Autor Wątek: Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013  (Przeczytany 2000 razy)

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013
« dnia: Grudzień 17, 2012, 21:07:24 »
Przeczytałem większość wątków na temat czasu pracy i tworzenia harmonogramów niestety mam kilka wątpliwość których nie udało mi się rozwiać:
1. Czy tworząc półroczny harmonogram wpisujecie planowane urlopy w rubryce faktyczny stan przebiegu służby?
2. Czy planowanie ilości osób w rubryce harmonogram wg. służby zgadza się zawsze z ilością faktyczną przewidzianą do służby np. jak moja JRG etaty 11 na zmianę - w służbie 7?

Próbowałem zrobić symulacje grafiku układając każdemu strażakowi dwie służby, służbę wolną i tak w kółko oraz dorównując do pełnego nominału godzinami urlopu w górę lub w dół bo 992 godziny są niepodzielne równo przez 24 godziny, przy tych symulacjach kilka służb wypada z zaniżoną obsadą tj. np 6 lub 5 osób a powinno być zawsze 7 jak to rozwiązujecie?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:36:21 »
1.Tak urlopy wpisujesz w wykonaniu.
2.Czasami się nie da wyjść z harmonogramem na "zero" - musisz wtedy zdejmować  z góry (plan), im więcej nadgodzin tym niestety musisz więcej zdjąć "z góry"
Harmonogram na półrocze zawsze musi wyjść na zero.
Pozdrawiam

ono85

  • Gość
Odp: Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2012, 17:09:10 »
aaaa to wy tu sobie tak kombinujecie czy to znaczy że już nie bedzie można sobie wyznaczyć wolnej służby tylko będzie z góry narzucona ? :gwiazdki:

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2012, 19:08:05 »
Kolego to jest plan, a wykonanie nie musi być pokryte w 100 %  planu.
Pozdrawiam
P.S. Apropo za starego systemu rozliczania czasu służby nikt nie pytał mnie czy podoba mi się być  na 9 służbach a potem iść na 10 wolną.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 19:11:38 wysłana przez joker26 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Tworzenie harmonogramów półrocznych ECS 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:32:51 »
W nowym systemie też nikt się nikogo nie musi pytać,
Kierownik jednostki lub osoba przez niego upoważniona, ustala harmonogram i przedstawiają go na 7 dni przed wejściem okresu.
Nikt tu nie pisze o konsultacjach społecznych...
EGO = 1 / wiedza