Autor Wątek: Orkiestra Dęta  (Przeczytany 1868 razy)

Offline fireman2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Orkiestra Dęta
« dnia: Styczeń 12, 2006, 23:49:52 »
W zaprzyjaźnionej OSP powstała inicjatywa utworzenia orkiestry dętej. W związku z tym poszukuję instrumentów muzycznych przydatnych w takiej orkiestrze. Jak by ktoś coś wiedział o mozliwości pozysklania instrumentów za darmo lub za rozsadną cenę to proszę o kontakt. Niestety nowe instrumenty są bardzo drogie i kosztowałyby powyżej 50 tys. zł a takimi środkami niestety ta OSP nie dysponuje. :) Mój e-mail j2222@wp.pl.
Pozdrawiam
 

Offline puzon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://
Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 18:47:20 »
o orkiestrze cos wiem sam w takiej gram. Instrumęty sa bardzo drogie wiem kupowałem puzon kosztował mnie 2.5tyś.zł a saksofon 4tyś. zł sa komisy z instrumentami ale jest to tez koszt a wiekszosc nadaje sie do kapitalnego remątu. pozdrawiam  

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2008, 12:34:20 »
Ja troszeczkę z innej beczki, jako , że nie znalazłem innego wątku dotyczącego orkiestr pytam tutaj :

Niedawno wpadłem na pomysł utworzenia a może nie utworzenia co przyłączenia istniejącej już orkiestry dętej działającej na terenie mojej gminy do mojej OSP pomysł wydaje mi się dobry  wiele przemawia za tym lecz nasunęły mi się wątpliwości min. po przeczytaniu takiego zdania

"A co do wyrzucenia tego zarządu jest to bardzo mało możliwe, ponieważ nasza jednostka zrzesza również Orkiestrę która liczy około 60 członków i która jest oczywiście za tymi co nic nie robią i przeznaczają pieniądze na nich i dla nich, więc będzie to bardzo trudne i ciężkie do wykonania ale MOŻLIWE."

Boję się żeby główna działalność OSP nie zaczęła kręcić wokół orkiestry ja tylko teoretyzuje... do zarządu dostanie się większa część członków orkiestry i wiadomo ich priorytetem będzie działalność orkiestry a co za tym idzie będą ciągnąć fundusze w swoją stronę ...działalność rat-gaś spadnie na II miejsce

Pytam jak to macie rozwiązane u was w jednostkach gdzie orkiestra funkcjonuje czy
 warto mieć orkiestrę  czy może zrezygnować z tego pomysłu , czy macie jakoś statut zmieniony pod tym względem , jak orkiestra jest finansowana ? w ogóle każda dorada będzie cenna
Po prostu opiszcie jak to jest u was

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2008, 14:51:29 »
U nas jest to trochę dziwnie zrobione. Orkiestra jest, ale jak by to ładnie powiedzieć bez prawa ingerowania w OSP. Choć sytuacja się już zaciera bo większość zarówno gra, jak i biega do pożarów. Orkiestrę przejęliśmy 10 lat temu. Co do finansowania, to zakup instrumentów, remont itp. opłaca gmina (konkurs na finansowanie organizacji pozarządowych w szerzeniu kultury, sztuki, sportu i integracji z osobami niepełnosprawnymi). Jest to około 4 tys. złotych rocznie. Na bieżące wydatki wystarcza. Problem jest z kapelmistrzem. Rachunku nie wystawi, a płacić mu trzeba. Tu zaczynają się kombinacje alpejskie. Dopóki był ekwiwalent, to była kasa (ekwiwalent zostawał w nieformalnej kasie gdzie nie trzeba rachunków, aby wydać cokolwiek). Od nowego roku ma wrócić, więc powinno być łatwiej. A tak to z orkiestry w sumie plusy są. Jeżdżą promują jednostkę. Przyjdzie impreza to i zagrać ma kto (kilku członków ma zespół muzyczny grający po weselach).

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2008, 16:34:33 »
u nas jest troche inaczej,mamy orkiestre pod sobą ale oni mają swoje żądy,oczywiście kapelmistrz nalerzy do zarządu osp ale to raczej profilaktycznie aby wiedzieć co jest grane,sponsoruje ich gmina i oni sami my niemamy nic do ich kasy a oni nie mają nic do naszej,bo było by bez sensu kupić np.2 puzony za 5tyś.a my nie będziemy mieli mundurów na wyjazd do akcji i naszym zdaniem to jest dobre rozwiązanie.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2008, 22:40:25 »
Moim zdaniem problem polega na tym, że Regionana Izba Obrachunkowa nie bardzo widzi orkiestry w OSP. RIO wychodzi z założenia, że orkietsry powinny należeć pod Gminne Ośrodki Kultury.

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2008, 19:47:36 »
Orkiestra Dęta to fajny pomysł tylko jest kilka schodków.
- kto bedzie ją finansował
- czy jest pomieszczenie do prób
- skąd pozyskać fundusze na zakup instrumentów
- trzeba miec dobrego wodzireja (kapelmistrza) który zna się na rzeczy
Na zakup instrumentów myśle ze warto uderzyć do Urzedu marszałkowskiego, samorządu oraz starostwa, a o dotacje unijne tez można spróbować sięgnąć, pomieszczenia jedni mają drudzy nie, zależy jak duza ma być orkiestra. Gdy już bedą instrumenty to trzeba się postarac o dobrego kapelmistrza który bedzie multiinstrumentalistą, bo co to za kapelmistrz który gra tylko na trąbce. najlepsza orkiestra bez dobrego kapelmistrza bedzie nie grac a fałszować. To jest podobnie jak u mnie z chórem.
Pozdrawiam

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Orkiestra Dęta
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2008, 20:36:03 »
Orkiestra Dęta to fajny pomysł tylko jest kilka schodków.
- kto bedzie ją finansował
- czy jest pomieszczenie do prób
- skąd pozyskać fundusze na zakup instrumentów
- trzeba miec dobrego wodzireja (kapelmistrza) który zna się na rzeczy
Na zakup instrumentów myśle ze warto uderzyć do Urzedu marszałkowskiego, samorządu oraz starostwa, a o dotacje unijne tez można spróbować sięgnąć, pomieszczenia jedni mają drudzy nie, zależy jak duza ma być orkiestra. Gdy już bedą instrumenty to trzeba się postarac o dobrego kapelmistrza który bedzie multiinstrumentalistą, bo co to za kapelmistrz który gra tylko na trąbce. najlepsza orkiestra bez dobrego kapelmistrza bedzie nie grac a fałszować. To jest podobnie jak u mnie z chórem.
Pozdrawiam

Z finansowaniem to trzeba by się dogadać z wójtem dużo nie oczekują generalnie to orkiestra istnieje , instrumenty są prywatne ,kapelmistrz jest z prawdziwego zdarzenia pomieszczenie do prób jest,  według mnie to się troszkę marnują zresztą oni podzielają moje zdanie . Głównym celem by było umundurowanie chłopaków(20 os ) bo w tej chwili wyglądają jak .............   i  i już grają pod naszym szyldem . W tej chwili nie maja możliwości finansowania z np. Urzedu marszałkowskiego będąc OSP mieli by większe szanse pozyskiwać sponsorów i większe szanse wypromowania się