Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 186111 razy)

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 23, 2008, 19:30:41 »
     Dlaczego mają nie ściągać z dd.  Skoro nawet nie trzeba zwracać za paliwo do samochodu strażaka. A nadgodziny i tak mamy dużo nie dostaniem za nie ani grosza. Strzyżenie STRAŻAKÓW    -_- ^_^
POZDRAWIAM

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 28, 2008, 21:59:33 »
dostałem  WS i do tego dyżur domowy bez sensu

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 28, 2008, 23:31:03 »
Cytuj
a ja mam całkiem inna jazde co WS to dyżur domowy i co wtedy zmiast się relaksować zimnym piwkiem np.latem to siedzisz jak pajac i myślisz zadzwonią czy nie jak jest u was
magik przeczytaj wcześniejsze posty to dowiesz się
Cytuj
jak jest u was
magik zapoznaj się też z częścią Rozporządzenia MSWiA "w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP" to się dowiesz ile godzin dd możesz mieć w ciągu miesiąca, ile razy w sobotę/niedzielę itp.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 29, 2008, 06:17:59 »
Jak dyżury powstały to na początku uważali aby było uzasadnione ściągnięcie kolesia z domu na dyżur - ale teraz to z byle powodu ściągają -  :wacko:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 01, 2008, 10:49:06 »
Panowie co wy na to:

Mam dyżur domow jestem wzywany do natychmiastowego stawienia się w JRG , oddalonej od miejsca zamieszkania 30 km (chociaż może być na drugi koniec miasta). Ściągnięcie mnie następuje w sytuacji kiedy jest wichura ,burza i ogólnie złe warunki atmosferyczne,muszę dojechać swoim samochodem , a co by się stało gdybym uległ wypadkowi ,albo na mój samochód spadłoby drzewo. Prawde powiedziawszy to cały czas nagłaśniają media o zbliżającym się huraganie i myślę ,że już wtedy przełożeni powinni działać i wzmacniać stanowiska JRG ,czy PSK.
Mam obawy co do takiej sytuacji,przecież nikt po mnie nie przyjedzie sam.służbowym,bo nie pracuję w biurze ,a jak żona wyjechała do rodziny i nie mam samochodu.



Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 01, 2008, 15:37:06 »
Panowie co wy na to:

Mam dyżur domow jestem wzywany do natychmiastowego stawienia się w JRG , oddalonej od miejsca zamieszkania 30 km (chociaż może być na drugi koniec miasta). Ściągnięcie mnie następuje w sytuacji kiedy jest wichura ,burza i ogólnie złe warunki atmosferyczne,muszę dojechać swoim samochodem , a co by się stało gdybym uległ wypadkowi ,albo na mój samochód spadłoby drzewo. Prawde powiedziawszy to cały czas nagłaśniają media o zbliżającym się huraganie i myślę ,że już wtedy przełożeni powinni działać i wzmacniać stanowiska JRG ,czy PSK.
Mam obawy co do takiej sytuacji,przecież nikt po mnie nie przyjedzie sam.służbowym,bo nie pracuję w biurze ,a jak żona wyjechała do rodziny i nie mam samochodu.






Chłopie nie wychodź z domu ,a jeśli masz piwnice to zejdź  tam i przeczekaj do poniedziałku .Jeśli wypadała by ci służba to weź sobie urlop na żądanie niema co ryzykować.A najlepiej by było dla ciebie i PSP jak byś opuścił nasze szeregi i zajął się np. darciem pierza (można to robić w piwnicy)  evil

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 01, 2008, 15:47:01 »
Chłopie nie wychodź z domu ,a jeśli masz piwnice to zejdź  tam i przeczekaj do poniedziałku .Jeśli wypadała by ci służba to weź sobie urlop na żądanie niema co ryzykować.A najlepiej by było dla ciebie i PSP jak byś opuścił nasze szeregi i zajął się np. darciem pierza (można to robić w piwnicy)  evil


Słuchaj no kolego może mieszkasz w straży!!! i cieszy mnie , że masz blisko i możesz sobie spokojnie drzeć pierze, a my dojeżdżający możemy mieć problem z dotarciem do JRG.
I tymi słowami kończę mój wątek.

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 01, 2008, 15:48:27 »
Chłopie nie wychodź z domu ,a jeśli masz piwnice to zejdź  tam i przeczekaj do poniedziałku .Jeśli wypadała by ci służba to weź sobie urlop na żądanie niema co ryzykować.A najlepiej by było dla ciebie i PSP jak byś opuścił nasze szeregi i zajął się np. darciem pierza (można to robić w piwnicy)  evil


Słuchaj no kolego może mieszkasz w straży!!! i cieszy mnie , że masz blisko i możesz sobie spokojnie drzeć pierze, a my dojeżdżający możemy mieć problem z dotarciem do JRG.
I tymi słowami kończę mój wątek.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 01, 2008, 16:08:51 »
ratownik, a ile razy do tej pory Cię ściągneli?
EGO = 1 / wiedza

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 01, 2008, 22:01:16 »
ratownik, a ile razy do tej pory Cię ściągneli?
Skoro nie ściągają to po co  ta cała maskarada z DD.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 01, 2008, 22:20:16 »
no właśnie, skoro bardzo rzadko ściągają, to po co tyle krzyku? jest to zapisane w rozporządzeniu (niestety) i trzeba to stosować, a 8 razy na pół roku można wytrzymać....
ratownik, w prywatnej firmie jakbyś pracował to może byś miał troszeczkę większe i szersze spojrzenie.....
EGO = 1 / wiedza

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 01, 2008, 22:28:18 »
art. 183b § 1 k.p. różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika, nierówne traktowanie z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1 KP to jest dotyczących:
a) nawiązania i rozwiązania stosunku pracy,
b) warunków zatrudnienia,
c) awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności:
 PYTANIE ?
Czy jest to mobing jeżeli funkcjonariusz dzieli się na tych co mają dyżury domowe czytaj PB i na tych co nie mają dyżurów domowych czytaj biurowych
MOBIEG -NIE MOBIEG oto jest pytanie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 12:38:27 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 01, 2008, 22:56:37 »
waldek, w rozporządzeniu biurowi mają więcej godzin dyżurów niż ludzie z PB  :wacko: :wacko: :wacko: także nie mów nic o mobbingu. Kwestia tego czy są na niego wpisywani. Mogą być dyżury dowództwa, dyżury komendantów, dyżury strażaków uprawnionych do kierowania strategicznego... dyżury oficera operacyjnego..... papier wszystko przyjmie, wszystko da sie napisać.......
EGO = 1 / wiedza

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 02, 2008, 10:50:33 »
 Pragnę tylko zauważyć,że biurowi którzy mają dyżury domowe otrzymują urlopy dodatkowe w wysokości zależnej od stażu pracy,wieku itd.I nie ulega wątpliwości,że PB jest w tym, i nie tylko w tym, względzie walony w d...pę.Pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 02, 2008, 10:56:10 »
a no.... i nie wliczają sie im weekendy i święta w te dodatkowe urlopy..... mogą je brać od poniedziałku do piątku  :huh: :huh: :huh: :huh:
EGO = 1 / wiedza

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 02, 2008, 12:37:12 »
art. 183b § 1 k.p. różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika, nierówne traktowanie z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1 KP to jest dotyczących:
a) nawiązania i rozwiązania stosunku pracy,
b) warunków zatrudnienia,
c) awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności:
Ale jest to MOBIEG czy nie proste pytanie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 14:32:27 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 02, 2008, 12:50:31 »
art. 183b § 1 k.p. różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika, nierówne traktowanie z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1 KP to jest dotyczących:
a) nawiązania i rozwiązania stosunku pracy,
b) warunków zatrudnienia,
c) awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności:
 PYTANIE ?
Czy jest to mobing jeżeli funkcjonariusz dzieli się na tych co mają dyżury domowe czytaj PB i na tych co nie mają dyżurów domowych czytaj biurowych
MOBING -NIE MOBING oto jest pytanie?


Waldku jeśli piszesz o czymś to powinieneś mieć chociaż podstawową wiedzę na dany temat :huh:.
   Dla twojej informacji;

   Pracownicy mogą mieć do 48godz dyż. mies.-czytaj-PB,
   Pracownicy mogą mieć do 88 godz dyż. mies.-czytaj -biuro.


Mobbing- to termin wywodzący się z angielskiego słowa to mob (szykanować), oznaczający celowe, systematyczne, powtarzające się przez dłuższy czas, zachowania naruszające godność osobistą danej osoby. Terminu mobbing w odniesieniu do zachowań występujących w grupach społecznych użył jako pierwszy szwedzki naukowiec Peter-Paul Heinemann.

Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.


   Wydaje mi się ,że twoja wypowiedź jak i parę podobnych w tym temacie spełniają powyższą definicje :rolleyes:.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 02, 2008, 13:01:10 »
Z tym dyżurem jest dziwna sprawa - z tego co mi wiadomo to nie wszystkich JRG stosuje się  DD  po prostu przestano to praktykować , ale jak  to jest że  w jedna  firma  a tak różne rozwiązania . u nas np. bardzo często korzystano (korzystają w tym roku O ) z prawa ściągnięcia z dyżuru , ktoś  zachoruje -dyżur , siatka -dyżur , potrzebny człowiek (jakiś tam wyjazd  ) dyżur --rzadko aby to było związane z pożarem czy też jakąś inną akcją (chociaż też takie były). Więc  czy czasem Komendanci czy też D-cy JRG nie idą na łatwiznę i rozwiązują swój problem stanem osobowym na zmianie .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 02, 2008, 14:31:42 »
tomstrazak - bardzo dzięki za wyczerpującą definicję. Ale mi bardziej chodziło o termin prawniczy zapisany w kodeksie pracy. Podałem paragraf częściowo bo dalsza część jego zdała mi się nie odpowiadająca tematowi tego wątku.  :rolleyes:
Ale jest to MOBIEG czy nie proste pytanie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 14:33:14 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 02, 2008, 14:35:07 »
Ogn.Fox - wiec po przeczytani Twojego wątku. :rolleyes:
Ale jest to MOBIEG czy nie proste pytanie?
POZDRAWIAM

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 02, 2008, 14:50:59 »

Ale jest to MOBIEG czy nie proste pytanie?

   Ja myślałem , że my dyskutujemy o dyżurach domowych ,a ty o biegach  ^_^.
Ja jeżdżę automatem i czy mo bieg czy nie ,ważne że jedzie. -_-,
 
  Sory ale musiałem, po prostu nie wiem do czego zmierzasz :huh:.

Właśnie! Do czego?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 16:25:22 wysłana przez Ajax »

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 02, 2008, 17:20:44 »
No właśnie do tego że w jednej firmie pracownik BP ma DD, a tzw 8 godzinny nie, 12 godzinny  czyli dyżurni nie mają DD. ^_^
Jest to MOBING czy nie?
Proste pytanie.
POZDRAWIAM

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 02, 2008, 18:00:37 »
U mnie w fabryce PB ma AŻ 48 godz. DD (przy 18 dniach roboczych czyli 144 godz. urlopu dodatkowego w roku) a tzw. biuro ma zawsze TYLKO 88 godz. DD (przy różnej liczbie dni urlopu dodatkowego: od 5 dni roboczych czyli 40 godz. - strażacy pełniący np. funkcję pomocnika oficera operacyjnego, w tym kierowcy grupy operacyjnej do max. 18 dni roboczych czyli 144 godz. w roku - np. d-cy i z-cy d-ców JRG). Przy biurze piszę zawsze bo sam układam grafik i wiem, że tak właśnie jest.
Faktycznie po raz kolejny PB jest STRASZLIWIE poszkodowany.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 02, 2008, 18:36:26 »
No to faktycznie u Ciebie nie tylko podział ale i biuro  jest STRASZLIWIE poszkodowane ,bo u mnie ilość urlopu w biurach , jest uzależniona od wieku,stażu itd.A jeżeli chodzi o dni w jakie biorą te urlopy - to akurat mają je w dniach kalendarzowych ( ??).Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 18:54:46 wysłana przez 112 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 02, 2008, 18:46:38 »
  Nie wnikam kto jest bardziej poszkodowany i broń Boże nie jestem zwolennikiem DD za friko.
Ale DD jest zapisany w rozporządzeniu i wyznaczani jesteśmy (przynajmniej u mnie tak jest) do jego pełnienia rozkazem KM lub D-cy JRG.
  Dlatego śmieszy mnie ta dziecinada typu;"a ja nie muszę mieć telefonu,a ja nie mam samochodu,a kto zapłaci za dojazd, a jak drzewo spadnie w czasie dojazdu" itp. albo jesteśmy służbą mundurową i wypełniamy rozkazy albo przejdźmy pod MPO ze wszystkimi tego konsekwencjami.
  Z rozkazami się nie dyskutuje, (a przynajmniej kiedyś tak było) co nie znaczy, że nie powinniśmy walczyć o swoje, nasze DD są odnotowane w karcie czasu pracy i możemy w każdej chwili o nie zawalczyć.