Autor Wątek: zasysacz wysokociśnieniowy  (Przeczytany 1290 razy)

Offline szymek85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
zasysacz wysokociśnieniowy
« dnia: Styczeń 19, 2013, 14:30:29 »
witam. czy posiada ktoś z Was na aucie zasysacz wysokocisnieniowy na szybkim natarciu?? mianowicie chodzi mi o to jak to się sprawuje ?i w którym miejscu macie to zamontowane?i jakiej firmy?

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: zasysacz wysokociśnieniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2013, 15:15:20 »
Ja tylko się mogę domyślać że jest zamontowany zasysacz bo tak wynika z instrukcji obsługi podawania piany na szybkie natarcie. Myślałem o przekształceniu tego zasysania nie ze zbiornika środka pianotwórczego samochodu tylko z zewnętrznego zbiornika (bańki) który przewozimy w skrytce. Owy zasysacz ukryty jest pod atrapami i osłonami a więc nie widziałem jak dokładnie wygląda. Jestem również ciekaw informacji od innych jak to u nich wygląda, mile widziane zdjęcia.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: zasysacz wysokociśnieniowy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:49:02 »
Wydaje mi się, że Scania od Wawrzaszka ma tak rozwiązane podawanie piany na LSN. W sąsiedniej gminie jednostka ma taką Scanię - oglądałem ją chwilę i wyglądało mi na to, że jest zamontowany zasysacz pomiędzy pompą i zwijadłem, prawie przy samym zwijadle.

Jak dla mnie sporym plusem jest brak ryzyka podania środka do zbiornika wody jak we wszystkich samochodach, gdzie mieszacz jest przed stopniem niskiego ciśnienia.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 333
Odp: zasysacz wysokociśnieniowy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2013, 13:55:57 »
U mnie w jednostce w Renault Kerax jest tak samo jak kolega wyżej napisał, tylko u nas nie ma wysokiego ciśnienia na szybkie natarcie.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: zasysacz wysokociśnieniowy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2013, 14:18:54 »
U nas zamontowany na LSN w Peugeocie od "Dudka" poniżej foto poglądowe, zasilane z bańki widocznej po prawej, zamontowane pod tą żółtą osłoną
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=37510&mode=search