Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 434859 razy)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 05, 2015, 00:18:47 »
Cytuj
Starszy operator nie jest stanowiskiem uprawniającym do z23

Nie masz racji i bzdury piszesz!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 05, 2015, 00:38:03 »
Starszy operator nie jest stanowiskiem uprawniającym do z23
Na ten moment jest napewno :)
I moge sie o KEGa założyć :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Avano1983

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 05, 2015, 12:05:14 »
"Do poszczególnych egzaminów (Z-22 i Z-23) można przystąpić bez konieczności odbycia kursów czy szkoleń." Tak jeżeli masz 2 lata doświadczenia zawodowego inaczej masz duży problem i bez kursu nie wystartujesz na z.23.

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 05, 2015, 17:46:38 »
"Do poszczególnych egzaminów (Z-22 i Z-23) można przystąpić bez konieczności odbycia kursów czy szkoleń." Tak jeżeli masz 2 lata doświadczenia zawodowego inaczej masz duży problem i bez kursu nie wystartujesz na z.23.

Zgadzam się. Nie znam procedur rekrutacyjnych na przedmiotowe szkolenia. Jeśli nie ma w nich mowy o zajmowanych stanowiskach to jest to wyjście dla osób, które dla OKE nie spełniają kwalifikacji przystąpienia do egzaminu Z-23. Inną sprawą (puki co nierozpoznaną) jest kwestia, czy uzyskany w ten sposób tytuł zawodowy będzie honorowany przy rozpatrywaniu wniosków awansowych na wyższe stopnie służbowe. Tak czy owak (dostaniesz stopień czy nie) uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa zwiększasz sobie wachlarz możliwości co do zajmowania stanowisk służbowych. Wszystkie "aspiranckie" stanowiska to de facto stanowiska niewymagające posiadania pierwszego stopnia aspiranckiego, a jedynie posiadanie tytułu zawodowego technika pożarnictwa. Ehh skomplikowane jest to nasze kształcenie  :gwiazdki:

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 17, 2015, 11:27:55 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619

..."Komendant Główny PSP na zadane pytanie poinformował, że eksternistyczne zaliczenie technika pożarnictwa bez przeszkolenia zawodowego lub praktyki zawodowej nie będzie uprawniało do uzyskania stopnia aspiranckiego."

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 17, 2015, 13:53:12 »
zdawało mi się że bez praktyki zawodowej do egzaminu Z23 OKE nie dopuszczały, więc ten kto już zdał takowy egzamin to  też i praktykę posiada.a co do pierwszego stopnia w korpusie aspirantów to jeżeli przełożony złoży taki wniosek to Komendant Główny(z tego co słyszałem) się do tego przychylał.natomiast podobno prowadzone są prace żeby te egzaminy zablokować.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 21, 2015, 14:42:24 »
Technik pożarnictwa może pracować również poza PSP. Należy wykazać, że ma się praktykę na stanowisku, które musi wykonywać technik pożarnictwa. Nigdzie nie jest napisane, że musisz być zatrudniony w PSP. Reszty się domyśl w jaki sposób się to załatwia. Z tym, że KG wypowiedział się ostatnio, że nie będzie akceptacji dla wniosków o pierwszy stopień aspirancki bez ukończenia szkoły aspirantów lub bez odpowiedniej praktyki. Ma się przez to rozumieć zajmowanie stanowiska aspiranckiego przez odpowiednią ilość czasu (w jego uznaniu). Przynajmniej mam taką nadzieję, że dobrze interpretuję jego słowa, bo wg mnie goście, którzy są podoficerami na stanowiskach technika pożarnictwa i zdadzą ten egzamin to powinni dostać stopień chociażby dla tego, że zrobili coś sami z siebie a i tak zajmują stanowisko aspiranta. Poza tym jest szereg osób, które ukończyły SA a nie mogą zdać egzaminu Z23 z powodu swojej nonszalancji i podejścia do życia. Tym bardziej powinni być uznawani ludzie, którzy zdadzą to sami i we własnym zakresie - no może z małą pomocą bardziej doświadczonych kolegów na zmianie, którzy porozwiązują z nimi te zadania.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2015, 08:59:50 wysłana przez damcio22 »

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 22, 2015, 18:23:49 »
Szanowni koledzy rowniez dolaczam sie do prosby o jakiekolwiek materialy do nauki na egzamin Z22 i Z23. jacek09@poczta.onet.pl
Z gory dziekuje :)

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 26, 2015, 09:24:32 »
Witam,
jeśli ktoś ma jakieś materiały do kwalifikacji Z22 to jestem zainteresowany.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 28, 2015, 00:03:48 »
Jak wyniki Z23 w tym roku??  Na mojej zmianie zdało dwóch gagatków :) Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z aspirantntów po eksternistycznym egzaminie jak dalej przebiegła jego kariera zawodowa?  Czy w przypadku pozytywnego  rozpatrzenia wniosku o stopień mł.asp. promocja była z kadetami w SA czy 4 maja na swoim podwórku?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 01, 2015, 20:04:52 »
Jak wyniki Z23 w tym roku??  Na mojej zmianie zdało dwóch gagatków :) Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z aspirantntów po eksternistycznym egzaminie jak dalej przebiegła jego kariera zawodowa?  Czy w przypadku pozytywnego  rozpatrzenia wniosku o stopień mł.asp. promocja była z kadetami w SA czy 4 maja na swoim podwórku?

Bardzo interesuje mnie sprawa, czy tym jak to piszesz "gagatkom" uznano tytuł technika pożarnictwa zdobyty bez ukończenia SAP-u, i na jakich są stanowiskach.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 03, 2015, 00:21:42 »
Zobaczymy:) Są Dowódcami Zastępu. Mają po 13 lat służby. Czy uznają hmmm. W ustawie jest napisane coś na zasadzie kapitana po cywilnych "może być nadany stopień" a nie musi. Będziemy walczyć.

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 03, 2015, 08:10:31 »
Jak wyniki Z23 w tym roku??  Na mojej zmianie zdało dwóch gagatków :) Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z aspirantntów po eksternistycznym egzaminie jak dalej przebiegła jego kariera zawodowa?  Czy w przypadku pozytywnego  rozpatrzenia wniosku o stopień mł.asp. promocja była z kadetami w SA czy 4 maja na swoim podwórku?

Bardzo interesuje mnie sprawa, czy tym jak to piszesz "gagatkom" uznano tytuł technika pożarnictwa zdobyty bez ukończenia SAP-u, i na jakich są stanowiskach.
Awans na stopień mł. asp. wnioskował mój 01. Promocja na Dzień strażaka (2014) na akademii wojewódzkiej.Pozdrawiam

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 03, 2015, 09:46:18 »
Jak wyniki Z23 w tym roku??  Na mojej zmianie zdało dwóch gagatków :) Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z aspirantntów po eksternistycznym egzaminie jak dalej przebiegła jego kariera zawodowa?  Czy w przypadku pozytywnego  rozpatrzenia wniosku o stopień mł.asp. promocja była z kadetami w SA czy 4 maja na swoim podwórku?

Bardzo interesuje mnie sprawa, czy tym jak to piszesz "gagatkom" uznano tytuł technika pożarnictwa zdobyty bez ukończenia SAP-u, i na jakich są stanowiskach.

 6ogniowy6 - pisałem maila do Ciebie ale masz zapchana skrzynkę.
Powiedz gdzie to było?
Awans na stopień mł. asp. wnioskował mój 01. Promocja na Dzień strażaka (2014) na akademii wojewódzkiej.Pozdrawiam

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 03, 2015, 11:02:26 »
A czy znane są przypadki awansu w stopniu mł asp w listopadzie?

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 03, 2015, 11:21:24 »
@fireman1
Spr. ponownie, już czysto.

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 28, 2015, 18:51:06 »
Jak wygląda sprawa z awansami na mł. asp. po egzaminie eksternistycznym w tym roku? Ktoś...? Coś...?

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 30, 2015, 21:41:00 »
Z tego co wiem 01 wysłał wniosek ale jak mnie dzisiaj  informował  awansu nie będzie( stanowisko d-ca zastępu 16 lat służby).  Może inni  koledzy w mieli więcej szczęścia to się pochwalą.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 01, 2015, 09:49:22 »
Słyszałem od związkowców, że KG na jakimś spotkaniu powiedziało że żadnych eksternistycznych nie będzie honorować. Jeśli to prawda to mamy przykład praworządnej polski i witam w "klubie" pokrzywdzonych.

Offline mlody44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 01, 2015, 13:08:46 »
potwierdzam słowa fireman1, do nas również taka informacja dotarła

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 01, 2015, 22:33:46 »
Czyli prawda. No i mamy prawo w polsce .... dla nielicznych. My mamy przestrzegać, oni nie. :huh:

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 02, 2015, 09:35:08 »
Witam . też jestem w klubie nie przyznanych awansów po techniku eksternistycznie ciekawe co teraz pewnie trzeba na kkz czekać to będzie dopiero parodia.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 02, 2015, 10:39:51 »
W sumie nawet fajnie to brzmi z tym klubem techników pożarnictwa po egzaminie eksternistycznym, którzy nie dostali awansów. Zaraz pewnie znajdzie się jeden z drugim, którzy stwierdzą, że nie chciało się iść  do szkoły SA ( jak można było usłyszeć na egzaminie w SA w Krakowie). Pewnie tym co byli na tych egzaminach chciało by się pójść do szkoły, ale nikt im nie dał takiej szansy, bo np. jest z PB a nie z kwatermistrzostwa, finansówki, techniki itd., bo oni zawsze mają pierwszeństwo w naszej służbie. Czas się było przyzwyczaić, młodych po szkole trzeba gdzieś upchnąć, a tu jacyś eksternistyczni wyskoczyli  z wnioskami. Cieszy i to szczerze, że chociaż w zeszłym roku koledzy dostali mł. asp. po egzaminach eksternistycznych. I tak na koniec nie mamy prawa czuć się gorsi od tych, którzy zdali na dziennych czy zaocznych. W Krakowie nie zdało ok. 20 osób, w Poznaniu ok.30 osób, potem wielka panika i ponowne liczenie punktów, bo co powie Pan Komendant, no i w Poznaniu cud, nie zdało chyba 13 osób. My zdaliśmy te egzaminy, oni nie, chodzili do szkoły i co. I tym właśnie różni się doświadczenie zdobyte na PB od suchej teorii wbijanej w szkołach. Czas naprawdę na reformę programu szkolenia naszej służby, kiedy sami koledzy, którzy byli na SA cz SGSP uważają, że w większości był to czas stracony.

Offline giba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 02, 2015, 12:48:06 »
To jest właśnie chore!!! Najpierw wprowadza się przepis, który umożliwia ludziom potwierdzenie kwalifikacji w zawodzie a później blokuje się wnioski o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego! Przecież ludzie, którzy podchodzili do egzaminów eksternistycznych musieli być wcześniej pozytywnie zweryfikowani przez komisje egzaminacyjne, czyli spełniali wszystkie wymagania formalne (stanowisko itd.) aby móc ubiegać się o zdobycie tytułu technika pożarnictwa.

Umożliwia to nie znaczy równocześnie że się daje.... Są określone w ustawie o PSP przypadki, gdzie stopień się należy. W reszcie przypadków, stopień dostajesz w trybie MOŻNA
Trzeba to w końcu zrozumieć....
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2015, 15:51:29 wysłana przez robn »