Autor Wątek: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?  (Przeczytany 76637 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 25, 2013, 12:59:24 »
Dokumenty złożone , u nas czeka się tydzień czasu na odbiór :gwiazdki:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)


Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 25, 2013, 13:48:21 »
50 zł za ten papierek? Przegięcie... Technologicznie cofnęliśmy się do poprzedniej epoki- epoki papierowych dokumentów. A płacimy drożej niż kosztowałoby wyrobienie kart chipowych. Tyle dobrze że nie będziemy musieli przechodzić tych kursów, bo to już przekraczało wszelkie granice.
Plus ratio quam vis

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 25, 2013, 14:16:52 »
Czyli co - bo ja już się gubię - nowy kierowca OSP powinien spełnić wymagania stawiane przez art. 106 ustawy z wyjątkiem ust. 4 (kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych)?
Czyli: skończone 21 lat, odpowiednie prawo jazdy i ważne orzeczenia lekarskie i psychologiczne? Wtedy do starostwa z wnioskiem, 50 złotych i czekamy na zaświadczenie?
Ze "starymi" próbowaliśmy dzisiaj załatwiać i ich nikt nie pytał o kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych, wystarczy że mieli ze sobą ich zaświadczenia od burmistrza, natomiast przy nowych panie żądały kursu - chyba niesłusznie, prawda?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 16:20:07 wysłana przez krzysiek_2k »

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 26, 2013, 22:37:20 »
Te osoby, co mają aktualnie zaświadczenie od Wójta/Burmistrza to wersja przedłużająca ważność zezwolenia.
Ot, widzisz. Co kraj (powiat) to obyczaj. U nas na wniosku trzeba zaznaczyć wydanie nowego zezwolenia. Nie zaznaczamy tylko w załącznikach (C2) kopii zaświadczenia o ukończeniu kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych.
Dokumenty złożone , u nas czeka się tydzień czasu na odbiór
U nas (podobno) ma być wydane w ciągu 1/2 godziny. Zależnie od ilości petentów w danym czasie.


Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:43:06 »
Rozmiar: 74 mm x 105 mm
Barwa tła: różowa
Barwa napisów: czarna



 - Ten kto wymyślił taki format  :kwit: (rozmiar) strzelił sobie w kolano (a powinien w łeb)  :wall: bo kolor to chyba pomysł Biedronia  :fiuu:


cofamy się wstecz zamiast się rozwijać. Kiedyś były plastikowe zezwolenia i ja się pytam: komu to przeszkadzało?!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:44:23 »
Rozmiar: 74 mm x 105 mm
Barwa tła: różowa
Barwa napisów: czarna



 - Ten kto wymyślił taki format  :kwit: (rozmiar) strzelił sobie w kolano (a powinien w łeb)  :wall: bo kolor to chyba pomysł Biedroni:fiuu:


cofamy się wstecz zamiast się rozwijać. Kiedyś były plastikowe zezwolenia i ja się pytam: komu to przeszkadzało?!

A rozmiary to pomysł Grodzkiej  :rofl:

Offline haloman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:23:13 »
To moze ja sie ,,pochwale" sytuacja z mojej gminy.
Obecnie mamy na 2 samochody (GBA i SLRt) 3 kierowcow z papierami. Z 3 kierowcow tak na prawde tylko 1 jezdzi i jest dostepny gora 12 h na dobe ze wzgledu na prace, pozostalych dwoch jest sadownikami i ich spotkanie pod remiza na alarm graniczy sie z cudem. Nie ma co sie oszukiwac - wsiada za kierownice ten kto sie czuje na silach. Ale tu sie zaczynaja problemy, na cala jednostke oprocz kierowcow sa 3 osoby z kat. C w tym ja (19 lat) tylko, że ja sie specjalnie nie pcham za kierownice. Wedlug naszych urzednikow gminnych nawet jesli jedziemy do akcji bez sygnalow to jedziemy pojazdem uprzywilejowanym, co wiaze sie z problemami dla kazdego z nas-mi sie oberwalo nawet za wyjazd GBA na uroczystosci. W tym momencie sytuacja sie zapetla - gmina nie pozwala jezdzic ludziom bez uprawnien (nawet na akcje!), a jednoczesnie nie zgadza sie na zalatwienie wkladek dla nastepnych osob tlumaczac sie kosztami. Ja sam niestety musialem powiedziec zarzadowi, ze nawet gdyby chcieli mnie wyslac to sie nie podejme tego, bo mam zamiar dostac sie do szkoly wiec moze mnie ladnych pare lat nie byc a pieniadze sie zmarnuja. No i dochodzi tez kwestia wieku. Widzi ktos jakies rozwiazanie z takiej sytuacji?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:58:56 »

A rozmiary to pomysł Grodzkiej  :rofl:

No tak,  pan(i) K. Bęgowski nie ma się już czym zajmować to wymyśla rozmiary :P

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:08:31 »
Panowie nasunęło mi się kilka pytań, może mi pomożecie?
1. w wypełnianym wniosku o przedłużenie zezwolenia dla osób już posiadających zaświadczenia z gmin wypełniać mamy tylko pkt. D, pomijając pkt. C?
2. w pkt. D pisze iż do przedłożenia kopie badań lekarskiego, psychologicznego oraz kopia uiszczenia opłaty - a u mnie muszę w wydziale okazać wszystko w oryginale jak jest u was?
3. odbieracie osobiście czy za pośrednictwem operatora pocztowego?
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:24:36 »
ten różowy kwitek jest nowy więc wnioskujesz o wydanie nowego

tak - musisz mieć oryginały do wglądu a w wydziale zrobią sobie ksero

odbiór jak kto woli..

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:01:16 »
a u nas nie robią sobie kopii tylko wymagają przyniesienia kopi potwierdzonej w UG + oryginał do wglądu (psychotesty, badania, zaświadczenie)
prawo jazdy też muszą pooglądać... to nic, że sami je wystawili :)

a i bardzo ważne jest we wszystkim jest, ze od lekarza musi być orzeczenie bo jak było napisane zaświadczenie to jest bardzo źle oraz odpowiedni paragraf i ustawa na zaświadczeniu z gminy

PS: po kilku rozmowach z panią z wydziału komunikacji, z gminą, z kolegami kierowcami chyba właśnie mi się odechciało tej całej straży - nie mam czasu na głupie zabawy...

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:15:56 »
ten różowy kwitek jest nowy więc wnioskujesz o wydanie nowego
Dokładnie tak, bo wnioskujesz o zezwolenie a od wójta miałeś zaświadczenie. Zatem wypełnia się część C nie zaznaczając kwadratu "kopia zaświadczenia o ukończeniu kursu...."
Z kopiami/oryginałami jest różnie, zależy od urzędnika. Ja zawoziłem kilka w tym jedno z potwierdzonymi przez wójta kopiami i przeszły.
Odbiór w naszym przypadku osobisty, bo na decyzji Starosty (taki kwit dodatkowy do różowego) trzeba napisać oświadczenie, że zapoznałem się, nie wnoszę uwag, nie będę się odwoływał.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 08, 2013, 20:11:49 »
haloman
Cytuj
To moze ja sie ,,pochwale" sytuacja z mojej gminy.
Obecnie mamy na 2 samochody (GBA i SLRt) 3 kierowcow z papierami. Z 3 kierowcow tak na prawde tylko 1 jezdzi i jest dostepny gora 12 h na dobe ze wzgledu na prace, pozostalych dwoch jest sadownikami i ich spotkanie pod remiza na alarm graniczy sie z cudem. Nie ma co sie oszukiwac - wsiada za kierownice ten kto sie czuje na silach. Ale tu sie zaczynaja problemy, na cala jednostke oprocz kierowcow sa 3 osoby z kat. C w tym ja (19 lat) tylko, że ja sie specjalnie nie pcham za kierownice. Wedlug naszych urzednikow gminnych nawet jesli jedziemy do akcji bez sygnalow to jedziemy pojazdem uprzywilejowanym, co wiaze sie z problemami dla kazdego z nas-mi sie oberwalo nawet za wyjazd GBA na uroczystosci. W tym momencie sytuacja sie zapetla - gmina nie pozwala jezdzic ludziom bez uprawnien (nawet na akcje!), a jednoczesnie nie zgadza sie na zalatwienie wkladek dla nastepnych osob tlumaczac sie kosztami. Ja sam niestety musialem powiedziec zarzadowi, ze nawet gdyby chcieli mnie wyslac to sie nie podejme tego, bo mam zamiar dostac sie do szkoly wiec moze mnie ladnych pare lat nie byc a pieniadze sie zmarnuja. No i dochodzi tez kwestia wieku. Widzi ktos jakies rozwiazanie z takiej sytuacji?

Z tego co się orientuje to musisz mieć pozwolenie z gminy na prowadzenie pojazdów służbowych. Czyli takie żebyś mógł jeździć wozem np. na uroczystości, lub wszędzie tam gdzie nie pojedziesz jako uprzywilejowany.Pewnie dlatego dostałeś za to że jechałeś.bo zapewne ubezpieczyciel ma zastrzeżone że pojazdem może kierować tylko osoba uprawniona.Wiem że właśnie u mnie tak jest. Bo teraz mam w najbliższym czasie otrzymać takie pozwolenie w swojej OSP.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 21:40:41 wysłana przez Fireman22 »
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 08, 2013, 21:20:43 »
oj chyba nie do końca pkt C, przecież chcąc wypełniać pkt C musimy przedłożyć zaświadczenie o odbyciu kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, więc ja póki co zakreślam pkt D bo przedłużam już ważne zaświadczenie którego ważność skończy się w 2017, oczywiście logicznie myśląc bo mogę być w błędzie
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 08, 2013, 21:51:29 »
W kwestii wydawania pozwoleń przez gminę na prowadzenie pojazdów. Jeśli samochód stoi na OSP -  tak jest w dowodzie, to papier na prowadzenie wozu, chociażby na uroczystości i jazdę nie alarmową wydaje zarząd danej OSP czy gminna?
Tak, tak wiem, że gmina funduje paliwo, opłaca przeglądy i ubezpieczenie.

pozdrawiam  -_-

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:39:16 »
oj chyba nie do końca pkt C, przecież chcąc wypełniać pkt C musimy przedłożyć zaświadczenie o odbyciu kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, więc ja póki co zakreślam pkt D bo przedłużam już ważne zaświadczenie którego ważność skończy się w 2017, oczywiście logicznie myśląc bo mogę być w błędzie
Też mi się wydawało, że to logiczne i w pięciu wnioskach wypełniliśmy część D. Jak się okazało, błędnie i trza było wypełniać od nowa z częścią C, jak pisałem wcześniej, bez zakreślania w załącznikach kwadracika przy zaświadczeniu o tym kursie.
Było jeszcze kilka innych nieprawidłowości i poprawki musieli wnosić tak psycholog (zmiana ustępu z 1 na 2) jak i lekarz podobne duperele. Na szczęście wszystko za nami i możemy się cieszyć z tych różowistych kwitków.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 09, 2013, 16:32:27 »
Panowie mam pytania:
Mam ważne zaświadczenie wydane przez prezydenta miasta A, gdzie obecnie pracuję. Zameldowany jestem w innym województwie 300 km od miejsca obecnego przebywania. Prawo jazdy mam wydane przez starostę powiatu, gdzie jestem zameldowany.

Czy wniosek muszę złożyć w starostwie, gdzie jestem zameldowany? Gdzie wydali mi prawo jazdy? Czy mogę w obecnym miejscu przebywania?
I związane z powyższym, czy wniosek muszę złożyć osobiście, czy mogę kogoś upoważnić?

Na obecnie posiadanym zaświadczeniu nie ma mowy o kategorii prawa jazdy.
Mam PJ kat A i B.
Czy składając wniosek mogę zakreślić w pkt C, że wnoszę o wydanie zezwolenia na kat A i B?

pozdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 18:29:20 wysłana przez zeusss »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 09, 2013, 18:27:02 »
fireman90 dziś dopytałem i musiałem przyznać rację pkt. C jednak wiodący nie pkt. D, a w pkt. C, podpunkt 1 zakreślacie odpowiednie kategorie czy tylko kwadrat pod nimi czy zostawiacie puste? i czy w pkt. B "wydano mi zezwolenie w zakresie prawa jazdy kat. ...... " wpisujecie kategorie z orzeczenia lekarskiego czy jak bo nie wiem czy to uzupełniać czy zostawić puste
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 09, 2013, 18:56:39 »
pkt. C jednak wiodący nie pkt. D, a w pkt. C, podpunkt 1 zakreślacie odpowiednie kategorie czy tylko kwadrat pod nimi czy zostawiacie puste? i czy w pkt. B "wydano mi zezwolenie w zakresie prawa jazdy kat. ...... " wpisujecie kategorie z orzeczenia lekarskiego czy jak bo nie wiem czy to uzupełniać czy zostawić puste
Zakreśla się kwadraty a kategorie z nad kwadratu wpiszą ci w zezwoleniu. Odnośnie części B niezależnie od kategorii na zaświadczeniu (Wójtowym) i tak brane są pod uwagę kat. z orzeczenia lekarskiego.
Tak z mojego podwórka- dwaj koledzy musieli dostarczyć nowe orzeczenia lekarskie (m.in. z powodu ważności do 10.2013r.). Lekarz zapytał czy mamy w OSP pojazd na kat. B gdy powiedzieli,że nie- zaznaczył na orzeczeniu tylko kat.C (+przyczepy). W związku z tym musiałem skreślić i parafować kat.B na ich wnioskach. Otrzymali zezwolenia tylko C1, C1+E, C, C+E.

Offline Drixer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:46:37 »
Witam, mam problem w związku z nowymi zmianami w owej ustawie a dokładniej napotkałem opór w starostwie przy składaniu wniosku o zezwolenie, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, mianowicie, chcę wystartować w konkursie na ratownika medycznego-kierowcę, posiadam ważne zaświadczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne, ponieważ pracowałem wcześniej na tym stanowisku. Dokładnie 12.03.2013r. rozwiązałem umowę o pracę i na dzień 15.03.2013r. posiadałem uprawnienia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi (ważne do 2017r.), natomiast nie pracowałem na stanowisku ratownik medyczny-kierowca. I tu wyłania się moje pytanie czy starostwo na podstawie ważnych zaświadczeń i badań jak również potwierdzenia w postaci świadectwa pracy, iż pracowałem na w/w stanowisku może mi wystawić zezwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi czy też muszę odbyć kurs żeby takie uprawnienia nabyć ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Najlepsza bielizna w sieci! http://www.bielizna9.com/majtki-i-bokserki-meskie-c3709.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 14:04:59 wysłana przez Drixer »
Miracle is just another word for hard work.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 10, 2013, 16:50:13 »
Panowie mam pytania:
Mam ważne zaświadczenie wydane przez prezydenta miasta A, gdzie obecnie pracuję. Zameldowany jestem w innym województwie 300 km od miejsca obecnego przebywania. Prawo jazdy mam wydane przez starostę powiatu, gdzie jestem zameldowany.

Czy wniosek muszę złożyć w starostwie, gdzie jestem zameldowany? Gdzie wydali mi prawo jazdy? Czy mogę w obecnym miejscu przebywania?
Spróbuj najpierw miejscowo, ja w przepisach nie doczytałem się nic o rejonizacji.

I związane z powyższym, czy wniosek muszę złożyć osobiście, czy mogę kogoś upoważnić?
Podejrzewam że jak nie da rady tego załatwić lokalnie to procedury będą identyczne jak w przypadku wyrabiania i odbioru prawa jazdy.

Na obecnie posiadanym zaświadczeniu nie ma mowy o kategorii prawa jazdy.
Mam PJ kat A i B.
Czy składając wniosek mogę zakreślić w pkt C, że wnoszę o wydanie zezwolenia na kat A i B?
Jak najbardziej tak.

Witam, mam problem w związku z nowymi zmianami w owej ustawie a dokładniej napotkałem opór w starostwie przy składaniu wniosku o zezwolenie, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, mianowicie, chcę wystartować w konkursie na ratownika medycznego-kierowcę, posiadam ważne zaświadczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne, ponieważ pracowałem wcześniej na tym stanowisku. Dokładnie 12.03.2013r. rozwiązałem umowę o pracę i na dzień 15.03.2013r. posiadałem uprawnienia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi (ważne do 2017r.), natomiast nie pracowałem na stanowisku ratownik medyczny-kierowca. I tu wyłania się moje pytanie czy starostwo na podstawie ważnych zaświadczeń i badań jak również potwierdzenia w postaci świadectwa pracy, iż pracowałem na w/w stanowisku może mi wystawić zezwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi czy też muszę odbyć kurs żeby takie uprawnienia nabyć ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Jeśli jesteś w OSP to żaden kurs Cię nie obowiązuje - dajesz im badania i nie ma że boli.


pkt. C jednak wiodący nie pkt. D, a w pkt. C, podpunkt 1 zakreślacie odpowiednie kategorie czy tylko kwadrat pod nimi czy zostawiacie puste? i czy w pkt. B "wydano mi zezwolenie w zakresie prawa jazdy kat. ...... " wpisujecie kategorie z orzeczenia lekarskiego czy jak bo nie wiem czy to uzupełniać czy zostawić puste
Zakreśla się kwadraty a kategorie z nad kwadratu wpiszą ci w zezwoleniu. Odnośnie części B niezależnie od kategorii na zaświadczeniu (Wójtowym) i tak brane są pod uwagę kat. z orzeczenia lekarskiego.
Tak z mojego podwórka- dwaj koledzy musieli dostarczyć nowe orzeczenia lekarskie (m.in. z powodu ważności do 10.2013r.). Lekarz zapytał czy mamy w OSP pojazd na kat. B gdy powiedzieli,że nie- zaznaczył na orzeczeniu tylko kat.C (+przyczepy). W związku z tym musiałem skreślić i parafować kat.B na ich wnioskach. Otrzymali zezwolenia tylko C1, C1+E, C, C+E.
Lekarze... Zrobią wszystko żeby tylko więcej zapłacić i skomplikować życie... Zaświadczenie póki co obejmuje (tudzież powinno) wszystkie posiadane w dniu składania wniosku kategorie prawa jazdy, gdyż stare zaświadczenie też je zawierało - domyślnie wszystkie posiadane. Bo co z tego że nie ma w jednostce takiego wozu, skoro za miesiąc może już być? Co to ma do rzeczy w ogóle - jak robię C+E to lekarz mnie pyta czy mam w domu samochód z hakiem i przyczepkę, bo jak nie to mi na zaświadczeniu B+E nie wpisze? Jest to tym bardziej niezrozumiałe jeśli wziąć pod uwagę że nikt bez kat. B nie może mieć kat. C, i ogólnie wymagania na C są wyższe.

Ale co tam, jak robiłem psychotesty i badania lekarskie na prawko to mimo tego że orzeczenie jest jedno, bez miejsca na zakreślanie kategorii to i tak doktorki za każdym razem dopisywali mi C+E, żebym przypadkiem nie wykorzystał go ponownie do innego celu... Bardziej mnie zirytowało tylko to że swego czasu na jednym zaświadczeniu od specjalisty zrobiłem 3 komplety badań (i tamci lekarze robili tylko kserokopie zaświadczenia), a za czwartym razem lekarz się uparł i musiałem mu zostawić kwit... Heh, pewnie ksero miał zepsute :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2013, 17:05:22 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:14:18 »
male pytanko odnosnie nowych zasad

Jezli obecnie posiadam kategorie B, psychotesty, orzeczenie lekarskie i wyrobie juz to nowe zezwolenie w starostwie,a bede chcial zrobic C na jesien lub wiosne. Czy wtedy tylko "dopsuja" do tego zezwolania nowa kategorie czy musze robic caly ten nowy kurs za kilka tysiecy?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co z nowymi zasadami uprawnień kierowców uprzywilejowanych?
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 12, 2013, 19:12:20 »
male pytanko odnosnie nowych zasad

Jezli obecnie posiadam kategorie B, psychotesty, orzeczenie lekarskie i wyrobie juz to nowe zezwolenie w starostwie,a bede chcial zrobic C na jesien lub wiosne. Czy wtedy tylko "dopsuja" do tego zezwolania nowa kategorie czy musze robic caly ten nowy kurs za kilka tysiecy?
Gdyby nas kursy obowiązywały (a jeszcze jakiś czas nie będą - wystarczy poczytać stosowne wątki wstecz) to tak, byłby potrzebny kurs uzupełniający. Ale chwilowo to "sztuka dla sztuki", nowy papier na starych zasadach.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE