Autor Wątek: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.  (Przeczytany 6557 razy)

WOPRowiec

  • Gość
Jedna z firm w województwie małopolskim, prowadziła kursy kpp bez zgody wojewody-ile osób straci tytuł ratownika? Poniżej załączniki które trafiły do wszystkich jednostek OSP z Małopolski.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 20:21:16 »
Jedna z firm w województwie małopolskim, prowadziła kursy kpp bez zgody wojewody-ile osób straci tytuł ratownika? Poniżej załączniki które trafiły do wszystkich jednostek OSP z Małopolski.

O jaką firmę chodzi?  :gwiazdki:

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 20:28:44 »
nie tak dawno będąc w urzędzie też to usłyszałem, celem zweryfikowania ważności zaświadczeń musiałem dowieść  dokumenty z KPP - zarządzenie wojewody małopolskiego, jednak nie usłyszałem o którą firmę chodzi, podano mi że z okolic Nowego Sącza
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 20:30:01 »
Jedna z firm w województwie małopolskim, prowadziła kursy kpp bez zgody wojewody-ile osób straci tytuł ratownika? Poniżej załączniki które trafiły do wszystkich jednostek OSP z Małopolski.
Chyba nie załączyłeś plików

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 21:43:16 »
Jest takiego dziadostwa w całym kraju trochę.
Działając jako podmiot szkolący w ubiegłym miesiącu prostowałem sprawę z ochotnikami w "pewnym województwie" wystawionych w podobny sposób. Udało mi się m.in. przez osobiste zamiłowanie do analizy prawa i wyszukaniu  nieinterpretowalnych jednoznacznie zapisów... Nie mogę sobie uzurpować pełnego prawa do sukcesu i warto wspomnieć, że ów sukces nie zostałby odniesiony gdyby nie uprzejmość i życzliwość urzędników we wspomnianym 'pewnym województwie".

P.S.
Przecież to nie wina tych oszukanych ludzi. Zatem warto trochę powalczyć, ponieważ ubogie gminy ledwie finansują ON do samochodów nie wspominając kosztów KPP...
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2012, 07:44:57 »
W piśmie jest wspomniana Akcja Serca z NT, ale może tez chodzić o inne firmy dlatego sprawdzają wszystkie kursy.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2012, 21:09:13 »
Ja jak organizowałem taki kurs w naszym powiecie (przed zapłatą) zarządzałem od firmy prowadzącej szkolenie zaświadczenie że kurs został zgłoszonych i zaakceptowany przez wojewodę.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2012, 10:40:47 »
Podmiot prowadzący kursy KPP można zweryfikować jednym telefonem do swojego Urzędu Wojewódzkiego, do wydziału odpowiedzialnego za zdrowie bądź komórki związanej z ratownictwem medycznym.

Na stronach Urzędów Woj. są spisy takich podmiotów np. TUTAJ

Nadto każdy podmiot otrzymuje stosowną zgodę Wojewody:
 
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2012, 11:56:36 »
Pewnie chodzi o to pismo-wszystkie jednostki w Małopolsce to dostały. Szkoda, bo świetna firma.

[załącznik usunięty przez administratora]
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:46:09 »
Czy w tym kraju w każdym aspekcie życia musi panować szeroko rozumiane badziewie?? Mam pytanie do uczestników takiego szkolenia czy firma owa prezentowała się w jakiś sposób nie profesjonalnie, a może brak tych papierów to zwykłe zaniedbanie z ich strony, które skrzętnie wyłapała konkurencja wysyłając delikatny donosik do urzędu wojewódzkiego??

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:11:39 »
to się często zdarza, że firmy prowadzą szkolenia bez zgody wojewody. w lubelskim długi czas prowadzone były szkolenia nielegalne zwłaszcza w strukturach WOPR

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2012, 19:44:29 »
Czy w tym kraju w każdym aspekcie życia musi panować szeroko rozumiane badziewie?? Mam pytanie do uczestników takiego szkolenia czy firma owa prezentowała się w jakiś sposób nie profesjonalnie, a może brak tych papierów to zwykłe zaniedbanie z ich strony, które skrzętnie wyłapała konkurencja wysyłając delikatny donosik do urzędu wojewódzkiego??

Kolego albo żyjemy w Państwie prawa i takiego Państwa chcemy, albo partyzantka i jazda bez trzymanki!!

PS: Kiedy Nas osobiście dotyka problem łamania prawa, lub naszych znajomych to mówi się, że co za kraj. Wszędzie tylko naciągają, łamią prawo.
Ale kiedy my już musimy naginać, łamać to prawo jest beznadziejne i h...j można go łamać. Tylko wtedy się koło zamyka i Sami robimy partyzantkę.

Zgadzam się, że do tego Nas zmusza sytuacja, zgadzam się, że w wielu aspektach prawo jest beznadziejne i nieegzekwowane. Ale siedzeniem przed komputerem, narzekaniem i .... nie pójściem na wybory dajemy satysfakcję tym, co chcą by tak było!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:33:29 »
Witam

Mam pytanie po ukończonym szkoleniu KPP otrzymałem dokument gdzie pisało "ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY I UZYSKANIU TYTUŁU RATOWNIKA" - pytam dlatego że usłyszałem że na tym dokumencie musi pisać CERTYFIKAT a nie Zaświadczenie czy to prawda ? bo przecież po 3 latach robimy Recertyfikacje czyli sama nazwa mówi za siebie czy to tylko ktoś gada bezsensu i nie wie sam co mówi. Dużo osbób po odbytym szkoleniu KPP otrzymało takie ZAŚWIADCZENIA  http://g.infor.pl/obrazki/dzu/2011/299/dzu.2011.299.000.1778.001.jpg  są to Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 grudnia 2011 r czyli wygląda że po odbytym szkoleniu KPP na dokumencie może pisac ZAŚWIADCZENIE a nie np: Certyfikat może różne firmy które przeprowadzaja szkolenia KPP mają swoje wzory takich dokumentów co województwo to obyczaj.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: UWAGA! Kursy KPP bez zgody wojewody. TYTUŁ RATOWNIKA NIEWAŻNY.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:01:27 »

Na stronach Urzędów Woj. są spisy takich podmiotów np. TUTAJ

Nadto każdy podmiot otrzymuje stosowną zgodę Wojewody:
 

Warto zwrócić na to uwagę bo niestety na większości stron UW takich wykazów po prostu nie ma. (Albo ja jestem ocieniały i nie potrafię znaleźć). BTW twój link też już nie działa.