Autor Wątek: aparat powietrzny jaki kupić ?  (Przeczytany 7080 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
aparat powietrzny jaki kupić ?
« dnia: Styczeń 04, 2013, 19:35:37 »
Zamierzmy kupić do OSP 2 nowe aparaty powietrzne. Finanse mamy ograniczone, możemy przeznaczyć 3000zł na jeden. Znalazłem coś takiego
http://www.ppoz.sklep.pl/aparat-fenzy-aeris-butla-stalowa-biomask-p-4.html
Ale tam jest napisane że wycofane z produkcji i w takim wypadku raczej mogą być problemy z serwisowaniem?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:56:01 »
Wszystko będzie ok, tyko zawsze bierz butle z kompozytu.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2013, 21:01:54 »
Jeśli idzie ci o jakość aparatów, to mamy je w JRG i nie ma z nimi żadnych problemów, co do części to też nie będzie z nimi problemu, w użyciu są tysiące tych aparatów, więc firma będzie je produkowała jeszcze długo
Cytuj
!!! PRODUKT W OPCJI Z MASKĄ BIOMASK WYCOFANY Z PRODUKCJI I DYSTRYBUCJI !!!
ciekawe dlaczego jak jest wycofany z dystrybucji, to dlaczego je sprzedają?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2013, 21:19:27 »
Wszystko będzie ok, tyko zawsze bierz butle z kompozytu.
A mógłbyś powiedzieć coś więcej - dlaczego tak?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2013, 21:26:33 »
Kompozyty to komfort pracy, ale tez koszt, poza tym kompozyty fenzy jakie mamy w jednostce maja nagminnie przekręcone zawory. Ot taka mała wada.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2013, 21:29:08 »
Wujo ważne jest też abyście zwrócili też uwagę na to jak daleko macie do ewentualnego serwisu i przeglądu.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2013, 09:35:52 »
Przeglądy będe robił u siebie w JRG z tym nie ma problemu , tylko jeśli są wycofane z produkcji to ciekawe dlaczego ?  na butle z kompozytu nas nie stać  :huh:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 09:50:39 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:25:57 »
kompozyty są mniej trwałe. Zarysowanie butli na głębokość 0,5 mm oznacza jej wycofanie z użytkowania. Dlatego polecam butle stalowe. W OSP nie chodzi się az tak często w aparatach więc spokojnie stalowa butla wystarcza na stanie. 

Ale również polecam czytać ze zrozumieniem - w opcji z maską są wycofane!!! co nie oznacza że wogóle ich nie produkują. Polecam odwiedzić stronę FENZY POLSKA i ewentualnie przedzwonić do producenta i dopytać o szczegóły
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2013, 12:44:24 »
Dzięki za odpowaiedzi , taniej się chyba już nie kupi .Pozostaje tylko zadzwonić i zamówić .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2013, 13:33:02 »
Nie  nosi się kompozytów samych zawsze się nosi w pokrowcu przez co jest uniemożliwienie jej zarysowania. Pozdrawiam

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2013, 13:58:46 »
Potwierdzam, Biomask został wycofany i nie można go zakupić. Pozostały tylko OptiPro

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2013, 18:32:41 »
Nie  nosi się kompozytów samych zawsze się nosi w pokrowcu przez co jest uniemożliwienie jej zarysowania. Pozdrawiam
tylko że pokrowiec nie jest w zestawie więc trzeba wydać kolejne pieniądze
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2013, 18:52:28 »
Pokrowce kosztują przeważnie od 100 zł w góre
A czy ten pokrowiec aż tak dobrze zabezpiecza butle kompozytową?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2013, 21:33:30 »
Myślę, że bardzo dobrze. Pokrowce, które posiadamy w jednostce składają się z plastycznego tworzywa grubości ok. 0,5 cm., chroniącego całą butle, także żeby ją uszkodzić w tym pokrowcu trzeba by nią nieźle w coś przyłożyć. Niestety, tak jak ktoś już wyżej pisał, taki pokrowiec to zawsze jakiś dodatkowy koszt jaki trzeba doliczyć do niemałego wydatku na samą butlę. Moim zdaniem warto jednak uzbierać trochę więcej grosza i kupić kompozyt bo różnica pomiędzy pracą w kompozycie a stali jest kolosalna. Poza tym kompozyty zazwyczaj mają większą pojemność (6,8 l), także poza ulgą dla pleców zyskujemy dodatkowy zapas powietrza na kilka  minut.

Offline Piotr_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2013, 22:22:21 »
Witam jestem na etapie załatwiania do mojej JRG nowych aparatów powietrznych.  Firmy Auer i Drager  w rozliczeniu biorą stare aparaty,  dopłacasz około 1500 zł i masz nowy oczywiście bez butli i maski, ja ostatnio przed świętami kupiłem do mojej OSP kompletne aparaty z maskami + butle stalowe Auer Air Xpress  Maxx Cl za 3200 zł z vatem 8%. Jak mogę ci doradzić to zrób rozeznanie jakich aparatów w powiecie jest najwięcej żeby nie było problemu z serwisem lub przy dużych akcjach, u nas wszystkie OSP posiadają Auery  i łatwiej jest negocjowanie cen przeglądów technicznych i części zamiennych i co najważniejsze  praca na takich samych aparatach przez wszystkie jednostki  w Gminie  czy to PSP lub OSP .

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2013, 14:46:59 »
no właśnie w powiecie większość jest Fenzy :huh:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Piotr_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2013, 22:20:50 »
Witam z tego co wiem to Fenzy wychodzi najtaniej na rynku. Miałem przyjemność przetestować ten aparat na poligonie w Bydgoszczy sprzęt sprawdzony w 100 % jeśli mnie pamięć nie myli to bardzo popularny jest w województwie Łódzkim. W pracy posiadamy butle kompozytowe Fenzy jedyną wadą jest pokrętło zaworu z boku często haczy się gdy  ubiera się aparat na plecy w przedziale bojowym . Pozdrawiam

Offline Piotr_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2013, 22:45:10 »
 Ja rozmawiałem osobiście z przedstawicielem AUERa  w sprawie rozliczenia się z aparatami nadciśnieniowy model bd 96 i starsze modele które były robione wspólnie z firma Faser co do podciśnieniowych to nie wiem .W czwartek (10.01.2013 ) będę się  widział z tym gościem to zapytam i na pewno napiszę.Jako ciekawostkę napiszę ze legalizacja starych wychodzi od 1000 do 1500 zł więc sprawa jest oczywista . -_-

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2013, 13:16:11 »
My korzystamy z aparatów marki SCOTT i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.
http://www.deltaservice.com.pl/index.php?content_n=0&id_w=2&prod_id=108&podkat_id=21

Offline Piotr_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2013, 22:21:51 »
Witam rozmawiała dzisiaj z przedstawiciel Auera  biorą każde aparaty w rozliczeniu tym bardziej firm konkurencyjnych .Jak ktoś jest zainteresowany to piszcie na maila podam namiary .Pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: aparat powietrzny jaki kupić ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2013, 22:33:13 »
Przede wszystkim najlepiej zrobić rozeznanie w temacie serwisowania, przeglądów, możliwości wymiany pojedynczych elementów i tym sposobem ocenić sobie koszty na najbliższe lata. Przy zakupie rzadko się o tym myśli a później budżet cierpi.