Autor Wątek: Technik pożarnictwa po studium celnym???!!!  (Przeczytany 1196 razy)

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Technik pożarnictwa po studium celnym???!!!
« dnia: Grudzień 10, 2012, 21:59:36 »
Witam -_-
Kilka dni temu na stronie www jednego ze studium celnego w województwie lubelskim (nie chcę narazie podawać nazwy szkoły) zauważyłem nietypową ofertę edukacyjną. Jest to kierunek technik pożarnictwa. Z czystej ciekawości zadzwoniłem i zapytałem się. Powiedziano mi, że nie dostaje się stopni tak jak po SA PSP, nie dostaje się również pracy tak jak w większości przypadków po ukończeniu SAPSP. Powiedziano mi, że można obejmować po tym funkcje dowódcze i kierownicze w JRG itd itd, co jest oczywiście stekiem bzdur, bo logiczny jest fakt, że tak wysokie funkcje przypadają osobom z wykształceniem pożarniczym (SAPSP SGSP). Moim zdaniem jest to chwyt reklamowy i z technikiem pożarnictwa uzyskanym po SA PSP ma nie wiele wspólnego. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy to nie udawanie aspirantek i robienie nie świadomych ludzi w balona? Pozdrawiam -_-

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Technik pożarnictwa po studium celnym???!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:21:47 »
Żebym nie był gołosłowny poniżej zamieszczam krótką informację jaką znalazłem na stronie wspomnianego studium celnego. Krótka informacja o samym kierunku, cytat:

"W ciągu 2 lat nauki przygotujemy Cię do:

-realizacji zadań związanych z organizowaniem i prowadzeniem akcji ratowniczo- technicznych i gaszenia pożarów
-sprawowania czynności w zakresie rozpoznawania zagrożeń na terenie zakładu pracy, wsi i ośrodków miejsko – gminnych
-pełnienia  funkcji organizacyjnych, kontrolnych i dowodzenia w jednostkach ratowniczo-gaśniczych.
-posługiwania się dokumentacją zagrożonych obiektów, przepisami i instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa ppoż. "