Autor Wątek: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?  (Przeczytany 76693 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:52:36 »
A jak wygląda sprawa z psychotestami? Można zabrać ksero z pracy czy trzeba osobno nowe zrobić?!
Do 19 lipca można było przynieść ksero z oryginałem do wglądu. Teraz trzeba dać oryginał, i to najlepiej nowy, bo zmieniła się podstawa prawna wykonywanych badań.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 11, 2013, 13:10:42 »
Mi tylko lekarz przybił pieczątkę z nowymi przepisami podpisał się i tyle. Zaniosłem do urzędu dałem kopie, Pani poprosiła mnie o oryginał, zerkła i oddała.

PIOTR_STRAZAK1977

  • Gość
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:33:12 »
Witam  czy ktoś z kolegów  pisał w imieniu OSP do ministerstwa  w sprawie wyjaśnienia przepisów dotyczące uprawnień do  kierowania samochodami uprzywilejowanymi  druhów którzy na co dzięń pracują na stanowisku ratownik-kierowca w PSP, bo wydaje mi się  że jak ma uprawnienia, to po co wysyłać jeszcze na kurs jazdy samochodami uprzywilejowanymi.Przepisy można różnie interpretować.Dzwoniłem w tej sprawie do zarządu wojewódzkiego OSP i odpowiedz otrzymałem że interpretacje przepisu każdy dobiera sobie jak chce  w urzędach Gmin itp. Dlatego pytam się bo chyba trzeba będzie wysłać oficjalne zapytanie na samą górę do ministerstwa .

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:36:31 »
Czy posiadając wyłącznie prawo jazdy kat.C mogę wyjechać samochodem strażackim na dożynki ?
Z tego co słyszałem zatankować auto mogę natomiast do akcji bez uprawnień na pojazdy uprzywilejowane nie mogę wyjechać.
Czy wyjazd na ww dożynki jest już wyjazdem "na akcję"?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:40:36 »
Czy posiadając wyłącznie prawo jazdy kat.C mogę wyjechać samochodem strażackim na dożynki ?
Z tego co słyszałem zatankować auto mogę natomiast do akcji bez uprawnień na pojazdy uprzywilejowane nie mogę wyjechać.
Czy wyjazd na ww dożynki jest już wyjazdem "na akcję"?
Pytanie poza tematem zadane... Ale generalnie tak, jeśli nie używasz uprzywilejowania (kogutów, syreny i świateł mijania lub drogowych razem) to w zupełności do kierowania takim pojazdem wystarczy kat. C.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:45:41 »
Dzięki za szybką odpowiedz. Kolega po ostatnich dożynkach ma dostać kolegium za żekome kierowanie pojazdem uprzywilejowanym bez uprawnień ( zaprzyjaźniony komendant osp zgłosił to na policję) ale zobaczymy co z tego wyniknie :)

I przepraszam że pytanie odbiega trochę od tematu.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 14, 2013, 21:14:00 »
Pojazd uprzywilejowany to pojazd wysyłający sygnały świetlne błyskowe koloru niebieskiego oraz sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie...

Jeśli nie jedziesz alarmowo to jedziesz pojazdem służbowym a na to wystarczy Ci zezwolenie wystawione przez prezesa OSP (auto OSP) lub przez kogoś z Urzędu Miasta/Gminy jeśli auto jest własnością Urzędu.
(Nie potrzeba do tego badań tylko samo prawko.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 14, 2013, 23:34:30 »
@kamaras, tyle że za jazdę autem służbowym bez pozwolenia nie grozi żadne kolegium ani mandat, właściwie nic nie grozi póki nie dojdzie do wypadku... Natomiast jak na sprawę patrzą i co grozi za jazdę alarmową bez uprawnień to pojęcia nie mam.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 15, 2013, 14:13:44 »
a w drugą stronę? Na wystawione przez Starostwo można jeździć w PSP ? :>

Zapis w ustawie jest jednoznaczny:

Jeżeli chodzi o PSP

Cytuj
art. 109.
5. Żołnierzom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariuszom oraz pracownikom: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego
Biura Antykorupcyjnego, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celnej i organów kontroli skarbowej, a także pracownikom wojska zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym wydaje nieodpłatnie odpowiedni organ jednostki, w której osoby te pełnią służbę lub są zatrudnione.

Jeżeli chodzi o OSP:

Cytuj
Art. 106. 1. Kierować pojazdem uprzywilejowanym może osoba, która:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada prawo jazdy odpowiedniej do rodzaju pojazdu kategorii;
3) uzyskała orzeczenie:
a) lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem uprzywilejowanym,
b) psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem uprzywilejowanym;
4) ukończyła kurs dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi;
5) posiada zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym w zakresie określonej kategorii prawa jazdy.

Nie jest napisane, że zezwolenie musi mieć od starosty, może mieć z innej instytucji/zakładu pracy, gdzie też jest kierowcą pojazdu uprzywilejowanego.

Czyli de facto takie zezwolenie kierowcy OSP może wystawić Prezes danej OSP ? :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 15, 2013, 15:47:29 »
Czyli de facto takie zezwolenie kierowcy OSP może wystawić Prezes danej OSP ? :)
Zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, a na kierowanie pojazdem służbowym to dwie różne rzeczy. W przypadku tego co nas interesuje, czyli zezwolenia do jazdy alarmowej uprawnione organy poza starostą wymienia Art. 109. ust.5 Ustawy o kierujących pojazdami

Cytat: Art. 109. ust.5 UoKP
Żołnierzom  Sił  Zbrojnych  Rzeczypospolitej  Polskiej,  funkcjonariuszom  oraz pracownikom:  Policji,  Agencji  Bezpieczeństwa  Wewnętrznego,  Agencji  Wywiadu,  Służby  Kontrwywiadu  Wojskowego,  Służby  Wywiadu  Wojskowego, Biura  Ochrony  Rządu,  Centralnego  Biura  Antykorupcyjnego,  Inspekcji  Transportu  Drogowego,  Służby  Więziennej,  Straży  Granicznej,  Państwowej  Straży Pożarnej,  Służby  Celnej  i  organów  kontroli  skarbowej,  a  także  pracownikom wojska  zezwolenie  na  kierowanie  pojazdem  uprzywilejowanym  wydaje  nieodpłatnie odpowiedni organ jednostki, w której osoby te pełnią służbę lub są zatrudnione. Przepisy ust. 1−4 stosuje się odpowiednio. 
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 28, 2013, 15:37:03 »
Z gory przepraszam za brak polskich liter ale pisze z telefonu.
Jestem w trakcie przechodzenia przez skomplikowany i dlugi proces uzyskiwania uprawnien na pojazdy uprzywilejowane. Mam kat. C, zrobione badania lekarskie i psychotechniczne, a teraz czekam na skierowanie na ten dziwny kurs. Dzisiaj doszly mnie sluchy, ze mamy isc na kurs tylko na kategorie C. Czy wiadomo Wam cos o podziale tego kursu na rozne kategorie prawa jazdy? Czy macie pomysl jak wywalczyc kurs na obydwie kategorie majac na wyposazeniu samochod na B i na C .
Byl juz ktos z Was na takim kursie?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 28, 2013, 15:46:46 »
Jestem w trakcie przechodzenia przez skomplikowany i dlugi proces uzyskiwania uprawnien na pojazdy uprzywilejowane. Mam kat. C, zrobione badania lekarskie i psychotechniczne, a teraz czekam na skierowanie na ten dziwny kurs. Dzisiaj doszly mnie sluchy, ze mamy isc na kurs tylko na kategorie C. Czy wiadomo Wam cos o podziale tego kursu na rozne kategorie prawa jazdy? Czy macie pomysl jak wywalczyc kurs na obydwie kategorie majac na wyposazeniu samochod na B i na C .
Kurs nie jest wymagany aż do 2016 roku, więc nie wiem o co biega. Po staremu trzeba po prostu lekarza (i psychologa) przydusić żeby na kwitach wypisał wszystkie posiadane kategorie prawa jazdy - i potem zaznaczyć na wniosku.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 28, 2013, 15:55:54 »
Jeszcze dopowiem - ja nie miałem żadnych uprawnień na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi, mając kat. C w ciągu tygodnia wyrobiłem zaświadczenie uprawniające mnie do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Przy składaniu dokumentów do starostwa musiałem złożyć wniosek podbity przez naczelnika, że jestem w naszej OSP kierowcą (bez uprawnień) i wydanie mi pozwolenia znacznie podniesie gotowość bojową naszej jednostki / osoba zajmująca się tymi zaświadczeniami powiedziała że jest to w zamian za stare pozwolenia na podkładkę prawną - gdyż w Polsce jeszcze nikt tych kursów nie robi. 

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 28, 2013, 17:15:20 »
Czyli dla nowych kierowcow jednak nie trzeba kursow? Mozecie przedstawic jakies podstawy prawne, zebym mogl to przedstawic w wydziale kryzysowym,  poniewaz pracuje tam banda debili...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 28, 2013, 19:28:23 »
Czyli dla nowych kierowcow jednak nie trzeba kursow? Mozecie przedstawic jakies podstawy prawne, zebym mogl to przedstawic w wydziale kryzysowym,  poniewaz pracuje tam banda debili...
Oczywiście - mówi o tym art. 135b. Ustawy o Kierujących Pojazdami

Polecam:
http://www.zosprp.pl/?q=content/informacja-o-w-wejsciu-w-zycie-nowelizacji-ustawy-o-kierujacych-pojazdami
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 24, 2013, 12:31:28 »
ostatnio pytałem w gminie że pasowało by nam zrobienie uprawnień na nowego kierowce... dostałem informację że w tej chwili nie ma możliwości na zrobienie uprawnień, bo wójt już nie wydaje zaświadczeń, a tylko z tym papierkiem można wymienić je na zezwolenie. Ile to w tym prawdy ?  Wydaje mi się ze nowi mają czas do 2016r. na uzupełnienie o szkolenie, a po zrobieniu psycho i badań lekarskich idą do starostwa wymienić to na zezwolenie. Zgadza się?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 24, 2013, 12:40:17 »
Błąd polega na tym że wymiana już faktycznie nie wchodzi w grę, ale wyrobić nowe jak najbardziej można. Mając badania lekarskie i psychologiczne wraz z zaświadczeniem z gminy iż jest to na potrzeby OSP można śmiało iść do starostwa powiatowego sobie wyrobić nowy kwitek od podstaw.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 24, 2013, 19:44:31 »
Radhezz - pamiętam jak nasi kierowcy PSP chyba w m-cu lipcu tego roku na szybko pobierali badania lekarskie z kadr i lecieli szybko do urzędów gmin (starostwa??), żeby potwierdzić uprawnienia do uprzywilejowanych w ramach OSP. Miało to związek coś z koniecznością ominięcia nowych przepisów, czyli bez jakiegoś kursu doszkalającego. pozdrawiam

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 24, 2013, 21:15:41 »
Pytasz to odpowiadam. Wyrobienie uprawnień przed 2016 rokiem będzie przebiegało tak jak podałem, potem kurs będzie wymagany zarówno dla nowo wyrabiających, jak i przedłużających uprawnienia.

"Gorączka lipcowa" była związana z wymianą starych wkładek przed 19 lipca - kto zdążył ten ma spokój z kursem nawet jeśli będzie przedłużał ważność uprawnień po 1 stycznia 2016 roku.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 02, 2013, 18:49:43 »
Czyli co potrzeba teraz zrobić, mając kategorię C, żeby być kierowcą w OSP ? Kurs konserwatorów-mechaników OSP jest potrzebny ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 02, 2013, 19:46:36 »
Czyli co potrzeba teraz zrobić, mając kategorię C, żeby być kierowcą w OSP ? Kurs konserwatorów-mechaników OSP jest potrzebny ?
Wymagania są podane w tym temacie wielokrotnie (21 lat, badania). I nie, ten kurs OSP nie jest wymagany...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 18, 2013, 10:44:12 »
Relacja z kursu na prowadzenie pojazdow uprzywilejowanych:
Po dlugich bojach z urzedem miasta oraz ichniejsza biurokracja i brakiem rozumienia przepisowzostalem wraz z 4 innymi strazakami skierowany na owy kurs. Odbyl sie on w Automobilklubie Polskim w Warszawie na lotnisku Bemowo. (juz pomine kwestie decyzji o wyslaniu nas do Warszawy-jedyne 350km). Po dojezdzie na miejsce ok. godziny 16 od razu rozpoczelismy zajecia teoretyczne. Wyklady obejmowaly tematy zwiazane z przepisami ruchu drogowego, psychologia transportu, stresem itp. Nastepnie po kolacji rozpoczely sie zajecia praktyczne. Mielismy do dyspozycji ciagnik siodlowy MAN z wszystkimi systemami i automatyczna skrzynia biegow oraz solowke firmy DAF bez zadnych systemow oraz z 6-stopniowa skrzynia biegow.
Pierwszym cwiczeniem byl przejazd w slalomie zarowno na nawierzchni betonowej jaki plycie poslizgowej. Kazdy z uczestnikow prowadzil obydwa samochody. Slalom na betonie byl wezszy, zas na plycie specyficzne warunki utrudnialy pokonywanie slalomu. Po omowieniu teoretycznym przystapilismy do kolejnego cwiczenia-jazdy w zakrecie z roznymi predkosciami tak by pokonac zakret najszybsza predkoscia bez tracenia kontroli nad samochodem, z nad- i podsterownoscia.  Nastepnym zadaniem bylo hamowanie awaryjne na prosto i w zakrecie. Rowniez z roznymi predkosciami. Dla hamowania na prosto wynosily one odpowiednio 40 i 50km/h, a dla zakretu 40, 45 i 50km/h. Moglismy poznac roznice w zachowaniu pojazdu bez systemu ABS oraz z systemem oraz jak nalezy kontrolowac/probowac sie ratowac przy takim hamowaniu. Ostatnim zadaniem byl przejazd przez bramki na zasadzie ustawienia bramek: bramka z lewej,prawej,lewej i znowu prawej. Oznaczalo to jazde w kilku kolejnych zakretach. Naszym zadaniem znow byl przejazd z najwyzsza mozliwa predkoscia bez utraty przyczepnosci, z pod- i nadsterownoscia oraz jeden przejazd dowolny. W moim przypadku deuga, trzecia i czwarta bramka zaliczona 'bokiem'. Po czesci praktycznej odbyl sie egzamin teoretyczny skladajacy sie z 20 pytan oraz egzamin praktyczny obejmujacy wszystkie cwiczone elementy. Pozna noca rozpoczelismy jazde w kierunku domu.
Chetnie odpowiem na pytania dotyczace kursu jesli takowe sie pojawia.
P.S. przepraszam za brak polskich liter. Relacja zostala napisana podczas oczekiwania na wizyte u rzeznika...znaczy sie dentysty.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 05, 2014, 16:59:18 »
Powiedzcie mi czy  to różowe zezwolenie mogę zalaminować? Forma jego jest strasznie niepraktyczna i obawiam się że szybko się zniszczy jeśli będzie w takiej formie jakiej jest obecnie...  czy np. Policja nie przyczepi się o zalaminowany dokument?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 05, 2014, 18:22:59 »
Teoretycznie nie, ale praktycznie... Ja pozwolenie noszę w osobnym etui na dokumenty z twardą okładką, i póki co się trzyma jak nówka sztuka.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE