Autor Wątek: Walne zebranie sprawozdacze i nowy statut  (Przeczytany 1051 razy)

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Walne zebranie sprawozdacze i nowy statut
« dnia: Grudzień 07, 2012, 13:46:23 »
Cześć.
mam 2 sprawy.
1. orientujecie się może czy jest jakiś odgórnie ustalony termin do kiedy muszą odbyć się walne zebrania? Chodzi mi o konkretny przepis. Czy może jest to nasza sprawa czy zebranie będzie w lutym czy w sierpniu.
2. zabieramy się do pracy nad naszym statutem aktualnie wzorcowym ale chcemy to zmienić. I tutaj jest prośba do kolegów którzy pracują na nie standardowych statutach o przesłanie kopii, szukamy po prostu jakiejś inspiracji bo tak z głowy to ciężko będzie wszystko ogarnąć a chcielibyśmy zrobić to raz a dobrze. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, sugestie co warto zapisać w statucie to również będę wdzięczny.
Mój mail: kamil237@wp.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Walne zebranie sprawozdacze i nowy statut
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2012, 14:34:21 »
Cześć.
mam 2 sprawy.
1. orientujecie się może czy jest jakiś odgórnie ustalony termin do kiedy muszą odbyć się walne zebrania? Chodzi mi o konkretny przepis. Czy może jest to nasza sprawa czy zebranie będzie w lutym czy w sierpniu.

Walne Zebranie Członków OSP może być zwyczajne, sprawozdawcze oraz nadzwyczajne.
Jeżeli chodzi o zwyczajne lub nadzwyczajne możecie zrobić sobie kiedy chcecie zgodnie z zapisami w Waszym statucie.
Jeżeli chodzi o sprawozdawcze, podejmowane są corocznie Uchwały przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego (właściwy terytorialnie) , co do terminu ostatecznego.
Przeważnie jest to 31 marzec.

Jeżeli nie zdążycie przygotować dokumentacji na zebranie sprawozdawcze, możecie zwołać Walne Zebranie w terminie dla was dogodnym i zrobić zmiany w statucie.

http://www.zosprp.pl/files/druki/2013/Wykaz_zmian_w_Statucie_OSP_przyjetych_na_zebraniu_OSP.doc

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2012, 14:37:42 wysłana przez grzela »