Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 186131 razy)

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 11, 2008, 18:04:23 »
w naszej jednostce dyżury są już od stycznia 2007,czasem wychodzi jeden a czasem dwa dyżury w miesiącu są też tacy ,których to omija.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 11, 2008, 19:08:06 »
mi ten dyżur w ogóle nie leży , tym bardziej że za to nam nie płacą (chociaż w innych grupach  płacą lub wolne oddają ) więc samo słowo jak -  e !!  masz dyżur domowy!!!!(dostaje biegunki)   - bo jak to jest robić coś  gratisowo- żenujące co??

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 12, 2008, 17:16:26 »
mam dla Was zadanie  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
strażak Iksiński ma dyżur domowy przed służbą, o godz. 22.30 ściągają go do pracy, stawia się w pracy o 23.00. W tym czasie pełni służbę (jest na obsadzie jakiegoś auta) do godziny 4.00. W nocy nie ma wyjazdów, całą noc sobie Iksiński czekał na wyjazd (czuwał ;-) ). O 4.00 idzie sobie do domu.
I teraz:
1) czy ma przyjść do służby (w sumie tego samego dnia bo o godz 8.00) i ma pełnić służbę przez
    następne 24 godziny (tamten czas po prostu wliczony zostanie do oddania),
2) czy ma wolną służbę za to że pracował w nocy (nie miał po prostu czasu na odpoczynek po pracy),
    a za niego ktoś zostaje wezwany z WS z jego zmiany.
jak to jest u Was? (chciałbym żeby także ktoś obeznany z prawem się odezwał) pozdr. 

 
EGO = 1 / wiedza

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 12, 2008, 20:34:18 »
mam dla Was zadanie  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
strażak Iksiński ma dyżur domowy przed służbą, o godz. 22.30 ściągają go do pracy, stawia się w pracy o 23.00. W tym czasie pełni służbę (jest na obsadzie jakiegoś auta) do godziny 4.00. W nocy nie ma wyjazdów, całą noc sobie Iksiński czekał na wyjazd (czuwał ;-) ). O 4.00 idzie sobie do domu.
I teraz:
1) czy ma przyjść do służby (w sumie tego samego dnia bo o godz 8.00) i ma pełnić służbę przez
    następne 24 godziny (tamten czas po prostu wliczony zostanie do oddania),
2) czy ma wolną służbę za to że pracował w nocy (nie miał po prostu czasu na odpoczynek po pracy),
    a za niego ktoś zostaje wezwany z WS z jego zmiany.
jak to jest u Was? (chciałbym żeby także ktoś obeznany z prawem się odezwał) pozdr. 
Z prawem obeznany nie jestem :wacko:, ale u mnie dyżru domowego nigdy nie było przed służbą( na innej zmianie), zawsze jest na mojej i jak nie wezwą to sie liczy jako WS, czyli nam wychodzą 2 WS w miesiącu + dyżur domowy(jakby 3 WS , jżeli cie nie wezwą).

 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 12, 2008, 20:50:49 »
dla mnie dyżur na WS-ie także byłby najbardziej logiczny ale...... ktoś ma inne zdanie.
Tuniek, a jak wezwą na dyżur w ciągu dnia lub nocy to jak traktują te godziny? oddają czy zostajesz na całą służbę do końca? pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 12, 2008, 21:22:25 »
dla mnie dyżur na WS-ie także byłby najbardziej logiczny ale...... ktoś ma inne zdanie.
Tuniek, a jak wezwą na dyżur w ciągu dnia lub nocy to jak traktują te godziny? oddają czy zostajesz na całą służbę do końca? pozdr

Oddają przy najbliższej okazji:)):):):):) Siedzisz tyle ile trzeba, 3, 4 godz i do domku.I tyle sie liczy, oprócz dojazdu i powrotu!!!!! A moja okazja trwa już 2 (słownie DWA LATA). Oczywiście jest to gdzieś zapisane , ale już chyba tego nie odzyskamy:(
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2008, 21:33:13 wysłana przez tuniek »

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 12, 2008, 21:31:41 »
    Mam kilka pytań co do dyżuru domowego:
1Czy musze odbierać swój telefon prywatny
2Czy mogę wyjść do sklepu lub zaprowadzić np dziecko do szkoły przedszkola
3Czy mój samochód jest w dyżurze domowym i kto mi zapłaci za paliwo
4Czy jak pójdę do lekarza  to musze brać zwolnienie lekarskie
5Od jakiego czasu zaczyna się liczyć czas do oddania od przybycia do straży czy odebrania telefonu
POZDRAWIAM

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 12, 2008, 21:48:20 »
    Mam kilka pytań co do dyżuru domowego:
1Czy musze odbierać swój telefon prywatny
2Czy mogę wyjść do sklepu lub zaprowadzić np dziecko do szkoły przedszkola
3Czy mój samochód jest w dyżurze domowym i kto mi zapłaci za paliwo
4Czy jak pójdę do lekarza  to musze brać zwolnienie lekarskie
5Od jakiego czasu zaczyna się liczyć czas do oddania od przybycia do straży czy odebrania telefonu
Ad.1 musisz , jeżeli podałeś
Ad.2.możesz pójść do sklepu a dziecko nawet trzeba do przedszkola odprowadzić
Ad.3. Twój samochód jest Twój i nie jest na dyżurze domowym i za paliwo płacisz sam( chyba że teściowa)
Ad.4. jeżeli pójdziesz do lekarza to nawet nie wypada nie wziąć zwolnienia
Af.65. od powiadomienia

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 12, 2008, 21:54:36 »
  Dzięki za dop. wyczerpujące zadałem te pytania raczej retorycznie    ^_^
POZDRAWIAM

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 12, 2008, 21:54:57 »
Ad. 1. nie, nie musisz, możesz mieć telefon w ładowarce a sam pracować poza domem. Ale to jednak wpływa na dyspozycyjność i może być brane pod uwagę w ocenie. Jednak jest to do obalenia i obronienia się.
par. 13 pkt 2. Rozporządzenia:
W czasie dyżuru domowego strażak przebywa w miejscu zamieszkania lub w innym miejscu uzgodnionym z kierownikiem jednostki organizacyjnej. nie ma tu mowy o telefonie :D :D :D
Ad. 2. z tego co wiem to strażak niezwłocznie ma się udać do swojej jednostki, osobiście jeślibym pilnował dziecko i dostał tel o niezwłocznym stawieniu się w KM to dopiero wtedy, gdy znalazłbym opiekę nad dzieckiem - jak dla mnie są sprawy ważne i ważniejsze.
Ad. 3. masz pecha.... nikt nie zwraca.....
Ad. 4. nie rozumiem za bardzo postawionego pytania......
Ad. 5. od momentu stawienia się w KM i zgłoszenia do wzywającego. (MSK, D-ca, itp.... ) do czasu aż Cię zwolnią z dyżuru....
EGO = 1 / wiedza

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 12, 2008, 22:01:32 »
   Tak jak pisałem zadałem te pytania retorycznie ale co do
4 Jak jestem u stomatologa na fotelu i mam wezwanie na służbę i nie mogłem sie stawić?  ^_^
POZDRAWIAM

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 12, 2008, 22:11:16 »
waldek, jak skończysz leczyć zęba to się stawiasz w jednostce, dentysta wystawia Ci zaświadczenie o tym ze leczyłeś zęba (dla niego to pikuś wypisać papier - i tak najprawdopodobniej leczysz prywatnie), w komendzie zobaczą Twoją opuchniętą buzię to może zrezygnują z Twoich usług  :wacko: :wacko: :wacko:
do tuniek: ad 5 - czas liczy się od stawienia się w komendzie a nie od wezwania: jakby tak było jak mówisz to byłby raj bo w tym czasie to bym zrobił zakupy, obiad ugotował, dziecko zawiózł do przedszkola.....
EGO = 1 / wiedza

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 12, 2008, 23:48:16 »
Trochę sztuczny to dla mnie temat. W mojej JRG dyżur domowy przypada w trakcie swojej zmiany służbowej, czyli nie ma problemu, że ktoś przychodzi o 20:00 jest puszczany do domu o 4 rano a na swojej zmianie ma się stawić o godz. 8-mej (czyli z tych co są na ws-ie wyznaczamy takie dwie osoby). Taka osoba jest ściągana do służby np. w przypadku czyjegoś nagłego chorobowego- na własną zmianę (nie zdarzyło się by nie została poinformowana o tym przed służbą).
Do tej pory jeśli ktoś w trakcie służby został ranny to zmniejszaliśmy stan zmiany o jedną osobę, nie byliśmy zmuszani do ściągania strażaka z dyżuru domowego.
Jeśli kogoś jednak by ściągnięto do roboty w grafiku wpisuje się odpowiednią liczbę godzin przez którą pełnił służbę i tyle więcej należy mu się wolnego.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 13, 2008, 08:22:14 »
Panowie, trochę dziwne te pytania, typu "a co będzie, jak na DD będę miał sraczkę. Sam pracuję w PB, pracownicy KM pełnią służby oficera operacyjnego. Mnie jako KDR g..no obchodzi, czy pacjent pełniący Of. Op. ma srakę czy boli go ząb. Jeżeli ma służbę to powinien dojechać. Prawda? Podobnie z naszymi DD. Jeżeli mam umówioną wizytę u stomatologa, to mogę zamienić DD na całą, bądź cześć doby. Nie twórzmy sztucznie problemu. Skoro tak chętnie chcemy korzysta z przywilejów ustawy o PSP, to może przełknijmy obowiązki, jakie ustawa nakłada.
Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 13, 2008, 20:35:52 »
U mnie nie ma z tym problemu. Wychodzi każdemu 1 DD miesięcznie, a czasem wcale. Nikt nie robi z tego wielkiego hallo ( przed wprowadzeniem DD też jak było trzeba dojechać do jednostki na telefon, to kto mógł dojeżdżał. Jeśli komuś nie pasuje DD w danym dniu, bierze go ktoś inny. Jedyny problem w święta roczne, ale też z tym sobie radzimy.
Najpierw krytykujemy lekarzy, celników za ich formy protestu, piszemy że tak nie można, że strażacy by tak nie potrafili, że poczucie obowiązku, odpowiedzialności itd, a potem dochodzimy, czy ze sraczką mam się stawia na wezwanie, czy nie, czy jak zadzwonią na prywatną komórkę, to mam się stawi, czy czeka aż mi komendant zafunduje służbową. Sorry, ale ja się w to nie bawię, nie rozumiem tego.

Mod zrób coś z tym postem, bo faktycznie wygląda jakbym sam ze sobą gadał ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 22:58:20 wysłana przez sam_go »

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 13, 2008, 21:44:42 »
    Wiesz SAM-GO ale piszesz sam do siebie bo usuwacie moje posty. Co nie wyraźnie pisze?  :wub:

Pisz nt. i spoko, a jak już chcesz konkretnie do.. To: PW:wub:
 Jestem spokojny a czy na temat czy nie to już rzecz dyskusyjna
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 11:04:31 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 13, 2008, 21:53:56 »
Waldek nie wiem o co walczysz bo DD jest normalnym dniem a jak nie umiecie załatwić sobie tego na zmianie tak jak jest u innych to nie wina systemu tylko twoja i twoich kolegów.
U mnie jest np tak: Jak ktoś ma DD to wie, że jak rano go nie ściągają tak do 8.30 (albo przynajmniej nie zadzwonią że może być ściągnięty) to wie, że musi się zdarzyć jakiś szczególny wypadek aby go ściągnęli, a tak po za tym to podaj jakiś przepis w jakim czasie masz się stawić??? Nie ma takiego więc spokojnie jak masz dużo dziur w zębach to zrobisz i wtedy przyjedziesz:) (a tak po za tym to co to za dentysta u którego siedząc na fotelu da się tel odebrać :)??? MOże ktoś cię oszukał i to nie dentysta :)

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 13, 2008, 22:43:08 »
    Powiem  tyle że zadawałem takie pytania 01 i wiele innych ale w podobnym tonie i od jakiegoś czasu nie mamy dyżurów domowych zeszli z tego bubla prawnego. Więc podrzucam kilka prostych pytań, retorycznych.Ale wiecie co najtrudniej jest zmienić mentalność nas strażaków na dole, bo jak ktoś wprowadził to tak musi być i po co  walczysz może przeciesz być gorzej takie słowa słyszę od chłopaków u mnie ale i na forum.
POZDRAWIAM

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 16, 2008, 15:42:05 »
To nie było konkretnego prykazu na cały kraj w sprawie utrzymywania dyżurów domowych?
Każdy może sobie dowolnie ustalać?

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 16, 2008, 18:39:19 »
Dowolnie, ale na podstawie zapisów Rozporządzenia MSWiA "w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP" - zdaje się że art. 13
Pozdrawiam

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 21, 2008, 09:06:53 »
 :huh: a ja mam całkiem inna jazde co WS to dyżur domowy i co wtedy zmiast się relaksować zimnym piwkiem np.latem to siedzisz jak pajac i myślisz zadzwonią czy nie jak jest u was

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 21, 2008, 09:28:57 »
ja mam max. dwa dyżury w miesiącu (ale najczesciej jeden - chyba ze dużo kolegów ma urlop, lub są na wyjazdach (można sie dogadać), wtedy sie bierze żeby mieli spokój), ale są one przed służbą..... pzodr
EGO = 1 / wiedza

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 21, 2008, 19:00:59 »
W  mojej jednostce dyżur domowy jest wykorzystywany do ściągnięcia gościa do jazdy samochodem operacyjnym , co wydaje mi się już absurdem , wnet nas ściągną do odśnieżania placu jak zima wróci.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 21, 2008, 19:04:50 »
pożarnik.... a goście nie maja prawa jazdy i wkładek, że trzeba "państwo" wozić?
EGO = 1 / wiedza

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 23, 2008, 17:06:19 »
a każdy tylko d... by woził a samemu to nie (co to za strażak) łaska jeździć !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!