Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG.

<< < (3/3)

sheldon:
Na ruchomym końcu 2:1, nad miejscem (lub za), w którym znajdują się osoby ciągnące, można wybierać luz na półwyblince na zatrzaśniku strażackim - nagłe puszczenie liny przez ciągnących nie spowoduje całkowitego upadku osoby podpiętej do bloczka. Ale niestety, trochę przepadnie.
I'D + dodatkowe bloczki to już wprost budowanie układów, a bez ciągłego szkolenia i ćwiczenia z tym, nie dałbym tego raczej nikomu, mimo wszystko.

TomekASG_JRG:
Chyba wiem o czym mówisz ale nie jestem pewien. Możesz to narysować? Masz rację że ID + zabawki to już budowanie układów, ale układów które wg mnie dają o wiele większe możliwości w porównaniu do tego a można je stosować w wielu sytuacjach i co najważniejsze są to metody bardzo bezpieczne.

--- Cytuj ---..., a bez ciągłego szkolenia i ćwiczenia z tym, nie dałbym tego raczej nikomu, mimo wszystko.
--- Koniec cytatu ---
Bez ciągłego szkolenia to ja bym nikomu nie dał do ręki półwyblinki. Posiadając ID Twoja wiedza ogranicza się do jednego węzła, ósemki. A przy tego typu działaniach potrzebujesz minimum 4 węzłów których nie ćwiczysz i łatwo jest o pomyłkę w nich. Jak chcesz zablokować bloczek? Ja bym to zrobił na jakimkolwiek urządzeniu zaciskowym, a Ty?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej