Autor Wątek: Dotacja z ZG ZOSP RP  (Przeczytany 2368 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Dotacja z ZG ZOSP RP
« dnia: Luty 03, 2013, 14:09:08 »
Cytuj
OSP Grębocice wzbogaciło się o pokaźny zestaw ratownictwa wodnego w skład który wchodzi: łódź motorowa z silnikiem motorowym o mocy 30km, sonar, szperacz, wiosła, 5 kompletów ubrań, koła ratunkowe, radio stacja, zapora do skażeń chemicznych. Całość została sfinansowana przez ZG ZOSP RP.


A jako ciekawostka położenie gminy:
https://maps.google.pl/maps?q=grebocice&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.598401,16.167755&spn=0.258046,0.676346&sll=50.95055,16.307874&sspn=2.093629,5.410767&t=h&hnear=Gr%C4%99bocice,+polkowicki,+dolno%C5%9Bl%C4%85skie&z=11

Czyli jedyny zbiornik na terenie gminy to odpadów poflotacyjnych ( zakaz  przebywania bez zgody KGHM ), a woda to tylko w rowach i butelkach.

Kolejna STRATEGICZNA decyzja ZG ZOSP RP.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2013, 14:24:05 »
wie ktoś ile to  mogło wszystko kosztować?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2013, 14:28:38 »
Wartość około 70tys zł

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2013, 14:54:13 »
Tak coś mi się jakoś kojarzy że gdzieś kiedyś było zestawienie gdzie mieszka zarząd ZG ZOSP ewentualnie prezesi ZW
I opisane jakie sprzęty w  tych gminach stoją
Myślę że wiele spraw by się wyjaśniło
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2013, 15:04:47 »
Cytuj

A jako ciekawostka położenie gminy:
https://maps.google.pl/maps?q=grebocice&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.598401,16.167755&spn=0.258046,0.676346&sll=50.95055,16.307874&sspn=2.093629,5.410767&t=h&hnear=Gr%C4%99bocice,+polkowicki,+dolno%C5%9Bl%C4%85skie&z=11

Czyli jedyny zbiornik na terenie gminy to odpadów poflotacyjnych ( zakaz  przebywania bez zgody KGHM ), a woda to tylko w rowach i butelkach.

Kolejna STRATEGICZNA decyzja ZG ZOSP RP.

A ja na tej mapie widzę rzekę Odrę w odległości 8 km.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2013, 15:07:02 »
Tylko 8km lecz jest to inna gmina i inny powiat więc możliwość zadysponowanie dosyć niska.

ZSI31

  • Gość
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2013, 15:15:09 »
Witam szczerze nawet nie wiem gdzie mieści się ta jednostka nawet województwo (bo i to sprawa nieistotna) ale nie zgodzę się z tematem ponieważ mieszkam na terenach powodziowych i sam dobrze wiem że gdyby nasze osp miały łodzie i tak nie miał by kto nimi pływać - ratować, każdy zajmował się ratowaniem rodzin i sąsiadów. Więc wybór trafny sprzęt powinien być w miejscach nie zagrożonych wtedy będzie na pewno wykorzystywany tam gdzie będzie potrzeba. Chyba że mówicie o sobie np. macie zalew itp. chcecie się pobawić - ale nie o to chyba chodzi...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2013, 17:37:01 »
Tylko jak chociażby poćwiczyć podejmowanie ludzi z wody, jeśli NIE MA SIĘ NA TERENIE ZBIORNIKÓW WODNYCH? Sprzęt na czas powodzi ? Ok, tylko sprzęt taki można umieścić w jednostce która będzie go wykorzystywała na co dzień, a nie raz na pięć, czy dziesięć lat, bo nie sądzę by powódź tam zdarzała się cyklicznie rok w rok. Nie znam jednostki, może jest bogata, ludzie imperatywni, maja już wszystko i teraz załatwili sobie łódkę z sonarem w dodatku, chociaż po kosztach zestawu to raczej sonar do łowienia ryb, a nie do celów ratowniczych :rofl: Nie zazdroszczę nikomu jeśli potrafi sobie coś załatwić, ale nasi decydenci powinni czasem się zastanowić gdzie idą dopłaty i czy zakup będzie rozsądny.

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2013, 14:23:25 »
Witam szczerze nawet nie wiem gdzie mieści się ta jednostka nawet województwo (bo i to sprawa nieistotna) ale nie zgodzę się z tematem ponieważ mieszkam na terenach powodziowych i sam dobrze wiem że gdyby nasze osp miały łodzie i tak nie miał by kto nimi pływać - ratować, każdy zajmował się ratowaniem rodzin i sąsiadów. Więc wybór trafny sprzęt powinien być w miejscach nie zagrożonych wtedy będzie na pewno wykorzystywany tam gdzie będzie potrzeba. Chyba że mówicie o sobie np. macie zalew itp. chcecie się pobawić - ale nie o to chyba chodzi...

Jak widzę takie rzeczy to krew mnie zalewa!!! Marnotrawstwo Naszych wspólnych pieniędzy!!!
Kolego ZSI31 rozumując twoim kryteriami to wszystkie pompy wysokiej wydajności trzeba by było lokować w powiecie tatrzańskim tak na wypadek jakby była powódź (ich raczej nie zaleje "wielka woda").
Przecież do badania takich "wałków" jest w naszym kraju CBA i NIK

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2013, 16:14:14 »
Witam

Czy ktoś wie ile Zarząd Główny może dołożyć do zakupu narzędzi hydraulicznych ? coś kiedyś słyszałem że jak w Zarządzie kupuję sie hydraulike to dotacja jest 20.000 zł tylko jak u nich sie kupuje to zestaw średni kosztuję ok 55.000 zł z 8%VAT a zestaw ciężki 75.000 zł z 8%VAT ( czyli jak kupimy u nich to sprzedają zestaw poprostu o 20.000 mniej)- a jeżeli kupuję sie hydraulike w drodze przetargu to nie wiecie ile można uzyskać tej dotacji ? może ktoś z was niedawno kupował hydraulike i wie ile dostał ? tylko jeżeli mamy publiczne pieniądze np od Gminy, z WFOŚiGW i z KSRG i mamy wtedy np: 60.000 zł to musimy ogłaszac przetarg z godnie z prawem czyli jak coś kosztuje powyżej 14.000 Euro = ok 56.000 zł czyli nie mozemy kupić zestawu hydraulicznego w Zarządzie za np 75.000 zł bo to bedzie niezgodne z prawem o zamówieniach publicznych ! a na dodatek WFOŚiGW wymaga w opisie wniosku wpisać na jakiej zasadzie bede kupował zestaw jak podam ze mam 70.000 zł do wydania na zakup ciezekigo zestawu to wiadomo ze musze ogłosic przetarg mając taką kwotę ze źródeł publicznych. Mam nadzieje ze to co napisałem jest zrozumiałe i ktos miał podobną sytuacji.
Ps. Te zestawy w ZArządzie Głównym np cięzki to jest praktyczcnie taki sam jak zestaw średni w zestawie cięzkim sa dodatkowo tylko zwijadła a swego czasu sprzedawali w zestawach cięzkich tylko nozyce rozpieraki i pome bez rozpieraka kolumnowego - Związek ma cene wysoką i urządzenia o słabych parametrach te tansze
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 16:18:13 wysłana przez intenso »

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Dotacja z ZG ZOSP RP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2013, 18:33:28 »
Z tego co wiem to dotacja ZOSP wynosi 40% wartości zestawu hydraulicznego. Ceny tych zestawów powinny być na stronach www oddziałów wojewódzkich. Wiadomo jak to jest z ZOSP sprzęt droższy niż na rynku...