Autor Wątek: Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp  (Przeczytany 1505 razy)

Offline naczelnik18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« dnia: Styczeń 16, 2006, 16:58:41 »
dzieki za wasze wpisy do mojego poprzedniego postu tylko mi chodzi o młodzierz w wieku 17-20 lat bo wyjezdzamy do akcji w 3- 4  mamy dwa samochody a zazwyczaj wyjezdza tylko jeden pomózcie co mam zrobic aby przyciągnąc młodzierz do strazy  :huh:  :unsure:  mam stól do bilarda piłkarzyki itp co mam zrobic piszcie mój numer gg to 7999609 z góry dzieki
 

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2006, 17:44:01 »
niewiem zaproponuj daromower piwo po akcjach :P

a tak na seri to nietylko Ty masz taki problem. a ile macie wyjazdów rocznie??
a ogłaszałes jakis "casting" lub cos w tym stylu?? moze roziweś jakies ogloszenia że np bedziesz czekałem w każdy piatek na chetnych do OSP od godziny 16, teraz także zbliza sie koleda może poproś ksiedze ze swojej parafi aby poruszał ten temat na koledzie. jak narazie nic innego nieprzychodzi mi do głowy. pozdrawiam

Offline komar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2006, 23:33:28 »
Przyciągnięcie młodzierzy do straży jest bardzo trudne, tymbardziej że mamy czas ogólnej komputeryzacji.
Pomysł z ogłoszeniem, może i dobry tylko należy się zastanowić co zrobić jak przyjdą jacyś zainteresowani.
Dobrze by było pokazać im sprzęt, co macie, co można nim zrobić. Zróbcie jakieś większe ognisko daj im prądopwnicę w łypy i podkręć trochę ciśnienie wąż nim trochę pożuca może to go zafascynuje.
A tak wogule to z młodzierzą jast dardzo słabo :(
Pozdrawiam

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2006, 12:16:54 »
Jednym z pomysłów jest np. ogłoszenie w lokalnej (gminnej) prasie naboru do Jednostki Operacyjno - Technicznej... nazwa przyciąga, niestety to tylko nazwa :(
Niech na 10 którzy przyjdą zostanie jeden - to już coś...
Tak jak wspomniał Komar... komputery. Cóż - tego nie przejdziemy, ale jak uda nam się ich ściągnąć, czy nazwą, czy ogniskiem, czy inną formą rozrywki - pokażmy że jesteśmy rodziną, że każdy posiada jakieś umiejętności, że sprzęt który posiadamy niczym się nie różni od sprzętu JRG - najważniejsze musimy w lokalnym środowisku podtrzymywać dobrą opinię o OSP. Żaden rodzic nie puści dziecka do straży, gdzie widać tylko rozebranych do pasa zarośniętych facetów z butelką piwa. Pamiętajcie! U Was w gminach bądź powiatach braliście na pewno udział w jakiejś dużej akcji - warto o tym wspomnieć. Zapędźcie dzienniki regionalne do opisania jednostki przed naborem... wszystkiego trzeba spróbować.
Ale przyznaję - to problem ogólnopolski (jak każdy ostatnio) :)

... w ostateczności możemy puścić hasło wśród dzieci: "... KTO CHCE SIĘ NAPIĆ Z WĘŻA STRAŻACKIEGO?" :D

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2006, 14:06:40 »
A w jakim wojewuctwie znajduje sie twoja jednostka?    Ogulnie wiąże ze strażą swoją przyszłość ale musze uregulować służbe wojskową.... Na dzień dzisieszy chciałbym wstąpić do OSP ale w pobliżu niemam żadej jednostki  jedynie To JGR............POZDRAWIAM

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 12:42:18 »
Tak. To jest problem. Na szczęście u nas jak narazie nawet 3 samochody mogą wyjechać, bo zawsze ktoś przybiegnie :D Jednak coraz trudniej jest przyciągnąć młodych... W zeszłym roku miałem w MDP 23 ludzi, na początku stycznia mam 17 - z czego ze "starych mładych" zostało jedynie 7. Reszta jakoś tak przychodzi na jedną zbiórkę, dwie... Ciągle pokutuje stwierdzenie, że strażaki to pijaki - jak widzą, że u nas nie ma pijaństwa tylko ciężka praca - to im się odechciewa być strażakiem  :)  I bardzo dobrze - takich nam nie trzeba.

pozdro
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Jak Zaczecic Młodzierz W Wieku 17-20 Lat Do Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2006, 13:55:11 »
Witam ja np. jestem chetny do sluzby w OSP, ale niestety  po dzisiejszej rozmowie z naczelnikiem zastanawiam sie czy warto....
Mam problem, bo idac do OSP chcialbym  zrobic kursy i dzis jak rozmawialem na ten temat z naczelnikiem to mi powiedzial ze nie ma pieniedzy na kursy (choc placi za to urzad miejski)
Co mam teraz zrobic?
Bardzo zalezy mi na tym aby zrobic kursy:/
W jaki inny sposob moge to zrobic??
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."