusze biurowi prawie zawsze mają max wymiar dyżuru domowego a nie raz i więcej. Proszę nie siejcie zamętu poprzez błędne informacje.

Straż98.
A cóż ja innego napisałem???

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 02, 2008, 19:50:45 »
No cóż ! Nie mogę znaleźć ustawy mówiącej o zasadach udzielania urlopów strażakom psp . Ale pisząc :
Cytuj
Faktycznie po raz kolejny PB jest STRASZLIWIE poszkodowany.
w świetle tego co napisałeś tutaj :
Cytuj
ma od 5 dni roboczych czyli 40 godz. - strażacy pełniący np. funkcję pomocnika oficera operacyjnego, w tym kierowcy grupy operacyjnej do max. 18 dni roboczych czyli 144 godz. w roku - np. d-cy i z-cy d-ców JRG).
Miałeś racje.Pozdrawiam.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 02, 2008, 23:37:39 »
DD wcale nie jest za friko. Jeśli pobierasz co miesięczną pensję to masz zapłacone za godziny, które wypracowuje się według normatywu. W sytuacji, gdy zostajemy ściągnięci na służbę z dd należy nam się za to tyle samo czasu wolnego. Jeśli nie można oddać godzin to doliczane są one do całości wypracowanych nadgodzin(w rozliczeniu półrocznym).

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 03, 2008, 07:08:21 »
 Witam ! Na początek ,powiem ,że ostatni raz piszę w tym wątku bo niektóre wypowiedzi zaczynają być beznadziejne.
 Jeżeli chodzi o Ciebie "Hans" to jesteś tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę ( jeśli chodzi o nieodebrane nadgodziny ) a jak to się ma na podziale sam o tym wiesz i pewnie nie tylko TY.
Cytuj
W sytuacji, gdy zostajemy ściągnięci na służbę z dd należy nam się za to tyle samo czasu wolnego.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 03, 2008, 09:19:43 »
@kloss
Po pierwsze moja wypowiedź była troche ironiczna, gdyż i jedni i drudzy są hmmm.. nzawijmy to poszkodowani.
Po drugie PB jest poszkodowane przez biuro, bo w końcu wszystkie zarządzenia są z biura nie prawda? Sprawa nadgodzin to też sprawa ośmiogodzinnych, pewnie, że nie tych malutkich d-ców, tylko KW i KG ale jednak ośmiogodzinnych.
Po trzecie to, że Wy macie nadgodziny to nie wina PB tylko od góry KG, KW, KM i itd.

Jeszcze jakieś wątpliwości?

cytuje ośmiogodzinnych: "A jak się nie podoba to zawsze można zmienić prace"

Z kolei nam się podoba praca, tylko domagamy się zapłaty za naszą prace. Czego ośmiogodzinni nie chcą zrobić nie wiedzieć czemu! ( nie mówie tu o D-cach JRG )
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 03, 2008, 14:05:27 »
specjalista - brawo podoba mi się to myślenia do pracy przychodzę po pieniądze. Wolne i tym podobne bzdety nie powinno nas interesować, mamy zarabiać kasę, a jak zechce wolne to podziękuje za prace i będę miał wolnego ful. ^_^
POZDRAWIAM

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 07, 2008, 12:01:51 »
A czy w ogóle jest przepisach kiedy przełożony może ściągnąć z DD  , bo na każde widzie misie chyba nie  :huh: U nas tak często chwytają się tego dyżuru , nawet do celów banalnych . np. sport

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 12, 2008, 22:23:52 »
kiedy tylko zechce to może Cię ściągnąć z DD - takie jego prawo ( i oddać w odpowiedniej ilości godziny - w przyszłości będzie można zapłacić )
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 12, 2008, 22:45:06 »
A czy w ogóle jest przepisach kiedy przełożony może ściągnąć z DD  , bo na każde widzie misie chyba nie  :huh: U nas tak często chwytają się tego dyżuru , nawet do celów banalnych . np. sport
Ale jedna osoba może mieć max dwa dyż w miesiącu (do 8 dyż na pól roku). Więc nie mogą Cię ściągać w każdy WS bo to łamią prawo...... oczywiście godziny do oddania.... pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 13, 2008, 06:12:42 »
A czy w ogóle jest przepisach kiedy przełożony może ściągnąć z DD  , bo na każde widzie misie chyba nie  :huh: U nas tak często chwytają się tego dyżuru , nawet do celów banalnych . np. sport
Ale jedna osoba może mieć max dwa dyż w miesiącu (do 8 dyż na pól roku). Więc nie mogą Cię ściągać w każdy WS bo to łamią prawo...... oczywiście godziny do oddania.... pozdr

No oczywiście że DD ma  się tylko dwa w miesiącu i w tym  jedno święto (np. niedziela). pewnie jak ktoś wymyślił DD miał na myśli jakaś akcja ,  niezwłocznie potrzebny człowiek na służbę a tymczasem DD są stosowane do pierdół dosłownie pierdół . A tak nawiasem mówiąc jak mamy DD to musimy siedzieć pod telefonem i najlepiej koło straży bo jak statystyka u nas mówi prawie jest pewne że będziesz  w pracy . tylko to nie jest zwracane bo jak przyjdzie dzień przepadanie to te godziny także przepadają w  siną dal .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 13, 2008, 13:11:35 »
Ja p.....lę ludzie, gdzie Wy żyjecie? Co to, nie ma u Was "znienawidzonych" ZZ?, to se radę pracowniczą załóżcie. Ja nie wyobrażam sobie, żeby w naszej komendzie ktoś ściągnął DD do wożenia dupy. Albo traktujemy instytucję DD poważnie, jako wzmocnienie PB w przypadkach absencji chorobowej, super dużej akcji, albo pazwalamy na to o czym piszecie.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 13, 2008, 14:04:54 »
Ja p.....lę ludzie, gdzie Wy żyjecie? Co to, nie ma u Was "znienawidzonych" ZZ?, to se radę pracowniczą załóżcie. Ja nie wyobrażam sobie, żeby w naszej komendzie ktoś ściągnął DD do wożenia dupy. Albo traktujemy instytucję DD poważnie, jako wzmocnienie PB w przypadkach absencji chorobowej, super dużej akcji, albo pazwalamy na to o czym piszecie.
No my nie pozwalamy popieram sam_go

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 14, 2008, 15:59:45 »
sam_go, nie wiem, czy wiesz, ale w Twojej komendzie DD w jednej z jednostek wstawiany jest dla strażaków, których zmiana słuzbowa w dany dzień nie pracuje. I tak np. jeśli strażak pracuje na zmianie III to DD ma wstawiane w dniu służby zmiany II, ciekawe jak to potem wygląda, kiedy strażak zostanie ściągnięty na służbę aby zasilić zmianę II, a następnego dnia ma przyjąć służbę na swojej III zmianie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 14, 2008, 20:38:59 »
To zapytaj tych strażaków, czy może wolą, aby wstawia im DD w dniu, kiedy mają wolną slużbę :wacko:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 14, 2008, 21:34:22 »
Nie wiemm co oni wolą ale wie co jest!
 
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 15, 2008, 04:24:43 »
To może nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę?

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 03, 2011, 13:53:50 »
czy może ktoś powiedzieć co się dzieje w tej sprawie teraz,przy okazji dyskusji na temat czasu pracy,płac i nadgodzin w komisjach stworzonych w styczniu.
Jesli nie to może trzeba by było podrzucić tą sprawę komu trzeba ze ZZ.
 Czas ku temu jest chyba najlepszy z możliwych.

Offline pkrzysiek19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 03, 2011, 22:56:36 »
Właśnie. W NFZ jest tak , że jeśli masz dyżur domowy to dostajesz połowę stawki godzinowej a gdy zajdzie potrzeba i osoba zostanie ściągnięta do szpitala to wtedy liczy się jej pełną stawkę godzinową. Np. jestem na dyżurze całą dobę i nie zostałem ściągnięty do Komendy to powinienem dostać połowę stawki godzinowej. Nie ma żadnych godzin do odbioru ponieważ są płatne i nie trzeba kombinować z grafikami i zmieniać żeby w jakiś sposób odebrać należne godziny. 
Moim zdaniem takie wprowadzenie w PSP byłoby dość dobre. 

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 07, 2011, 13:44:23 »
Po przeczytaniu kilku wątków w tym temacie + nowe rozp. w sprawie czasu służby mam większy mętlik w głowie niż przed tym nieszczęsnym procesem  :gwiazdki: w nowym rozporządzeniu szukałem informacji na temat dnia, w którym można wyznaczyć strażaka na dyżur domowy. Biorąc pod uwagę, że po służbie przysługuje mi co najmniej 24h wolne to wynikało by z tego, że taki dyżur należy wyznaczać przed służba danego strażaka.

Jak wiadomo "ściągnięcie" strażaka z dyżuru wiąże się z komplikacjami w przyszłych służbach i ciągnie taki łańcuszek przez jakiś czas..ale nie tego dotyczy moje pytanie.

Problem leży w pomyśle naszego d-cy, który to przyjął cudowne rozwiązanie i na dzień dyżuru strażakowi wyznacza tylko dzień przed wolną służbą wynikającą z normatywu (pozwala to uniknąć dalszych komplikacji, o których wspomniałem wcześniej, bo nie będzie konieczności ściągania osób z innej zmiany w miejsce strażaka ściągniętego z dyżuru).

Nie ukrywam, że wiedząc miesiąc wcześniej, że będę miał 5 dni wolnego to planuje sobie ten czas odpowiednio do własnych potrzeb. Np. kiedy wiem, że mam wolne to spokojnie mogę się zająć w tygodniu dziećmi, a żona do paracy itp itd. Niestety przez to zamieszanie wielu osobom psują się plany na spędzanie dni wolnych od służby (w domyśle cały czas mam sytuację ściągnięcia z dyżuru domowego, choć sam fakt, że widnieje się na liście powoduje to że nie mogę np. wyjechać na krótki wypad z żoną, dziećmi albo kochanką ;) ).

Odchodząc od głównego wątku. Dyżury domowe świetnie wpasowywało się w czasie kiedy w naszym woj. obowiązywał system 4 zmianowy (pomiędzy służby) i to można by było dopisać do plusów tego systemu w innym wątku :) .

I jeszcze jedno przy okazji jak już piszę, czy w czasie gdy mam zaplanowaną służbę wolną wynikającą z normatywu i niestety idę na L4 to takie "wolne" mi przepada i powoduje, że nie mogę odebrać godzin w innym terminie?

Ewentualne odpowiedzi prosiłbym poprzeć aktem prawnym bo jak wcześniej wspomniałem porobiłem sobie niezły mętlik w głowie :/

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 08, 2011, 12:42:48 »
(w domyśle cały czas mam sytuację ściągnięcia z dyżuru domowego, choć sam fakt, że widnieje się na liście powoduje to że nie mogę np. wyjechać na krótki wypad z żoną, dziećmi albo kochanką ;) ).
Możesz wyjechać tylko włącz telefon. par. 13 ust. 2 rozporządzenia w sprawie pełnienia służby... 

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 08, 2011, 13:48:39 »
Ja planuję DD chłopakom przed służbą. Za ściągnięcie dyżuru bez naprawdę ważnej przyczyny 01 powiesił by takiego odważnego za jaja. U nas DD jest traktowane jako koło ratunkowe a nie codzienność.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 08, 2011, 17:11:26 »
Cytat: kg877
Możesz wyjechać tylko włącz telefon. par. 13 ust. 2 rozporządzenia w sprawie pełnienia służby...
Ok, masz rację. Skoro nie jest ustalony czas operacyjny to jadąc np. nad morze ze śląska. po odebraniu tel. dotrę w min. 10 - 12 h.

Cytat: oliwier
Ja planuję DD chłopakom przed służbą.
Twoje rozwiązanie jest fair w stosunku do podkomendnych. Czy robiąc to w taki sposób opierasz się o jakiś konkretny dokument/wytyczne? Ja na nic takiego się nie natknąłem i wynika z tego, że robi się to jak kto uważa.

Cytat: oliwier
Za ściągnięcie dyżuru bez naprawdę ważnej przyczyny 01 powiesił by takiego odważnego za jaja. U nas DD jest traktowane jako koło ratunkowe a nie codzienność.
A czy ta kwestia też jest uregulowana prawnie, czy podobnie pełna dowolność ?


Jeżeli dobrze się rozgryzłem ten prawny bełkot to par. 16 pkt. 10 rozp. w sprawie czasu służby jest odpowiedzią na moje pytanie odnośnie L4, czyli godziny przechorowane na wolnym nie są do odebrania.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 08, 2011, 19:06:40 »
U nas jest kilku odważnych chłopaków co dyżur domowy mają w nosie....podstawa ich tłumaczenia : Czy dostałem od PSP telefon służbowy na który mogliby dzwonić ?NIE ...własnego nie posiadam więc nie odbieram....Proszę wysłać po mnie samochód służbowy wtedy stawię się do służby ....kilka razy miała miejsce taka sytuacja koledzy nie odbierali i ...NIC....żadnych konsekwencji ( przynajmniej u nas ) tylko że wtedy cierpią stażyści lub inni młodsi służbą bo oni sa ściągani z WS ....