Autor Wątek: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"  (Przeczytany 6092 razy)

Offline barti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« dnia: Styczeń 15, 2013, 17:58:59 »
Szanowni koledzy mam tzn. mamy pytanie do grona osób znających sie na żeczy mianowicie pewnego dnia podczas pisania przez dyżurnego analizy za zdarzenia przez przypadek znalazł on opcje nagrywających sie rozmów z jednego z radiotelefonów znajdujących sie na punkcie a uscislając nagrywały sie rozmowy z pomieszczenia PSK które tam sie przewijały przez pewnien okres czasu okazało sie po dokładnym sprawdzeniu ze rozmowy rejestrują sie na kanle 28 ( motorola GM 360 ) mówiąc najprośćiej gruszka tego radia była mikrofonem ..... rozmowy zapisywane były na serweże komendy      CZY TO MOŻLIWE ??????????. Drodzy koledzy czy jest to  możliwe ze cos  sie samo nagrało czy ktos mógł to sam ustawic , sprawą zjeła sie policja lecz stwierdzono ze jest to możliwe ze rozmowy sie nagrywają same bez korzystania z przycisku na "GRUSZCE " jezeli dzwiek w pomieszczeniu przekroczy 55 decybeli , tak podobno napisał jakis człowiek zajmujący sie tymi radiotelefonami. Cała sprawa mocno smierdzi rozmowy z PSK nagrywały sie ponad 1.5 miesiąca .
Koledzy wiec czy to możliwe ze to samo sie ustawiło czy ktos musiał tam grzebac specjalnie morze na czyjeś ciche polecenie ??????...

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2013, 18:23:31 »
Ja natomiast słyszałem, że należy uważać co się mówi, bo po odwieszeniu gruszki mikrofon rejestruje jeszcze przez 30 sekund. Czy to prawda nie wiem, ale podobno tak jest u mnie w komendzie.

Offline barti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2013, 18:30:23 »
Ja kolego pierwszy raz to słysze i czytam o tych 30 tu sekundach niewykluczone ... lecz widzisz u nas w komendzie radio  z kanałem 28 jest oddzielnym radiotelefonem i baaaaardzo żadko urzywanym  wiec cos tu nam zle pachnie ....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2013, 18:54:14 »
Ja kolego pierwszy raz to słysze i czytam o tych 30 tu sekundach niewykluczone ... lecz widzisz u nas w komendzie radio  z kanałem 28 jest oddzielnym radiotelefonem i baaaaardzo żadko urzywanym  wiec cos tu nam zle pachnie ....

Jaki macie typ radiotelefonu?

Offline barti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2013, 19:53:24 »
jest  to MOTOROLA GM 360 tyle wiem..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2013, 19:59:32 »
Oczywiscie ze jest to możliwe i bardzo proste do zaprogramowania :)
Bawiłem sie kiedys taka opcja w motoroli nasobnej :)
Fajna spraw wszystko słychac....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline barti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2013, 20:16:25 »
czyli to jest opcja do zaprogramowania -  włączenia   i ktos musiał to zrobic ...... to niejest usterka ???? ( bo na to powoływał sie człowiek odpowiedzialny za łączność w Komendzie )..........................???????????????????????????????

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:28:31 »
Nie to nie jest usterka to celowe właczenie tej opcji nie da sie jej pomylic poniewaz to opcje specjalne sterowaia zdalenego radiotelfonem... I uruchamia sie ja recznie... tak jak sie wyłacza.... i OSOBA TA MUSI MIEC ODPOWIEDNI PROGRAM....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 21:33:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:34:12 »
Nie to nie jest usterka to celowe właczenie tej opcji nie da sie jej pomylic poniewaz to opcje specjalne sterowaia zdalenego radiotelfonem... I uruchamia sie ja recznie... tak jak sie wyłacza.... i OSOBA TA MUSI MIEC ODPOWIEDNI PROGRAM....

Szanowni koledzy mam tzn. mamy pytanie do grona osób znających sie na żeczy mianowicie pewnego dnia podczas pisania przez dyżurnego analizy za zdarzenia przez przypadek znalazł on opcje nagrywających sie rozmów z jednego z radiotelefonów znajdujących sie na punkcie a uscislając nagrywały sie rozmowy z pomieszczenia PSK które tam sie przewijały przez pewnien okres czasu okazało sie po dokładnym sprawdzeniu ze rozmowy rejestrują sie na kanle 28 ( motorola GM 360 ) mówiąc najprośćiej gruszka tego radia była mikrofonem ..... rozmowy zapisywane były na serweże komendy      CZY TO MOŻLIWE ??????????. Drodzy koledzy czy jest to  możliwe ze cos  sie samo nagrało czy ktos mógł to sam ustawic , sprawą zjeła sie policja lecz stwierdzono ze jest to możliwe ze rozmowy sie nagrywają same bez korzystania z przycisku na "GRUSZCE " jezeli dzwiek w pomieszczeniu przekroczy 55 decybeli , tak podobno napisał jakis człowiek zajmujący sie tymi radiotelefonami. Cała sprawa mocno smierdzi rozmowy z PSK nagrywały sie ponad 1.5 miesiąca .
Koledzy wiec czy to możliwe ze to samo sie ustawiło czy ktos musiał tam grzebac specjalnie morze na czyjeś ciche polecenie ??????...

Tak potwierdzam jest to możliwe u mnie było identycznie jak opisane powyżej ..... i jest nikłe (raczej zerowe) prawdopodobieństwo ,  że zostało to zrobione celowo . Przypadkowo odkryliśmy rejestrowanie rozmów na 28 po zgłoszeniu tego faktu osobie dbającej o łączność  problem został  usunięty nie pamiętam dokładnie co było przyczyną ale na pewno skończyło się przeprogramowaniem radyjka i problemu już nie ma .

bari ale do czego wam była potrzebna policja to nie wiem :-) osoba z zewnątrz raczej nie ma dostępu do radia na SK tym bardziej do archiwizera

Nie to nie jest usterka to celowe właczenie tej opcji nie da sie jej pomylic poniewaz to opcje specjalne sterowaia zdalenego radiotelfonem... I uruchamia sie ja recznie... tak jak sie wyłacza.... i OSOBA TA MUSI MIEC ODPOWIEDNI PROGRAM....


Owszem ale nie podejrzewam , że zostało to zrobione celowo raczej przez przypadek ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 21:40:51 wysłana przez superfire »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:06:40 »
Nie ma takiej usterki....  To trzeba zaprogramowac i właczyc! A jesli ktos chce wierzyc w bajki....
Zadzwon do pomocy technicznej a powiedza to co ja. Opcje specjalne i wypisane w sposób bardzo klarowny ze nie sposób ich pomylic. Nie może to tez sie samo właczyc jesli ktos tego nie wgrał na radio. Gdyż sytuacja z radiotelefonem jest taka że jak przychodzi z fabryki jest czysty jak pusta kartka i  program pozwala na wgranie wielu opcji i definiowanie ich w sposób dowolny. Opcja nie zaprogramowana nie uruchomi sie nigdy!
(tak jak nie da sie wejsc na kanał który nie jest zaprogramowany)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:24:58 »
Nie ma takiej usterki....  To trzeba zaprogramowac i właczyc! A jesli ktos chce wierzyc w bajki....
Zadzwon do pomocy technicznej a powiedza to co ja. Opcje specjalne i wypisane w sposób bardzo klarowny ze nie sposób ich pomylic. Nie może to tez sie samo właczyc jesli ktos tego nie wgrał na radio. Gdyż sytuacja z radiotelefonem jest taka że jak przychodzi z fabryki jest czysty jak pusta kartka i  program pozwala na wgranie wielu opcji i definiowanie ich w sposób dowolny. Opcja nie zaprogramowana nie uruchomi sie nigdy!
(tak jak nie da sie wejsc na kanał który nie jest zaprogramowany)
Eqinox ale ja się przecież z tobą zgadzam :-)

Przyjeżdża na SK łącznościowiec i wgrywa nowe oprogramowanie bo akurat "zdobył" nowe z np. nowymi kanałami , kryptonimami nawet jest nie świadom , że wgrał nam niespodziankę .......... jest to możliwe ????

Ale ja zastanawiam się tylko nad jednym po co komu by było nagrywanie rozmów na SK ???:fiuu:  jeżeli się nagrywało to po prostu łącznościowiec po prostu przypadkowo lub nie świadomie to zrobił
W moim przypadku było by to bezcelowe i tak archiwizer obsługują tylko osoby z obsady SK więc kto kogo miał podsłuchiwać 1 zm 2 czy 3 zm 1 :-)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2013, 23:01:02 »
Własnie chodzi o to ze nie ma takiej mozliwości zeby to zrobic nie swiadomie.... Poniewaz do radiotelefonów nie wgrywa sie windowsa z gotowym explorerem a podłacza sie radiotelefon przez odpowiedni kabel i ustawia ustawienia kolejne rzeczy  np. blokady szumów itp itd. a potem te rzeczy sie zapisuje wg. własnych upodoban....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2013, 23:54:23 »
Wiemy ze opcje można włączyć , ale o co szum ? Przecież i tak "ruch" w eterze jest rejestrowany.

amaretto

  • Gość
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:00:04 »
Cytuj
podczas pisania przez dyżurnego analizy za zdarzenia przez przypadek znalazł on opcje nagrywających sie rozmów z jednego z radiotelefonów znajdujących sie na punkcie
Jak taką opcję można znaleźć i gdzie to się zapisywało - na rejestratorze?

Offline barti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:33:27 »
drodzy koledzy a czy to prawda ze radio to konkretnie lub inne z którego sie nie korzysta lecz jest włączone i ustawione na np. kanale 28
bedzie nagrywało rejestrowało rozmowy w danym pomieszczeniu jezeli siła głosu ( rozmowa w p[omieszczeniu ) przekroczy 50- 55 decybeli ?????? jest to możliwe ..

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:59:28 »
drodzy koledzy a czy to prawda ze radio to konkretnie lub inne z którego sie nie korzysta lecz jest włączone i ustawione na np. kanale 28
bedzie nagrywało rejestrowało rozmowy w danym pomieszczeniu jezeli siła głosu ( rozmowa w p[omieszczeniu ) przekroczy 50- 55 decybeli ?????? jest to możliwe ..

Przecież padłą już odpowiedź w postach powyżej poczytaj a nie ponawiaj pytania...po co zakładasz wątek jak go potem nie czytasz z zrozumieniem ? :-)

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: czy do wada czy to podsłuch na "PSK"
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2013, 13:45:51 »
Tak u nas też się nagrywa jak grucha jest wpięta a mikrofon nie jest załączony , dzieje się to tak z racji tego ze mamy sam panel na PSK a radio znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej i jest połączone z radiem tak zwana radiolinią i zamiast specjalnego mikrofonu który kiedyś był jest wstawiona zwykła grucha która nie odcina mikrofonu .